Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Czy trzeba trenować brzuch?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

 8 paka nie ma, co ty gadasz xD

Jest. :)


  • 1

#22
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Ośmiopak to kwestia anatomii, generalnie nie zależy to od siły mięśni brzucha danej osoby.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#23
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Ośmiopak to kwestia anatomii, generalnie nie zależy to od siły mięśni brzucha danej osoby.

Racja, niektórzy choćby mieli bardzo mały % tłuszczu i tak nie mają ośmiopaka. Wygląd nie równa się sile i należy zawsze o tym pamiętać, niektórzy będąc lekko otłuszczeni mogą mieć bardzo silny brzuch, o wiele silniejszy od tych dobrze wyglądających. Ośmiopak na pewno będą mieli ci którym kostki zaczynają się zaraz pod klatką piersiową, ja tak mam i ośmiopak jest, prawa najniższa kosteczka nie jest za dobrze widoczna, ale lewą za to widać bardzo dobrze, 8% tłuszczu swoje robi. xd


  • 1

#24
mistrzu56

mistrzu56

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 40 postów

Zrobię moje własne podsumowanie:

-Miło byłoby mieć ładne mięśnie tu i tam, ale przede wszystkim mają być funkcjonalne. W dalekiej przyszłości być może ukierunkuje plan na figury. Póki co skupię się na absolutnie podstawowych ćwiczeniach.

-Plan 10x5 jest jak narazie  dla mnie wyczerpujący, więc póki co nie będę dodawał serii na brzuch po treningu.

-W przypadku progresu (czyli kiedy na drugi dzień nie będzie nic boleć) Dodam po dwa ćwiczenia na brzuch i lędźwie po treningu. Tutaj mam pytanie ile serii i powtórzeń?

-W następnej kolejności chcę cwiczyć brzuch codziennie.

 

Czy tak może zostać?


  • 0

#25
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Mistrzu napisz mi swój plan treningowy na pw, to ci napiszę :) 


  • 0

#26
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

Na sam początek polecam wdrożyć sylwetki gimnastyczne do rozgrzewki.

http://gimnastycy.pl...styka-od-newcia

 

to ci zajmie max 10 min. 

 

Potem po treningu jak już musisz wznosy nóg do drążka w idealnej sylwetce i o prostych nogach (tylko mi nie pisz że nie jesteś rozciągnięty) 3x3. Do tego 3x3 wznosy nóg w staniu na głowie i opcjonalnie wycieraczki też 3x3 w idealnej pozycji na prostych rękach. tylko i wyłącznie proste łapy przy wycieraczkach. I koniec. Dlaczego tak mały zakres?? Po to abyś był skupiony na technice :)

 

Po co chcesz ćwiczyć brzuch codziennie?? to idiotyzm


  • 0

#27
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

Po co chcesz ćwiczyć brzuch codziennie?? to idiotyzm

Dokładnie. Brzuch to mięsień jak każdy inny i też musi się regenerować.


  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych