Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

4+1 sposoby na 'zakwasy'


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Może komuś się przyda i nie wielu wie o takich sposobach.
https://youtu.be/quPJEGSXSEM

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#2
sadwqdasd

sadwqdasd

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 43 postów
Koleś wygląda jakby nigdy nie ćwiczył i chce doradza komuś na yt.. Jestem uprzedzony do takich gości.
  • 0

#3
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Po czym wnioskujesz, że tak wygląda, twarzy? xD


  • 0

#4
sadwqdasd

sadwqdasd

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 43 postów

Widzialem jego inne filmy juz wczesniej. Np. jak byl w koszulce na ramiaczka nie bylo widac zbytnio tych miesni. Jak juz ktos chce komus doradzac na yt to MOIM zdaniem powinnien reprezentowac sylwetke albo wyniki silowe. On nie ma ani tego ani tego.  Moim zdaniem jeszcze za wczesnie. Nie mowie ze ma kiepskie wyniki. Ale napewno nie tak duze zeby nagrywac filmy na yt. ;)
Po za tym te jego klotnie w komentarzach.... na poziomie gimbazy.

z tego goscia tez sie smieli w komentarz ze niby trener a mniejszy od podopiecznego; ( ktory najprawdopodobniej pierwszy raz cwiczy ) 


Użytkownik Pytkus edytował ten post 08 sierpnia 2016 - 13:38

  • 0

#5
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

z tego goscia tez sie smieli w komentarz ze niby trener a mniejszy od podopiecznego;

I widzisz dobrze wyczułem od samego początku, że jesteś januszem siłowni :D Bo niby "wielkość" mięśni o czym świadczy? W ogóle co za januszowe podejście - nie ma wyników sylwetkowych, albo siłowych :D A większość trenerów piłki nożnej czy każdego innego sportu bardzo często to przeciętniaki w swoich dziedzinach (piłkę by kopnął gorzej niż ty czy ja) jednak najlepsi trenerzy. Co ma robienie sylwetki do wiedzy którą posiadasz czy umiejętności jej wykorzystania, przekazania albo wytrenowania kogoś na jej podstawie? Przestań tak januszyć bo aż w oczy kłuje na Boga :D


  • 2

#6
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Widzialem jego inne filmy juz wczesniej. Np. jak byl w koszulce na ramiaczka nie bylo widac zbytnio tych miesni. Jak juz ktos chce komus doradzac na yt to MOIM zdaniem powinnien reprezentowac sylwetke albo wyniki silowe. On nie ma ani tego ani tego.  Moim zdaniem jeszcze za wczesnie. Nie mowie ze ma kiepskie wyniki. Ale napewno nie tak duze zeby nagrywac filmy na yt. ;)
Po za tym te jego klotnie w komentarzach.... na poziomie gimbazy.

z tego goscia tez sie smieli w komentarz ze niby trener a mniejszy od podopiecznego; ( ktory najprawdopodobniej pierwszy raz cwiczy ) 

 

Ten gośc jest trenerem sztuk walki, o ile dobrze pamiętam karate. Jemu nie są potrzebne wielkie mkięśnie, super wyniki siłowe czy mocne odtłuszczenie. On ma być bardzo sprawny.

 

Kiedyś oglądałem trochę jego filmików i uważam, że są naprawdę bardzo dobre i merytoryczne.


  • 0

#7
sadwqdasd

sadwqdasd

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 43 postów
Może to że wiedza jest nic nie warta jeśli nie umiesz jej wykorzystać. Niestety trener który pokazuje jak budować sylwetkę a sam słabo wygląda nie ma pojęciu o budowaniu sylwetki bo nie potrafi tej wiedzy wykorzystać. Trener który pokazuje jak budować siłę a sam ma słabe wyniki też nie ma pojęcia o budowaniu siły. Na logikę. Kogo się posłuchasz jak będziesz chciał zbudować sylwetkę- kolesia co wygląda jak atleta czy gościa co słabo wygląda. Jak będziesz chciał zbudować siłę kogo sie posłuchasz. Kolesia co wyciska 200 kg czy tego co gniecie 100 kg. Doświadczenie jest najważniejsze. A nie jakieś książeczki. Książka nie pójdzie za Ciebie trenować. Fakt warto się kształcić ale też warto umieć to wykorzystać.
Porównanie piłki do sportów sylwetkowych/ silowych jest bez sensu.
;)

PS jak uważasz że rady tego ( żeby kłaść nogi na ławce podczas wyciskania żeby nie robić mostka) gościa to jest wiedza to widać że nie masz pojęcia o treningu na siłowni. A jak ktoś nie pojecia na dany temat to niech lepiej się nie wypowiada. ;)

Użytkownik Pytkus edytował ten post 08 sierpnia 2016 - 14:20

  • 0

#8
Jarowic

Jarowic

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 159 postów

Tak jak było powiedziane, on trenuje karate. Po jaką cholerę mu wyniki siłowe i wielka sylwetka, jak nie jest ani trójboistą ani kulturystą? w sztukach walki rekordy na 1RM nie mają tak wielkiego znaczenia, podobnie jak wielkie mięśnie.

 

On tak nawiasem mówiąc zdobył złoty medal w jakiś międzynarodowych mistrzostwach karate ;) No ale nie ma wielkich mięśni, więc nie ma prawa się wypowiadać...


Użytkownik Jarowic edytował ten post 08 sierpnia 2016 - 14:27

  • 0

#9
sadwqdasd

sadwqdasd

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 43 postów

no to niech sie wypowiada na temat karate. a on sie wypowiada na temat cwiczenia na silce ;)


  • 0

#10
Jarowic

Jarowic

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 159 postów

Przecież zawodnicy sztuk/sportów walki uzupełniają swój trening walki treningiem siłowym. Siłownia nie musi od razu oznaczać wielkich mięśni, Siła dla Ludu się kłania ;) Jego trening na siłowni jest zapewne nakierowany pod sprawność w walce, tak więc nie jest to "masówka".


  • 0

#11
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Jak będziesz chciał zbudować siłę kogo sie posłuchasz. Kolesia co wyciska 200 kg czy tego co gniecie 100 kg.

Posłucham tego kolesia, którego podopieczni osiągają najlepsze wyniki. W końcu ma być najlepszym trenerem, a nie zawodnikiem. Na logikę.


  • 0

#12
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

PS jak uważasz że rady tego ( żeby kłaść nogi na ławce podczas wyciskania żeby nie robić mostka) gościa to jest wiedza to widać że nie masz pojęcia o treningu na siłowni. A jak ktoś nie pojecia na dany temat to niech lepiej się nie wypowiada. ;)

 

Nie mam pojęcia o treningu na siłowni i nie napisałem nic o treningu na siłowni. A nie mam o tym treningu pojęcia ponieważ nie ćwiczę na siłowni i nie jest mi ona na chwilę obecną do niczego potrzebna. Odniosłem sie tylko do Twojego umniejszania jego osoby w związku z jego wynikami siłowymi czy sylwetkowymi i umniejsznia jego wiedzy.

Nie chcę się sprzeczać bo szkoda mi czasu na jałowe rozmowy z osobą która uważa się za tak wielce wiedzącą, że inni to w sumie nic nie wiedzą i się nie znają bo nie wyglądają tak jak teoretycznie "powinni" wyglądać.

 

Swoją droga Twój ton i sposób wypowiedzi bardzo przypomina pewnego jegomościa, który już tu od jakiegoś czasu nie zagląda.

 

Może wróćmy do głównego wątku tematu czyli jak lepiej radzić sobie z zakwasami niż bezsensownie się sprzeczać ile Pan Laszuk wie o treningu, a ile nie wie.


  • 0

#13
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Swoją droga Twój ton i sposób wypowiedzi bardzo przypomina pewnego jegomościa, który już tu od jakiegoś czasu nie zagląda.

Też odniosłem takie wrażenie.


  • 0

#14
Jarowic

Jarowic

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 159 postów

Dobrym przykładem sytuacji kiedy ktoś mający solidną wiedzę wcale nie musi być umięśniony jest Tsatsouline. Luko pisał że jego program niedźwiedzia to najlepszy masownik, a przecież w sumie nasz forumowy 10x5 jest oparty nie jako o założenia niedźwiadka. Pisze o nim Tsatsouline, który sam umięśniony zbytnio nie jest.


  • 0

#15
sadwqdasd

sadwqdasd

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 43 postów
Eragon to nie było do Cb tylko do Merfiego. Bo to on tylko Ciągle gada o Januszach na siłce a widać że sam nie wie za bardzo nic o siłowni. I tacy ludzie troche mnie irytują. Nie chodzi na siłownię a wyzywa każdego kto sie z nim nie zgadza od Januszu bo mają odmienne metody. Niekomu nic nie umniejszam. Tylko moim zdaniem jak już chce się komuś publicznie doradzać na YT to trzeba coś ze sobą reprezentować. Faktycznie nie zauważyłem ze koleś trenuje karate.

Nie mam pojęcia o kim mowa. Ale ok niech wam będzie. Tak jakby nikt na tym świecie nie mógłby mieć podobnego stylu pisania i takiego samego zdania na pojedyncze tematy... . Jakbyście nie wiedzieli to możecie znaleźć identycznego człowieka jak wy na tym świecie. ;),

Jarowic. Tsatsouline to specjalista od treningów siłowych i on sam posiada siłę. A on sam wspomniał że tym programem podzielił się mu " napakowany komandos " . To nie jest jego trening.

Dobra lepiej skończyć tą dyskusje. Ja mam swoje zdanie i raczej go nie zmienię. A szkoda robić taką gownoburze bo odstrasza gości:) ja to mówił stonoga- " szkoda strzepic ryja " :)

Użytkownik Pytkus edytował ten post 08 sierpnia 2016 - 15:08

  • 0

#16
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Proszę Cię. Jeśli ktoś ocenia wiedzę drugiego człowieka po tym jak wygląda to Janusz to naprawdę najlżejsze co o nim mogę napisać, a jeszcze jak argumentem jest wielkość mięśni to już w ogóle śmiech na sali. "Nie masz mięśni - nie rób filmików na yt!". Hehe no rozbawiłeś mnie dzisiaj nie powiem 😂
  • 1

#17
Jarowic

Jarowic

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 159 postów

 

Jarowic. Tsatsouline to specjalista od treningów siłowych i on sam posiada siłę. A on sam wspomniał że tym programem podzielił się mu " napakowany komandos " . To nie jest jego trening.

 

No tu jest punkt dla Ciebie, faktycznie on pisał że ten program dostał od innych, umięśnionych żołnierzy ;)

 

Co do gościa o którym Ci piszą że miał podobny styl to zapewne chodzi o Xiaoyum. Koleś rzeczywiście potrafił być wkurwiający, i sam się nie zgadzałem z nim w wielu kwestiach. Ale tamtym temacie niektórzy pokazali tak żałosny poziom że szkoda nawet komentować ;) Jak ktoś ma przerośnięte ego i ból dupy że ktoś może mieć inne zdanie to potem wychodzą takie idiotyzmy.


  • 0

#18
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Koleś wygląda jakby nigdy nie ćwiczył i chce doradza komuś na yt.. Jestem uprzedzony do takich gości.

Wiesz co napisałeś, czytasz co sam piszesz? A przynajmniej zastanawiasz się co chcesz napisać?

Może to że wiedza jest nic nie warta jeśli nie umiesz jej wykorzystać. Niestety trener który pokazuje jak budować sylwetkę a sam słabo wygląda nie ma pojęciu o budowaniu sylwetki bo nie potrafi tej wiedzy wykorzystać. Trener który pokazuje jak budować siłę a sam ma słabe wyniki też nie ma pojęcia o budowaniu siły. Na logikę. Kogo się posłuchasz jak będziesz chciał zbudować sylwetkę- kolesia co wygląda jak atleta czy gościa co słabo wygląda. Jak będziesz chciał zbudować siłę kogo sie posłuchasz. Kolesia co wyciska 200 kg czy tego co gniecie 100 kg. Doświadczenie jest najważniejsze. A nie jakieś książeczki. Książka nie pójdzie za Ciebie trenować. Fakt warto się kształcić ale też warto umieć to wykorzystać.

Porównanie piłki do sportów sylwetkowych/ silowych jest bez sensu.

;)


PS jak uważasz że rady tego ( żeby kłaść nogi na ławce podczas wyciskania żeby nie robić mostka) gościa to jest wiedza to widać że nie masz pojęcia o treningu na siłowni. A jak ktoś nie pojecia na dany temat to niech lepiej się nie wypowiada. ;)


Np trener biegów długich, myślisz, że taki trener biegał kiedyś na wysokim poziomie, nie, tzn nie zawsze tak jest.
Chodzi o zdobyte doświadczenie, wiedzę i sposób jej przekazania innym i wdrożenie tego wszystkiego w życie i umiejętność analizy, patrzenia na zawodnika, nie bojąc się eksperymentować, tak, aby jego zawodnicy zdobywali medale, bądź osiągali wyniki co raz lepsze.

Tak samo w treningu silowym, trener nie musi mieć wielkich mięśni, bo to o niczym nie swiadczy, spójrz, jest pełno trenerów personalnych, inni są umiesnieni, inni nie, a wiedze mają nikla, tylko moze 5% potrafi te wiedze wykorzystać i ja posiada.


Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#19
sadwqdasd

sadwqdasd

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 43 postów


Co do gościa o którym Ci piszą że miał podobny styl to zapewne chodzi o Xiaoyum. Koleś rzeczywiście potrafił być wkurwiający, i sam się nie zgadzałem z nim w wielu kwestiach. Ale tamtym temacie niektórzy pokazali tak żałosny poziom że szkoda nawet komentować ;) Jak ktoś ma przerośnięte ego i ból dupy że ktoś może mieć inne zdanie to potem wychodzą takie idiotyzmy.


Nie wiem. Możliwe. Jednak jak ktoś czyta czyjeś teksty i się zaczyna z nim zgadzać to zaczyna podobnie myśleć i mniej więcej podobnie pisać w niektórych momentach. NP. pamiętam jak Luko w niektórych momentach pisał prawie jak Tsatsouline :)
A tego gościa kojarzę tylko z dziennika " powerlifting Progress " bo ostatnio przeglądałem kilka. :)
  • 0

#20
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
A np Funks Roberts, ma duże mięśnie? Nie, czemu Pytkus?
W pierwszy nagraniu od 6'22

https://youtu.be/XHcCsgrF8U4

https://youtu.be/VhczEhHRr9w

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych