Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Lecimy z gimnastyką! Mokre sny o sylwetkach (Merfi84)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
526 odpowiedzi w tym temacie

#241
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Ale teraz właśnie tak nie robiłem. W sensie trening wyglądał tak:

 

Siłowe przysiady, a potem wielokrotne powtórzenia po 5.

Siłowe podciąganie, a potem wielokrotne powtórzenia po 5.

Siłowe pompki, , a potem wielokrotne powtórzenia po 5.

 

I tak się zastanawiam czy nie lepiej będzie zrobić:

 

Siłowe przysiady, siłowe podciąganie, siłowe pompki.

Potem wielokrotne powtórzenia po 5 przysiadów, potem podciągania, a potem pompek.

 

Zrobi to różnicę?


  • 0

#242
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Moim zdaniem nie ma większego znaczenia, oba sposoby będą dobre sprawdź i zobacz w którym się lepiej czujesz, ale rzeczywiście w tym pierwszym układzie może być trochę za mało siły na pompki dlatego bym się raczej skłaniał ku drugiemu.


  • 0

#243
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

No hej! Wczoraj byłem tak zabiegany, że wróciłem do domu o 23 i padłem natychmiastowo :) Dzisiaj uzupełniam.

Tak więc coraz bardziej mi się podoba ten trening. Czuję jak mój organizm dostaje zupełnie innych bodźców niż przez ostatnie 1,5 roku i to mi się niesamowicie podoba. Co prawda po poniedziałku miałem jeszcze lekkie bolączki mięśniowe ale po rozgrzewce było ok. Wczorajszy trening:

Martwy ciąg:
80kg - 2x5
70kg - 10x5 + 4 powtórzenia

Wyciskanie żołnierskie stojąc:
40kg - 2x5
30kg - 8x5 + 4 powtórzenia

Podciąganie australijskie z nogami wyżej:
10kg - 2x5
5kg - 3x5 (ostatnia seria ledwo ledwo więc odpuściłem)

Po treningu 20 minut rozciągania odprężonego (statycznego czy jak tam zwał tak zwał) i trochę rolowania + dekompresja kręgosłupa. Dzisiaj czuję bardzo dobrze wczorajszy trening więc jest to taka mała masochistyczna przyjemność :) Nie mogę się też doczekać dodania ciężaru w przyszłym tygodniu bo czuję, że najlepsze dopiero nadchodzi ;) Generalnie naprawdę mam tak pozytywne nastawienie, że aż się jaram :)

https://www.instagra.../p/BKD_XjzBy9N/ - jeden z moich ulubionych obiadów ;)

 

Do usłyszenia!


  • 0

#244
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej!

Dzisiaj lekko obolały po środzie ale nie ma miękkiej gry :) Trening:

Przysiad:
60kg 2x5
50kg 14x5 + 4 powtórzenia = 74

Podciąganie:

10kg 2x5
bez  5/4 = 9

Dipy:
10kg 2x5
5kg 7x5 + 4 powtórzenia = 39

 

Wznosy kolan 10/7/6 = 23

Na koniec dekompresja kręgosłupa, a za chwilę zabieram się za rozciąganie. Tydzień pierwszy powąchałem się trochę z ciężarami i tym treningiem i podoba mi się. W przyszłym tygodniu dodaję obciążenie i zwiększam intensywność :) Jak dobrze pójdzie na koniec cyklu zmierzę obecne maksy. Trochę się zmartwiłem tym podciąganiem, że tak słabo ale może akurat taki dzień. Zobaczymy dalej :)

https://www.instagra.../p/BKJCg0LBeMZ/ - zabawa balansem!

 

Miłego weekendu!
Do usłyszenia. 


  • 0

#245
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej! 

No więc minął pierwszy tydzień, a już się pojawiają sukcesy! :) Dzisiejszy trening:

 

Martwy ciąg:
85kg 1x5
80kg 1x5
70 kg 14x5 = 70 powtórzeń

 

Podciąganie:

12,5 1x4

10kg 1x3

bez obciążenia 5/5/4 = 14 powtórzeń

 

Pompki:
12,5kg 1x5
11,25kg 1x5
10kg 5x5 + 4 = 29 powtórzeń

 

Generalnie na martwym dużo więcej mocy i pary. Z podciąganiem zrobiłem błąd i dołożyłem za dużo no ale już przy tym zostanę do momentu aż będzie normalnie 5/5. Pompki też weszły jak trzeba. Ogólnie czuję moc i progres siłowy. Na sylwetkę jeszcze za wcześnie żeby oceniać. Na końcu tradycyjnie rozciąganie + dekompresja kręgosłupa. Zaczynam lubić te bodźce :) Żeby nie było swoich ćwiczeń nie "zarzucam" ale bawię się nimi ;)

https://www.instagra.../p/BKNyBj0hjYY/ - kółeczka

https://www.instagra.../p/BKQ934Jh9rv/ - zabawa handstand

 

Generalnie jest mi fajnie! :)

Do usłyszenia!


  • 0

#246
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Rozwinąłeś się i nadal to robisz :-)


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#247
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

No jeszcze nie mów hop! Chociaż powiem Ci, że próbowałem przedwczoraj z ciekawości sobie tuck planche zrobić i kurde albo ta przerwa od statyki albo ta siłownia albo oba naraz mi dały ale podniosłem dupę mega wysoko i nie sprawiło mi to jakiegoś ogromnego problemu :D Największy potencjał widzę w martwym i OHP - te dwa ćwiczenia to jest sztos :) Swoją drogą zastanawiam się czy do 100 w mc dojdę. Najbardziej pobudzające i angażujące ćwiczenie ze wszystkich jakie do tej pory w życiu robiłem :)


  • 0

#248
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

No to hej!

Dzisiaj na trening wjechałem na pełnej .... jak to się mówi :D Jednak ciężary trzeba szanować. Przysiady poszły wręcz REWELACYJNIE i australijskie też podciągnąłem w stosunku do tydzień temu jednak OHP mnie pokonało :( Dziś dołożyłem 2,5kg i nie dałem rady 5 powtórzeń chociaż myślałem, że dam. Czuję, że lewy bark nie nadąża za prawym i widocznie potrzebuje czasu. Poprawiam mobilność cały czas więc powinno niedługo być lepiej - i tak już jest w stosunku do lata. Trening:

Przysiad:

65kg 1x5

60kg 1x5

55kg 13x5 + 4 powtórzenia

 

OHP:

42,5kg 1x4 piąta nie udana

40kg 1x5

35kg 1x5 (czułem, że to było za dużo więc zmniejszyłem do 30kg)
30kg 4x5 + 4 powtórzenia

Australijskie podciągnięcia:

12,5kg 1x5

10kg 1x5

5kg 4x5

 

Na koniec tradycyjnie rozciąganie i dekompresja kręgosłupa. Czuję jak z treningu na trening praktycznie poprawia mi się zakres ruchu i regeneracja też dobra więc uważam, że delikatne rozciąganie izometryczne po treningu to way to go :) 

Do usłyszenia!


  • 0

#249
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Ostatni trening w tym tygodniu. W przyszłym znowu podkręcamy tempo! Dzisiejszy trening:

 

Martwy ciąg:

85kg 1x5

80kg 1x5

75kg 11x5

 

Podciąganie:

12,5kg 1x4

10kg 1x4

bez obciążenia 5/4

 

Dipy:

12,5kg 1x5

10kg 1x5

5kg 4x5 - tutaj mały komentarz - zmieniłem technikę wykonania tego ćwiczenia na poprawną według książki Kellyego Starretta i zrobiło się dużo ciężej - stąd spadek powtórzeń w stosunku do tydzień temu. Tak czy siak technika to podstawa więc ciesze się, że to poprawiłem! Dalej będzie już tylko lepiej ;)

Na koniec wznosy kolan: 10/8/6 i dekompresja kręgosłupa. Nie miałem czasu się rozciągać więc zrobię to przed spaniem!

https://www.instagra.../p/BKbGCoBBE-T/ - tak wygląda moja obecna technika - na sztandze 85kg.

 

Do usłyszenia! Siła!


  • 0

#250
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Niezła technika, tylko tyłek niżej :)


  • 0

#251
MikeR34

MikeR34

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Rozmawiałem ostatnio z trenerem wychowania fizycznego i jego zdaniem nic nie zastąpi kalistenki i nic nie zastąpi ćwiczeń za sztangą a najlepiej łączyć oba ale to już dawno wiadomo :)Ciebie na siłce się nie spodziewałem.Tylko żebyś nie zmienił forum na sfd xD Byłeś w Iławie cały czas czy zwiedzałeś okolice?Osobiście polecam zamek w Szymbarku.


  • 0

#252
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej! Dzięki za poradę :) A ja siebie też nie wyobrażałem ale wolne ciężary są bardzo spoko - oczywiście ćwiczenia wielostawowe! 

Dzisiaj miałem jakiś dziwny problem bo bolała mnie przy przysiadzie pachwina. Staram się ostatnio pod wpływem książki Starretta zmieniać nawyki siedzenia, chodzenia, stania więc pewnie w związku z tym jakieś mięśnie zaczęły intensywniej pracować - dlatego pobolewało. Oczywiście nie ignorując znaków od organizmu szybko skończyłem przysiady i nie forsowałem się. Dzisiejszy trening:

 

Przysiad: 
70kg 1x5
65kg 1x5
57,5kg 5x6 + 4 powtórzenia = 34

Podciąganie:

12,5kg 1x5 (poprawa!)
10kg 1x4
bez 5/5/4 = 14

 

Pompki:

15kg 1x5
13,75kg 1x5
12,5kg 4x5 + 4 powtórzenia = 24

 

Na koniec tradycyjnie rozciąganie odprężone w dwóch seriach różnych części ciała - głównie nogi i nadgarstki oraz dekompresja kręgosłupa! - to działa świetnie. Super luzuje ten najważniejszy łańcuch kinematyczny :) Ogólnie jeszcze ten i przyszły tydzień i czuję, że kończę ten cykl. 

https://www.instagra.../p/BKiwc3lBnEi/- walka z podciąganiem

 

Do usłyszenia!


  • 0

#253
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
Fajnie progresujesz :) Kończę mój cykl i zmieniam go. Mam zamiar dodać ćwiczenia z obciążeniemc i robić tak jak Ty, czyli od największego obciążenia do najmniejszego.

Wysłane z mojego HTC Desire 510 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#254
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Dzięki! Wiesz co dobry patent moim zdaniem. W pierwszych seriach ćwiczysz wtedy siłę, a potem hipertrofię. Ja już kiedyś jechałem tym planem ale robiłem tylko 2 serie ćwiczenia. Siła rosła jak szalona tyle, że wtedy ćwiczyłem 4-5 razy w tygodniu. Tutaj za dużo nie zrobisz treningów w tygodniu bo jednak ciało musi się zregenerować. Warto spróbować - jak coś polecam :) 


  • 0

#255
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej!

Dzisiaj jestem bardzo ale to bardzo zadowolony - trening na 100%, pobite wszystkie wyniki z poprzedniego tygodnia! Mega :) Jaram się :) Tak więc:

 

Martwy ciąg:

90kg 1x5

82,5kg 1x5

75kg 13x5=65 

 

OHP:

42,5kg 1x5

37,5kg 1x5

32,5kg 7x5 i 4 powtórzenia= 39

 

Australijskie podciągnięcia:

15kg 1x5

12,5kg 1x5

5kg 5x5 + 4 powtórzenia = 29

 

Czułem moc i siłę więc!!!! :) Tutaj obecna technika w OHP - jest jeszcze sporo do poprawienia ale i tak jestem zadowolony:

https://www.instagra.../p/BKn8tU6hNtS/

 

Do usłyszenia!

 


  • 0

#256
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej!

Dzisiaj znowu petarda. Bałem się o przysiady bo znowu dołożyłem ale poooooszło! :) Jest lepiej niż dobrze. Podciąganie poprawione, dipy również ;) Trening wyglądał tak:

 

Przysiad:

75kg 1x5

67,5kg 1x5

60kg 9x5 = 45 powtórzeń

 

Podciąganie:

12,5kg 1x5

10kg 1x5

bez 5/5/5/3 = 18 powtórzeń

 

Dipy:

15kg 1x5

10kg 1x5

5kg 5x5 + 4 = 29 powtórzeń

 

Zmieniłem technikę wykonywania dipów na taką o jakiej pisze Kelly Starrett. Tutaj jak to wygląda:

https://www.instagra.../p/BKtE0NkBCFI/

 

Do usłyszenia i miłego weekendu! :)


  • 0

#257
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej! Wczoraj na lekkim osłabieniu - coś mnie zaczęło chwytać ale napar z miodu, imbiru, cytryny i czosnku chyba zrobił swoje :) Zdecydowanie lepsze niż te wszystkie fervexy i inna chemia. Trening wyglądał tak:

 

Martwy:

95kg 1x5

85kg 1x5

77,5kg 8x5 + 3 = 43 powtórzenia

 

Podciąganie:

15kg 1x4

12,5kg 1x4

bez 5/5/3 = 13 powtórzeń

 

Pompki:

17,5kg 1x5

15kg 1x5

12,5kg 6x5 + 4 = 34 powtórzenia

 

Na koniec rozciąganie i dekompresja kręgosłupa już tradycyjnie. Cały czas idę do przodu. W martwym zaraz będzie 100 z czego jestem bardzo zadowolony. Ciekawi mnie też do ilu dojdę w przysiadzie. Celuję w 90kg chociaż może być ciężko w tym cyklu. W weekend z ciekawości wziąłem brata (85kg) i zrobiłem przysiad. Zastanawia mnie na ile łatwiej/gorzej jest ze sztangą niż człowiekiem ;)

https://www.instagra.../p/BKvcb4fhjrE/

 

tutaj obecna technika w martwym:

 

Do usłyszenia!


  • 0

#258
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej, jakość dosyć kiepska więc ciężko mi dużo powiedzieć, na pierwszy rzut oka trochę za bardzo wychylasz linię barków i nie jestem pewny czy trzymasz łokcie cały czas proste. O ile z tą linią barków można trochę kombinować żeby zaangażować bardziej poszczególne partie (choć polecam je trzymać cały czas w linii z kolanami), o tyle łokcie bezwzględnie powinny być proste ;)

 

Nie poprawiaj też pozycji do MC dopiero w dolnej fazie, ale podchodź do sztangi już we właściwej pozycji - tak jakbyś ją odkładał. Tak samo jeśli stosujesz techniki napięcia to bądź napięty tuż przed zejściem do złapania gryfu.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#259
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Konkret ciężary teraz widzę :) Ładnie ! Myślałem nad martwym w moim nowym planie, ale .. szczerze do niczego będzie mi to potrzebne. Jeszcze trochę i podsumuję mój skończony plan ;)


  • 0

#260
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej Hej!

Dzięki za komentarze! Pablo - ręce oczywiście, że proste z zachowaniem rotacji zewnętrznej w celu ustabilizowania barków. Tak samo zresztą wkręcam nieustannie stopy w podłogę w celu ustabilizowania stawu kolanowego. Z tym poprawianiem też wiem - nie robię tego - schodzę w pozycji i jedyne co ustawiam na dole to chwyt i mocniejsze dokręcenie stóp ;) Co do linii barków - to też celowe. Podobnież jest tak, że największą stabilizację barku uzyskuje się kiedy ramiona są prostopadłe nie do pleców, a do mięśnia najszerszego grzbietu, a żeby to uzyskać trzeba je lekko wychylić w przód od sztangi. Generalnie podchodzę do techniki dość rygorystycznie i stosuje się do wszystkich porad Kellyego Starretta w tej kwestii!

A co do martwego Mateusz - powiem Ci, że konkretne ćwiczenie, które daje super bodźce :D Ja je robię pod kątem wzmocnienia całego ciała i pleców, a to przecież się bardzo przyda jak wrócę do statyki ;) Zobaczymy jak będzie - za Ciebie trzymam kciuki :)

Pozdrowionka Panowie!


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych