Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Siła, Siła? Zobaczymy! Plan na 8 tygodni!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#41
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Nie zgadzam się co do tych wznosów. Jest to bardzo wartościowe ćwiczenie. Wyrabia mocny brzuch a mocny brzuch= silne ciało. Sam bym je wykonywał ale mam za nisko drążek. Więc ja bym się zastanowił nad tym. ;) jest to chyba jedno z najlepszych ćwiczeń na brzuch. Ale zrobisz jak uważasz:)
  • 0

#42
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Zgadzam się dlatego chcę je robić w normalnych seriach poza planem ;) w systemie 2x5 moim zdaniem nie mają sensu i tylko dodatkowo obciążają mój układ nerwowy ;)
  • 0

#43
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Tak naprawdę wznosy najwartościowsze są wtedy gdy wykonujemy jes od pozycji L do palców rąk. Wtedy najbardziej pracuje brzuch. We wznosach od pełnego zwisu do pozycji L praca dzieli się na mięśnie ud i brzucha.

Wydaje mi się, że lepszym jest robienie wznosów na podłodze w pozycji hollow i dokładając sobie lekkie obciążenie na stopy lub robienie wznosów w hollow i gdy dojdziemy do kąta prostego pomiędzy nogami a korpusem podnosić ciało do pozycji świecy. Lub po prostu zacząć progresować do dragon flag ;)


  • 1

#44
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Merfi, widzę, że dietetycznie przeszedłeś od śmieci, poprzez zbilansowaną dietę z liczeniem kalorii do tłuszczówki bez liczenia..
Tłuszczówka? Paleo?
Możesz dać wypiskę tak z 2 dni - menu, co tam szamiesz i ile tego??


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#45
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Generalnie wyrzuciłem wszystko co jest nienaturalne z diety. Wszystko co zawiera konserwanty, chemię w jakiejkolwiek postaci i niepotrzebne dodatki. Wyrzuciłem również gluten i wszelkie zboża traktując je jako potencjalnie szkodliwe. Po tym znacznie poprawiła mi się cera i spanie. Cukru nie jadłem dużo ale teraz nie jem wogóle. Po tym ruchu unormował mi się apetyt i przeszła kompletnie chęć na słodkie. A co ciekawe jak przechodzę obok piekarni albo cukierni to mi śmierdzi.

Jem wszystko to co jest zdrowe i naturalne. Kupuje na rynku od lokalnych rolników mięsa, nabiał i warzywa. W supermarkecie to co nie zawiera gówna w składzie.

Jeśli chodzi o sam sposób jedzenia to jem jak jestem głodny do syta, a jak nie jestem to nie jem. Głównie mięso, podroby, jaja, smalec, ser żółty czasami, śmietany ale i warzywa, owoce. Nie pilnuję ani ilości ani proporcji. Jedynie staram się nie jeść za dużo białka.

Nie wiem czy jest to tłuszczówka bo jem też sporo węgli ale są dni, że nie jem ich wcale. Generalnie słucham po prostu mojego ciała i jak coś mi akurat dzisiaj mocno pachnie to uznaję, że tego potrzebuje :)

Jak zaczynałem tak jeść to była dyskusja z kumplem o katabolizmie i innych pierdolach. Specjalnie mierzyłem wagę i BF jak zaczynałem i ostatnio. W 1,5 miesiąca tkanka zeszła z 16,9 na 15,3% przy tej samej wadze 74kg. Znaczy się mięśni tylko przybyło. Jak się ćwiczy i dobrze je to nie ma co się bać o mięśnie i tyle ;)

To tak w skrócie :P
  • 0

#46
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Yhm...

A te dużo węgli to skąd? Owoce? Ziemniaki?

Nabiał?? Twaróg? Mleko?

 

Ogólnie, to podziwiam, bo widzę restrykcje konkretne.


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#47
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Jakiś owoc dziennie. Trochę warzyw do obiadu i czasami ryż albo ziemniaki. Czasami sobie wycisne pomarańcze itd. Mleka nie pije bo w sklepach gówno i da się bez niego żyć :) to samo tyczy się twarogu. Z nabiału piję śmietankę z bazaru i jem sery żółte na podpuszczce naturalnej :) Jaja w nieograniczonej ilości oczywiście :P
  • 0

#48
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Masz ryż - a to zboże. Chyba że tylko bezgluteonwe zostawiłeś.

 

(nie czepiam się, tylko mnie to interesuje)


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#49
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Ryż zostawiłem :) chodziło o te glutenowe ;)
  • 0

#50
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej!

Minął tydzień nr 5. Tak jak oczekiwałem odpuszczenie jednego dnia i wznosów bardzo ale to bardzo pomogło z uczuciem przeciążenia. W tym tygodniu zrobiłem dość konkretne postępy:

https://www.instagra.../p/BBz9ZnxPpaX/ - podciąganie +5kg
 

Przede wszystkim osiągnąłem 5 bardzo głębokich i bardzo wolnych (4s na ruch) dipów na kółkach w związku z czym zacząłem dodawać sobie obciążenie - póki co 5kg. Z tym obciążeniem zrobiłem 4/3. HSPU idzie mi już na tyle stabilnie, że cisnę również wolno (4s w dół). Ostatni trening to 6/4. Co prawda robię 5 ale tak łatwo weszło, że musiałem pocisnąć jeszcze jeden :P

https://www.instagra.../p/BB7uV3YPpUH/ - pierwsza udana próba headstand to handstand press bez gleby w trakcie
 

Jeśli chodzi o pistolety to trzymam się +5kg i póki co nie kombinuję bo operowana noga jest jeszcze sporo słabsza więc dam jej czas dogonić drugą. Bawię się czasem i skupiam na płynnym ruchu.

https://www.instagra.../p/BB9TA7kPpSd/ - śniadanko ;)
 

Kolejny punkt to podciąganie. Tutaj mam ostry przełom bo miałem już trening z +8kg i wyszło 4/3. Na ostatnim treningu postanowiłem przetestować zamiast obciążenia podciąganie w pozycji L. Wyszło dokładnie tak samo 4/3 ale mam wrażenie, że jest ciut ciężej i dodatkowo czuję nogi i brzuch. W związku z tym chyba zrezygnuję z obciążenia i w przyszłym tygodniu zostawię pozycję L żeby ją podszlifować. Na ostatnim treningu tez z ciekawości i urozmaicenia wróciłem do archer pushups. Na wielkim luzie weszło 5/5. Postaram się jakoś to utrudnić i będę mieszał dipy z pompkami. Zawsze to jakiś inny bodziec i urozmaicenie dla mięśni.

https://www.instagra.../p/BCDyBlJvpYN/ - free hspu - jeszcze "wywala" mnie na dole :P

Z innych osiągnięć moge się pochwalić 3 pełnymi pompkami na jednej ręce - oczywiście prawej bo na lewej wyciskam 1. Nie wiem z czego wynika ta dysproporcja ale jestem prawo ręczny więc zgaduję, że to to. Jednak i tak mega postęp bo na początku planu robiłem ledwo 1 na prawej ręce. Mogę też się pochwalić coraz większą stabilnością w staniu na rękach i jestem coraz bliżej free hspu. Czuję, że do końca tego planu wejdzie :) Trzymajcie kciuki. W sobotę zaliczyłem ponowną kąpiel w morzu. Tym razem przy temp. 0. Super sprawa :) 

https://www.instagra.../p/BCASbbCPpR2/ - z sobotniej kąpieli :D
 

Generalnie to wszystko. Plan uważam za naprawdę udany i raczej będę się go trzymał. Za tydzień idę na siłownię ponownie zmierzyć swoje osiągi na ciężarach. Ciekaw jestem czy te postępy w ćwiczeniach kalistenicznych przełożą się na ciężar. Zobaczymy! Cały czas się też rozciągam ale tutaj nie ma o czym pisać.

Do usłyszenia! :)


  • 0

#51
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

dlaczego nie łączysz nóg w tym podciąganiu ???

Odkręcasz dłonie w górnej fazie dipa??? ludzi rzucają się na większe kg a nie potrafią tak prostej rzeczy. nie mówię że ty jesteś tą osobą ^^. Skup się na tym bo to bardzo uaktywnia klatkę :)


  • 0

#52
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Sniadanko wyczesane ;)


  • 0

#53
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Nóg nie łączyłem bo butelka przeszkadzała ;) a ma to jakieś znaczenie ogólnie?

Staram się nauczyć tego odkręcania ale idzie mi powoli, a nie chce stać przez to z progresem skoro tak idzie jak idzie ;) ale pamiętam o tym!
  • 0

#54
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Łatwiej o stabilizację nóg gdy je łączysz, poza tym możesz wtedy śmiało próbować różnych pozycji typu hollow czy L-sit. Oprócz tego można wygenerować wówczas dodatkowe napięcie mięśniowe z okolic przywodzicieli. No i ciężej jest oszukiwać.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#55
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Ok. Roger that :) ogólnie są sukcesy więc motywacja do pracy nad tymi szczegółami na najwyższym poziomie! Dzięki za porady :)
  • 0

#56
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej! Zakończyłem 6-ty tydzień planu i na tym kończę. 

Rzecz jest taka, że mam dość pilną potrzebę przetestować i potwierdzić kwestię "masowania" na diecie niskowęglowodanowej. Nie będę wchodził w szczegóły jednak od jutra muszę po prostu zacząć nowy plan. Zapewne pojawi się nowy dziennik i tam wszystko opiszę :)

https://www.instagra.../p/BCFi8SaPpbd/ - pompki jednorącz :P

Co do konkretów to Tsatsouline jest mistrzem. Przez ostatnie 6 tygodni podwoiłem praktycznie wszystkie swoje osiągi. W bardzo krótkim czasie tak mi przybyło na sile, że sam jestem w ogromnym szoku. Spodziewałem się, że będzie dobrze, ale nie że aż tak! :) Dzisiaj zrobiłem wszystkie ćwiczenia (oprócz siłowni, ją będę mierzył jutro więc jutro uzupełnię wyciskanie itd.), które miały być pomiarowe i wyszło to tak:
 

Wyciskanie na ławce: 80kg (+10)
Podciągnięcie z obciążeniem: 25kg (+5)
Dip z obciążeniem: 38kg (+3)

Pompki klasyczne: 26 (+6)
Pompki łucznika: lewa ręka 9 (+5) prawa ręka 8 (+4)
Pompki z żoną na sobie (49kg): 4 (+2)

Pompki na jednej ręce: lewa 2, prawa 3 (+2)

Dipy na kółkach: 8 (+3)

Pistolet lewa noga: 14 (+7)
Pistolet prawa noga: 10 (+6)

HSPU pełne przy ścianie: 6 (+6)

Wznosy nóg w zwisie: 10 (+5)

Podciąganie pełne: 12 (+5)
Podciąganie z ręką na nadgarstku: 2 (+1)

https://www.instagra.../p/BCIn3p2PpSe/ - dipy na kółkach ;)

Jak widać WSZYSTKO poszło do przodu dość konkretnie :) Na 100% wracam do tego planu jak tylko skończę mój test z "masowaniem" i będę się go dłuuuugo długo trzymał :) Polecam każdemu kto chce nabrać czystej siły i wytrenować układ nerwowy. Polecam również nie robić w systemie 4 ćwiczeń czy 5 tak jak zaczynałem, a skupić się na 3 ćwiczeniach (push, pull, leg). Wtedy będzie moim zdaniem najefektywniej i do tego można taki układ ćwiczyć śmiało codziennie - oprócz niedzieli ;) 

Jakby ktoś miał jakieś pytania czy niejasności to piszcie śmiało. Dzięki za czytanie! Pozdro :)


  • 0

#57
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Najbardziej mnie to dziwi że nabrałeś dosyć sporo wytrzymałości.
Ja np. podciągnąłem się kiedyś z 20 kgx2 a bez ciężaru zrobię ledwo 8, i to nie wiem czy nawet tyle ( kiedyś robiłem ok 15 ale uwierzcie że nie chcielibyście zobaczyć tej techniki- jednym słowem- cyferki>jakość). Ktoś wie o co chodzi ? Coś nie tak ze mną:D nie wiem czy to kwestia psychiczna i nie mogę się przełamać.

Co do zmiany treningu. Serio chcesz zmieniać trening żeby tylko coś komuś udowodnić? Wyrąbane w to. Ty wiesz swoje i nie musisz nikomu nic udowadniać. Chyba że masz taką potrzebę żeby nabrać mięśni ( ale to by było bez sensu bo po tracić 6 tyg na robienie samej siły skoro można to wykorzystać na rozbudowę masy ;) ).

Mam nadzieję że potwierdzisz moje przekonanie że kalistenika da się również budować siłę do podnoszenia ciężarów i że nie jesteśmy suchoklatesami co tylko po drążkach skaczą jak małpy:)
Pozdro :)
  • 0

#58
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Sam ciekaw jestem sztangi jutro. 6 tygodni temu wycisnąłem 70kg czyli prawie swoją wagę, a nie dźwigałem nigdy żelastwa. Da się na pewno bardzo dużo zrobić kalistenika i to nie ulega wątpliwości :)
  • 0

#59
kucek

kucek

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 51 postów

Piękny progres. Jestem pod wrażeniem tych pistoletów. Ja dopiero od tygodnia też walcze z tym planem na siłe głownie pod kątem pistoletów aby móc je wykorzystać potem w planie  5x5, a potem 10x5 znowu. Wykonuje negatywy i na prawą noge juz cos zaczyna ruszać nawet z podnoszeniem się, ale lewa nie chce ruszyć. Dopiero pierwszy tydzień, a w tej prawej nodze juz czuje wzrost siły. Mam nadzieje, że lewa noga też sie lada moment wzmocni i sie to wyrówna bo teraz czuje kolosalna róznice między lewa, a prawą nogą. Aż jestem ciekaw co kombinujesz z tym planem "na mase" teraz :D


  • 0

#60
deLuxe

deLuxe

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 142 postów

Piękny progress. 

 

Jeśli chciałbyś być hardcorem, pierwszą osobą która zrobi to oficjalnie i udokumentuje mógłbyś przetestować plan masowy z książki Wade'a "C-mass" :D. To byłoby coś :D.

 

Jeszcze raz gratuluję progresu :D


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych