Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wytrzymalosc+Spalanie (Sred.Zaawansowany)

wytrzymalosc sila trening zaawansowany

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
xyru

xyru

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów
  1. Wiek (18)
  2. Płeć Mężczyzna 
  3. Wzrost i waga (wskazane jest również podanie %BF) Wzrost 175 waga 73 -BF%15
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat,-- Cwiczylem Kickboxing i BJJ + silownia :D
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości,--  Tylko lekkie bóle lewego barku 
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? ,-- TAK
  7. Cel treningowy (siła, wytrzymałość, sylwetka, gibkość, pozycje statyczne) - Wytrzymalosc chce dojsc do czegos typu Planche (sila/wytrzymalosc)
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi,-- 24H na dobe 7x w tygodniu :D
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: kcal, węglowodanów, białka, tłuszczy, produktów niezdrowych (czekolada, słodkie napoje, zupki chińskie itp). No wiec Kcal spozywam najwiecej ile moge w ciagu 8 H (DIETA ,- IF ) jem ile moge potem po tych 8 godzinach jedzenia nie jem nic a zaczynam jesc o 14 :) nie jadam zupek ani slodyczy i innych śmieciowych produktów staram sie jak najlepiej :) 
  10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie,- No wlasnie tutaj jest to ze nie do konca go mam :) ale przewaznie robie Poniedzialek rano Cardio jem salatki owoce warzywa (O 14:00) jem do godziny (17:00) i o 18:00 zaczynam trening przewaznie FBW (Np. 12/17 Podciągnięć, 30 brzuszkow, 20 dipsow, 15 V-Situps, 20 Pseudo Pushups, 10 podciągnięć do klatki, 40 sec Plank, 20 przysiadow, i 20 pompek z nogami do góry. przy tym Minimum przerwy pomiedzy cwiczeniami i 2 minuty przerwy co skończoną rundę a jest ich 3/4 
  11. Na jakiej podstawie stworzyłeś/aś plan W sumie to naoglądałem sie Bar Brothers i mam pare zdjec z propozycjami (workoutu) 
  12. Chcialem sie zapytac czy posiada ktos swoj stary plan lub zna jakis dobry plan treningowy z ktorego moglbym sobie wziac przyklad i ukladac kolejne plany treningowe chetnie bym doszedl to czegos takiego jak oni
  13. - Zwlaszcza moim priorytetem jest zrobienie Planche !:DD

  • 0

#2
xyru

xyru

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Zapomnialem dodac ze prawie kazdy dzien wyglada tak samo 6x w tygodniu tylko czasem dodaje cos nowego :D inne cwiczenia 


  • 0

#3
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej, witamy na forum

 

Nei jestem specem od pozycji statycznych, ale chłopaki z forum bardzo dbają o bazę zanim przejdą do typowych ewolucji, a nawet jak już to zrobią to wciąż w ich dziennikach widuję sylwetki i pompki, podciągnięcia oraz przysiady. Myślę że warto przeczytać pigułkę wiedzy - znajdziesz tam wiele informacji. Możesz też zaczerpnąć inspirację z dziennika Phillixa, który dąży do planche. Na początku jednak warto sobie zadać pytanie czy jesteś gotowy do trudniejszych planów treningowych. Myślę że dobrym pomysłem jest rozpoczęcie treningów na spokojnie od obwodów z artykułu Powadziego o "Kształtowaniu siły mięśniowej" (pkt.7 w pigułce wiedzy) i dodanie tam sylwetek (hollow body, arch body i co tam uważasz za stosowne). 

 

Najbardziej polecane progresje pod różne pozycje statyczne pochodzą od Sommera, jeśli masz trochę kasy to warto zainwestować w "Building the gymnastic body". Niestety jest ona tylko po angielsku z tego co się orientuję.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#4
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Kilka miesięcy pobaw się z kalisteniką, poćwicz siłę prostych ramion, bo bez tego nie opanujesz żadnej figury. Przede wszystkim wszelkie podpory z zablokowanym stawem łokciowym, lekkie wychylenia w podporze, warto zaopatrzyć się w gumę i robić różnego rodzaju wznosy prostych ramion z gumą - przyda się pod każdy element.

 

Bez odpowiedniego przygotowania łatwo złapać kontuzje szczególnie chcąc opanować statyczne elementy.


  • 0

#5
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Nie tylko "Phillix" dąży tutaj do planche ;D Koledzy wyżej w sumie napisali wszystko co jest najważniejsze jeśli chcesz ćwiczyć pod elementy . Pamiętaj , że Technika >> Powtórzenia , więc czasem lepiej schować ego i zrobić łatwiejsza wersję ćwiczenia , ale z pełnym skupieniem i napięciem mięśniowym. Sam często wracam  do "podstawowych" ćwiczeń . Również niezbędne są sylwetki .


  • 0

#6
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Racja, po prostu nasunął mi się podczas pisania posta ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#7
xyru

xyru

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Dzieki chlopacy jestescie w ch** pomocni ;D stawiam flaszke jak sie kiedys przypadkiem z kims spotkam hahaha xD i jeszcze pytanie, czy warto robic coraz wiecej wiecej i wiecej powtorzen np starac sie co tydzien robic wiecej pompek i podciagniec itp... progresowac caly czas :D 


  • 0

#8
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Niekoniecznie, przede wszystkim dokładaj serie lub powtórzenia gdy będziesz czuł się na to gotowy. Jeśli zdecydujesz się na łagodniejsze obwody to w ogóle nie musisz się tym przejmować przez pierwsze kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tygodni. Dopiero po przejściu na trening ukierunkowany zaczyna się zabawa z periodyzacją.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wytrzymalosc, sila, trening, zaawansowany

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych