Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Lecimy z gimnastyką! Mokre sny o sylwetkach (Merfi84)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
526 odpowiedzi w tym temacie

#201
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Daj znać jak to idzie jak już wdrożysz! :)

Ja dzisiaj zrobiłem szybciutko swoje bo nie ma czasu:

 

Tuck planche na uchwytach: 10x6 sekund

Zwis przerzutny --> Adv. tuck FL: 15x4 sekund

Zwis przerzutny --> Adv. tuck BL: 15x4 sekund

 

Tak na chwilę obecną wygląda mój back lever:

https://www.instagra.../p/BI2fXzoBImi/

 

Jakieś uwagi co do techniki mile widziane :)
 

Do usłyszenia!


  • 0

#202
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej!

 

Nie było czasu więc nadrabiam. Wczorajszy trening taki sam jak ten z poniedziałku. Bardzo mocno skupiałem się na pozycji łopatek i barków oraz całego ciała. Muszę przyznać, że moim zdaniem to 50% sukcesu bo jak przed wejściem w tuck planche ustawię wszystko jak trzeba to i dupa idzie wyżej i jakaś taka większa kontrola jest. Nie umiem tego opisać ale po raz kolejny przekonuję się, że prawidłowa technika to podstawa w jakimkolwiek ćwiczeniu. To samo tyczy się FL i BL.

 

Oprócz statyki standardowo parę wejść do HS i trochę popodciągałem się w zwisie przerzutnym oraz w tuck FL.

https://www.instagra.../p/BI5B_gChR06/

 

Dzisiaj rozciąganie i odpoczynek :)
Do usłyszenia!


  • 1

#203
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Opowiesz jak to wygląda dobrze technicznie? 

Tak widzę że ciśniesz te figury, ale mało bazy robisz, pamiętaj o bazie, ona jest ważna :) 


  • 0

#204
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Opowiesz jak to wygląda dobrze technicznie? 

Tak widzę że ciśniesz te figury, ale mało bazy robisz, pamiętaj o bazie, ona jest ważna :)

Raz w tygodniu robię i póki co w zupełności wystarczy :) Moim celem są sylwetki więc wiadomo, że je cisnę chociaż ostatnio się zastanawiałem nad dodaniem jednego FBW ale jednak nie będę miał na to czasu, a nie chcę dodawać kosztem regeneracji ;)

W skrócie:
Planche: ciało ustawione w hollow, łopatki odwiedzone (garb gimnastyczny), barki maksymalnie opuszczone (jak najdalej od uszu), stopy obciągnięte.

Front Lever: łopatki ściągnięte, barki maksymalnie opuszczone, miednica podwinięta, stopy obciągnięte.
Back Lever: ciało ustawione w hollow, łopatki odwiedzone, barki maksymalnie opuszczone, stopy obciągnięte.


  • 1

#205
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej!

Dzisiaj miałem trochę siły to dziabnąłem sobie trochę ćwiczeń. Taki szybki set:

Wznosy kolan w zwisie na kółkach: 5/7/4

Podciąganie na kółkach: 6/5/4/4/3

Przysiady bułgarskie: 20/15/15

Pompki klasyczne: 15/9/8

Wznosy nóg leżąc: 20/12/10

 

Na koniec trochę rozciąganko i to na tyle. Widzę mega spadek wytrzymałości w klasycznych ćwiczeniach odkąd zacząłem sylwetki :D Trzeba będzie zrobić przerwę i na 2-4 tygodnie zmienić plan pod wytrzymałość. Po tym cyklu tak zrobię ;)

https://www.instagra.../p/BI7sUiyBWfe/

 

Do usłyszenia!


  • 0

#206
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Hej. Od piątku się jezioruje i co prawda regularnego treningu nie robie ale dużo rzeczy dla zabawy na kółkach i na ziemi. Taki "rekreacyjny trening" bardzo bardzo fajny dla psychiki i samopoczucia :)

https://www.instagra.../p/BJFfDkGBmOY/

Polecam i pozdrawiam :)
Do usłyszenia!
  • 1

#207
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Dokładnie taki trening dla fun'u jest super, robisz tylko to co ci się chce i ile ci się chce, po takim treningu nawet nie czujesz, że robiłeś trening tylko to po prostu dobra zabawa. :)


  • 0

#208
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej! Jak zwykle czasu brak więc nadrabiam!

15.08 (poniedziałek)

Zrobiłem sobie długą sesję rozciągania. Zaczynam czuć, że jest dużo lepiej z mobilnością więc super :)

16.08 (wtorek)

Statyka! Zrobiłem:

 

Tuck planche 10x6 sekund

Zwis ---> Adv. tuck FL 15x4 sekund

Zwis przewrotny ---> Adv. tuck BL 15x4 sekund

 

W między czasie robiłem próby negatywów straddle press to handstand (inaczej tego nie umiem nazwać) :) Ostatnio męczę to trochę i jest progres! Ogólnie w pozycji na rękach zaczynam czuć naprawdę niezłą kontrolę. Fajne to jest :)

17.08 (środa)

Kolejna sesja rozciągania.

Dzisiaj idę dla zmiany na siłownię. Zamierzam zacząć pracować nad nogami i robić pełne przysiady ze sztangą bo jednak mam cały czas dużą dysproporcję pomiędzy chorą nogą, a zdrową i nie udaje mi się jej zniwelować kalisteniką. Jak zaczne robić przysiady z obciążeniem,  to może będzie większy bodziec - zobaczymy. Oprócz przysiadów zastanawiam się nad martwym i wyciskaniem. W sensie statykę będę dalej robił ale 2 razy w tygodniu zrobiłbym sobie na siłce Przysiad, Martwy i Wyciskanie. Co myślicie? Warto? :)


  • 0

#209
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Jak dla mnie warto.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#210
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Tak myślę robić te trzy ćwiczenia w systemie niedźwiedzia z Siły dla Ludu dwa razy w tygodniu. Powinno mi rozwinąć tą prawą nogę bo jest dramat :) Reszcie też chyba się przyda no i zawsze to jakaś zmiana bodźców ;)


  • 0

#211
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Hej! Jak zwykle czasu brak więc nadrabiam!

15.08 (poniedziałek)
Zrobiłem sobie długą sesję rozciągania. Zaczynam czuć, że jest dużo lepiej z mobilnością więc super :)

16.08 (wtorek)
Statyka! Zrobiłem:

Tuck planche 10x6 sekund
Zwis ---> Adv. tuck FL 15x4 sekund
Zwis przewrotny ---> Adv. tuck BL 15x4 sekund

W między czasie robiłem próby negatywów straddle press to handstand (inaczej tego nie umiem nazwać) :) Ostatnio męczę to trochę i jest progres! Ogólnie w pozycji na rękach zaczynam czuć naprawdę niezłą kontrolę. Fajne to jest :)

17.08 (środa)
Kolejna sesja rozciągania.

Dzisiaj idę dla zmiany na siłownię. Zamierzam zacząć pracować nad nogami i robić pełne przysiady ze sztangą bo jednak mam cały czas dużą dysproporcję pomiędzy chorą nogą, a zdrową i nie udaje mi się jej zniwelować kalisteniką. Jak zaczne robić przysiady z obciążeniem, to może będzie większy bodziec - zobaczymy. Oprócz przysiadów zastanawiam się nad martwym i wyciskaniem. W sensie statykę będę dalej robił ale 2 razy w tygodniu zrobiłbym sobie na siłce Przysiad, Martwy i Wyciskanie. Co myślicie? Warto? :)


Co do przysiadów i martwego ciągu to są to ćwiczenia warte wykonywania jeśli chodzi o trening dołu ciała, więc dla nóg, jak i dla miesni stabilizujących przód, tyl ciala są świetne.
  • 0

#212
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Co do przysiadów i martwego ciągu to są to ćwiczenia warte wykonywania jeśli chodzi o trening dołu ciała, więc dla nóg, jak i dla miesni stabilizujących przód, tyl ciala są świetne.

No a zamiast wyciskania co byś zaproponował lepszego na górę? Bo ja nie mam parcia na wyciskanie - to tylko jedyne ćwiczenie jakie znam z siłowni :D


  • 0

#213
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów
Jakie przysiad masz zamiar wykonywać? Tylni, przedni czy zerchera? Zapewne tylni, ale warto spytać dla pewności ^^
  • 0

#214
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Jakie przysiad masz zamiar wykonywać? Tylni, przedni czy zerchera? Zapewne tylni, ale warto spytać dla pewności ^^

Nie no tylni tradycyjny :) Chociaż tutaj też jestem otwarty. W sensie Panowie - ja byłem na siłce 2 razy w życiu tylko sprawdzić swoje maksy. Nie znam się na tym. Chcę robić ćwiczenia, które w całości rozwiną ładnie moje ciało. Jaki przysiad jest najbardziej optymalny? :)


  • 0

#215
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Przysiad zarówno ze sztangą z przodu jak i ze sztangą z tyłu będzie w porządku. Przysiady ze sztangą trzymaną nad głową też są dobre. Największy ciężar teoretycznie weźmiesz w przysiadzie ze sztangą z tyłu. Przy przysiadzie ze sztangą z przodu powinno być nieco łatwiej zachować proste plecy. Z kolei zaletą przysiadów ze sztangą nad głową jest fakt pracy ramion. Możesz trochę poeksperymentować.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#216
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

No a zamiast wyciskania co byś zaproponował lepszego na górę? Bo ja nie mam parcia na wyciskanie - to tylko jedyne ćwiczenie jakie znam z siłowni :D


Dipy lub pompki z obciazeniem moze?
Na bary jak chcesz to zolnierskie stojąc mozesz robic tez fajne cwiczenie.
  • 2

#217
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Przysiad rób sobie jakie chcesz (może cyklami nawet), a jeśli chodzi o wyciskanie - ciśnij na ławce poziomej. Klasyka.. :-)


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#218
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

No dobra słuchajcie kochani ludzie.

Byłem na tej siłowni :D Robiłem sobie na początku martwy z małym obciążeniem (60kg) żeby nabrać techniki i nie robić błędów. Fajne ćwiczenie nie powiem - bardzo mocno angażuje odcinek lędźwiowy pleców więc fajnie! Przyda mi się na pewno do statyki :D Robiłem też przysiady - dokładnie tak samo z małym obciążeniem (50kg) żeby nabrać techniki no i oczywiście w pełnym zakresie aż do dotknięcia łydek udami. Nie powiem - karki patrzyli się na mnie jakbym kogoś zabijał :D Powyciskałem też sobie na ławeczce różne ciężary i doszedłem do 75kg. 77,5 już nie weszło.

Do tego okazało się, że tam jest strefa "funkcjonal body" i bardzo dużo fajnych gadgetów. Np. takie platformy na piłkach do robienia niestabilnych przysiadów np. Zakochałem się w tym. Zarzuciłem sobie worek bułgarski 17kg i cisnąłem przysiady. Super sprawa. Mają też różne uchwyty, drążki, drabinki, gumy no wszystko chyba. Boxy to wskakiwania i zeskakiwania. Porobiłem też sobie trochę muscle up z gumą, human flag hold (ku mojemu zdziwieniu podnoszę już tyłek wyżej niż jakiś czas temu). No generalnie szał pał :D

Jednym słowem spodobało mi się to miejsce i chyba będę tam chodził w ogóle na treningi. Zawsze to jakaś odmiana niż na chacie (na której ćwiczę już ponad rok) no a do tego mogę oprócz statyki, kalisteniki i treningu funkcjonalnego podnosić jakieś ciężary.

No to teraz! Proszę pomóżcie! :) W przyszłym tygodniu zaczynam nagrywanie płyty wiec czasu na trening nie będę miał, a jeśli już to na taki krótki ogólny, żeby sobie formę utrzymać. Chcę wykorzystać ten czas na regenerację. Po nagrywaniu (czyli we wrześniu) chcę wrócić do statyki i siłowni no i tutaj jest problem. Myślę o tym, żeby zrobić 2 dni statyki 2 dni planu niedźwiedzia tsatsouline i 1 dzień na luźny trening - zabawa na cokolwiek będę miał ochotę hs'y, muscle upy, przysiady na tych piłkach, pompki, wznosy nóg itd. Myślicie, że to byłoby ok? Druga sprawa jest taka, że kolega mi powiedział, że lepiej nie robić martwego i przysiadów jednego dnia. Prawda to? Bo jeśli tak no to widziałbym to tak:

pn - statyka - planche, front lever, back lever
wt - martwy ciąg, dipy, podciąganie pionowe
śr - wolne (rozciąganie)
czw - statyka - planche, front lever, back lever
pt - przysiady, wyciskanie żołnierskie, podciąganie poziome (np. we front lever albo australijskie)
sb - wolny trening dla zabawy.
nd - wolne (rozciąganie)

Jak to dla Was wygląda? Można coś poprawić? Proszę szczególnie tych obytych na siłowni o uwagi :) Z góry dziękuję!


  • 0

#219
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Jak dla mnie plan w porządku, o ile oczywiście wyrobisz z regeneracją i starczy Ci energii oraz chęci na każde z tych ćwiczeń.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#220
Ambu

Ambu

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 201 postów

kolega mi powiedział, że lepiej nie robić martwego i przysiadów jednego dnia. Prawda to?

 

Dobrze kolega powiedział :). To bardzo złożone ćwiczenia i po części angażują podobne partie mięśniowe (nogi, lędźwia), więc po porządnym treningu jednego, nie masz siły na prawidłową technikę w drugim. 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych