Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Lecimy z gimnastyką! Mokre sny o sylwetkach (Merfi84)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
526 odpowiedzi w tym temacie

#1
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej!

Tym razem zakładam normalny, długi dziennik, a nie terminowy jak do tej pory :) Zamierzam ćwiczyć, aż osiągnę wszystkie wymarzone sylwetki gimnastyczne z ewentualnymi przerwami na jakieś poboczne plany dla urozmaicenia :D 

Na pierwszy ogień idą: planche, flont lever, back lever i human flag! Ułożyłem sobie plan pod te cele i zamierzam sukcesywnie realizować. Wpisywać się będę co trening, ew. przy braku czasu - raz na tydzień - zobaczymy! 

Dzisiaj już po pierwszym dniu treningowym więc od razu wrzucam co zrobiłem.

Tuck planche utrzymanie pozycji - 12 serii po 5 sekund
Tuck front lever wskok do pozycji i utrzymanie - 8 serii po 8 sekund
Tuck back lever wskok do pozycji i utrzymanie - 8 serii po 8 sekund

Zwis z kółek - 62s/40s/35s 
Na koniec rozciąganie: dwugłowe uda + nadgarstki w 3 seriach

 

Barki dostały swoje, a ja myślałem, że będzie za lekko :D Najbardziej zdziwiło mnie trzymanie zwisu. Robiłem to pierwszy raz i muszę przyznać, że przedramiona mi tak spuchły, że miałem wrażenie, że zaraz wybuchną :D Mega ćwiczenie!

Zapraszam do śledzenia, komentowania, radzenia, wymieniania się doświadczeniami i co tylko dusza zapragnie!

Pozdrowionka :)


  • 0

#2
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Do każdego elementu dodałbym jakieś dynamiczne ćwiczenie, np swingi z L-sita do tuck planche, wznosy do tuck front i opuszczanie i wznos w backu.

Do planche bardzo przydadzą się wychylenia w podporze albo izometryczne wychylenie, tzw planche lean. Traktuj to jako sylwetkę gimnastyczną, możesz raz na jakiś czas porobić kilka serii zamiast tuck planche. Niedocenione ćwiczenie, które pomaga spiąć mięśnie i pracować nad hollow.

 

Nie przeciąż układu nerwowego :D Pamiętaj, że regeneruje się on o wiele dłużej niż mięśnie. Co trzy tygodnie możesz robić jakiś tydzień przerwy właśnie ze względu na układ nerwowy. 

 

Oczywiście będę śledził! ;)


  • 0

#3
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Cześć, powodzonka życzę ! :)

Pozwól, że spytam, czemu nie zaczynasz od łatwiejszych elementów oraz nie zaczniesz od jednego celu, bo na dłuższą mete idzie się zajechać a progres bywa nieprzewidywalny. Polecam Ci schemecik kolegi powyżej, jadę nim i jest świetny, sylwetki gimnastyczne (jako rozgrzewka), trening pod element a potem dopełnienie w formie bazy i rozciąganie. 

Myślę, że gdybyś wziął się za łatwiejsze elementy, back, flaga, front i załóżmy, że zajmie Ci nauka ich jakieś półtora roku, to ten czas zaowocuje też że Twoje ciało się odpowiednio wzmocni i dobry pomysł na trening plancha od razu na nauka hand standa i kilka miesiecy i straddl pyknie ;p 


  • 0

#4
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Hej hej. No back z frontem się jakoś tak uzupełniają, a planche jest moim marzeniem od dawna. Human flag chce zacząć bo też mi się ta sylwetka podoba. Lubie pracować efektywnie dlatego chcę połączyć parę elementów razem. Nie spieszy mi się też za wynikami wiec podchodzę do tego na spokojnie. Dzisiejszy trening zajął mi niecałe 40 min + rozciąganie 20 więc nie mam obawy o przetrenowanie :) No ale zobaczymy jak będzie to szło. Znam trochę już siebie więc jeśli coś będzie nie tak to zmodyfikuje cel albo plan - wiadomo ;) Rady Filipa są mi nieocenione już od dłuższego czasu ;) Dzięki raz jeszcze man. Dodam tą dynamikę i z raz planche lean zamiast tuck'a!

PS. Handstanda trzymam już mniej więcej tak ;)

https://www.instagra.../p/BEWXIFrvpRM/
  • 0

#5
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Hmm, rozumiem, mi głównie chodzi o to, że lepiej skupić się na jednym, max dwóch celach i je ostro katać aż dojdziesz w nich do poziomu wysokiego i podejmujesz nowe cele, a tamte po prostu sobie powtarzasz, robisz czasem pod nie treningi. Zresztą czy front sie uzupełnia z backiem? Tez tak myślałem aleinne mięśnie w ogóle pracują i w sumie ćwicząc fronta nie zauwazyłem progresu w backi, ale fakt można sobie dwa ćwiczonka ćwiczyć , przechodzić z jednego do drugiego. CO do planche lean, rozgrzewaj mocno nagarstki, robiłem dziś na rozgrzewke i do przodu nie mogłem za daleko iść ale z kolei gdy robiłem pseudo planche push ups to wyszedłem aż 15 cm dalej więc jest różnica ;p

Zazdroszcze hand standa, ja nie umiem stać, jedynie przy ścianie. 


  • 0

#6
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

No mięśnie pracują inne dlatego właśnie te ćwiczenia się uzupełniają :) W sensie nie ma problemu ćwiczyć pod oba elementy na tej samej sesji treningowej. O to mi chodziło. Podobnie jak np. podciąganie i pompki. O nadgarstki dbam od samego początku szczególnie, że z lewym miałem problemy więc i rozgrzewam i rozciągam. Dzięki za porady jeszcze raz! :) Zobaczymy co mi z tego wszystkiego wyjdzie.


  • 1

#7
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Wczoraj miałem zabiegany dzień i nie zdążyłem się wpisać :) Tak więc na treningu zrobiłem:

Tuck planche utrzymanie pozycji - 12 serii po 5 sekund
Tuck front lever wskok do pozycji i utrzymanie - 8 serii po 8 sekund
Tuck back lever wskok do pozycji i utrzymanie - 4 serii po 8 sekund

Human flag utrzymanie pozycji rąk z nogami w dół - 6 serii po 8 sekund

Zwis z drążka - 120s/60s

Trening robiłem na drążkach w parku, a nie na kółkach. Trochę mnie korciło, żeby przedłużyć te czasy gdyż czułem, że mogę, jednak stwierdziłem, że będę się trzymał tych 5 i 8 sekund przynajmniej 2 tygodnie :)

Zaskakująco ciężko jest utrzymać pozycję rąk w human flag nawet z nogami zwisającymi w dół :D Ale jakoś tam dałem radę. 6 serii bo przy końcu pobolewał już lekko bark i bok :D Tak to mniej więcej wyglądało: https://www.instagra.../p/BEq96-vvpYA/

Dzisiaj przerwa na regenerację bo czuję lekko barki - znaczy się popracowały przez ostatnie 2 dni. Wieczorem rozciąganie.

Hej!


 


  • 0

#8
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej!

Wczoraj z grubsza poświęciłem ok 1 godziny na szlifowanie stania na rękach. Powoli przyzwyczajam się do opuszczania głowy więc jest do przodu :) Za jakiś czas powinienem osiągnąć prawidłową igłę. Zainspirowany Bogusiem próbowałem stanąć na 1 ręce przy ścianie i przyznam, że podziwiam :D To jest cholernie ciężkie przy ścianie, a co dopiero w wolnym staniu! Wczoraj też miałem rozciąganie nadgarstków oraz dwugłowych uda.

Dzisiaj natomiast przy pierwszej próbie dynamiki L-sit ----> Tuck planche tak mnie nawalały barki, że stwierdziłem, iż odpuszczę. Dostały za swoje w poniedziałek, wtorek i środę więc zrobiłem im luz. W zamian za to pobawiłem się gumą treningową (10kg), którą kolega przyniósł ze sobą i porobiłem trochę muscle upów. Z jej pomocą weszły, a był to zupełnie pierwszy raz :D Fajne uczucie. Chyba włączę do moich treningów gumę :D Tak to mniej więcej wyglądało:

 

https://www.instagra.../p/BEwHvJtPpZL/

No i nie ma co więcej pisać. Lżejszy dzień nastawiony na zabawę z gumą dobrze mi zrobił. Lecę teraz jeszcze na basen i saunę. Do usłyszenia!


  • 0

#9
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Fajnie Merfi :D Podoba mi się Twoje podejście . Też kupiłem sobie gumę -8kg i przyznam , że nie robiłem systematycznie muscleupów w niej (typowa siłówka , bez podbijania nogami) , ale i tak dużo mi to dało. Czuję , że jeszcze trochę i będę mógł je wykonywać bez gumy :) Co to Stania na jednej ręce , nie powiem , wymagające nawet przy ścianie :) Pochwale się i w wolnym staniu pare razy udało mi się stać przez 2-3 sec :D Uczucie super , ale barki tak dostają popalić , że szok :)


  • 0

#10
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Przy ścianie to ja sobie ostatnio na jednej ręce stałem po 10-15 sekund. Nogi proste, złączone, druga ręka prosta wzdłuż ciała. Dłoń jakieś 15-20 cm od ściany. Wolnego stania nawet na dwóch jeszcze nie opanowałem, nawet nie mam czasu na to :D


  • 0

#11
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Jak próbowałem stania na jednej ręce (przy ścianie of course :D) to bardziej czułem nadgarstek niż bark, ale to tak dla próby przy fatalnej technice, póki nie opanuję wolnego stania nie będę próbował stania na jednej :)


  • 0

#12
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

No ja stwierdziłem Panowie, że póki co zostawię ten element. Mam jeszcze sporo pracy z prostym handstandem, a potem chcę opanować chodzenie. Jeśli przez wakacje będę ćwiczył tą statykę to powinienem również wzmocnić barki i nadgarstki na tyle, że być może jedna ręka sama kiedyś wejdzie :D


  • 0

#13
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej!

Dzisiaj robiłem trening FBW na świeżym powietrzu. Wyglądał on mniej tak:

Podciąganie nachwytem na drążku: 1/2/3/4/5/3/2/1 = 21
Przysiady bułgarskie: 2/4/6/8/10/8/6/4/2 = 50
Dipy na poręczach: 2/4/6/8/10/12/10/8/6/4/2 = 62

Przerwy pomiędzy seriami 45 sekund. Po tym komplecie byłem ostro wypompowany ale jeszcze dowaliłem się jedną serią łatwiejszego ćwiczenia do maksa:

Podciąganie australijskie - 17
Przysiady wąskie  - 40
Pompki klasyczne - 15

Na koniec próbowałem ogarnąć wymyk bo go potrzebuję do negatywów muscle upa ale byłem zbyt przetrącony treningiem więc odpuściłem :) 

Z ciekawostek to dzisiaj pierwszy raz od 3 lat (od zerwania więzadła) odważyłem się wskoczyć na rolki i DAŁEM RADĘ :) Kolano lekko tylko pobolewało więc myślę, że to kwestia chwili, żeby znowu przyzwyczaiło się do takiego obciążenia. Mega! :D

https://www.instagra.../p/BE0ZLl9Ppa0/

Do usłyszenia!

 


  • 0

#14
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Wymyk jest prosty, lada chwila załapiesz. Ja stoję pod ścianą z 2 minuty na spokojnie, na jednej ręce z 30,40 sekund no i próbuje stać bez ściany no i 3-10 sekund się udaje ale jeszcze nie mogę balansu złapać :P 


  • 0

#15
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
To że stoisz 2min , a bez nie możesz złapać balansu to coś nie halo . Popraw to stanie przy ścianie (w hollow body) , a na pewno odczujesz różnice. Z tego co piszesz to powinieneś być lepszy od nas razem wziętych :D

Wysłane z mojego HTC Desire 510 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#16
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Merfi, pytanie z partyzanta dotyczące jednej sylwetki (akurat ta mnie interesuje najbardziej): jak długo zamierzasz robić Tuck FL i czy następny krok to Advanced Tuck FL? 


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#17
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

To że stoisz 2min , a bez nie możesz złapać balansu to coś nie halo . Popraw to stanie przy ścianie (w hollow body) , a na pewno odczujesz różnice. Z tego co piszesz to powinieneś być lepszy od nas razem wziętych :D

Wysłane z mojego HTC Desire 510 przy użyciu Tapatalka

 

Heh, dla mnie też nie problem ustać 2 minuty przy ścianie, plecami do niej, ale wolne stanie to magia :D W najlepszych próbach, odklejając się od ściany stałem ~8 sekund. Ale stanie na rękach, tak jak i resztę ćwiczeń push narazie odstawiam z powodu łokcia :/


  • 0

#18
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Boguś jak mam w hollow stać przy ścianie? xd jedynie co robie to barki przy uszach, tyłek spięty, brzuch napięty


  • 0

#19
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Obciągnij stopy, wkrec miednice zeby miesnie brzucha sie skurczyly, wypchnij barki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#20
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Dobrze i to ma za zadanie usztywnić ciało? ;p 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych