Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dziennik treningowy Takao

nowy początkujący świeżak

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1
Takao

Takao

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Witam,
Nazywam się Sebastian i mam 19 lat. Studiuję w Rzeszowie i jestem nowym użytkownikiem na tym forum. Moja przygoda sportowa zaczęła się nie od dziś, gdyż już sporo czasu aktywnie spędzam czas (siatkówka, siłownia, bieganie). Siłownia jednak mi się już znudziła i chciałbym zacząć coś nowego. Dodam, że nie zależy na posturze Arnolda, tylko chcę po prostu wyglądać w miarę normalnie, a przy tym mieć bardzo dużo siły i sporą wytrzymałość, przy jednocześnie widoczniej rzeźbie :) 
Można poczytać o mnie w temacie, w którym się przywitałem: http://kalistenikapo...ta/#entry112449

Dane o mnie:
Wiek: 19 lat
Staż: Niegdyś 1,5 roku na siłowni (ponad 80 kg wyciskałem na klatę)

Waga: Obecnie 80 kg

 

Moje cele niskiej jakości:

- zwiększyć liczbę podciągnięć,

- zwiększyć liczbę pompek,

- zwiększyć masę mięśniową,

- zredukować tkankę tłuszczową,
- zmniejszyć poziom tłuszczu,

- wykonywać muscle up'y.

 

 Cele wysokiej jakości:

- podciągać się 15 razy,

- zrobić 40 pompek.

- wykonać 3 muscle up'y,

- zredukować bf do 14 %,

- zrzucić 5 kg tłuszczu.

 

Będę prowadził dziennik, abym miał więcej motywacji do treningów (bo to mnie motywuje i zobowiązuje) oraz abyście Wy użytkownicy forum pomogli mi i ewentualne moje błędy poprawili, a gdy już dojdę do właściwego rozwoju mogli czerpać ze mnie swój przykład.

Na pierwszy ogień idzie przygotowanie ogólne, które będę ćwiczył przez 3 tygodnie na zasadzie: dzień treningu, dzień wolny lub dzień treningu, dzień treningu, dzień wolny i tak 3 razy w tygodniu. 

 

Plan ten wygląda następująco:

- 50 pajacyków,

- 15 pompek zwykłych,

- 30 sekund nożyc leżąc plecami na ziemi,

- 15 pompek szerokich,

- 20 przysiadów,

- 5 ruchów z kółkiem, z pozycji kolan do ziemi i z powrotem,

- 10 uginań nóg z nad ziemi do kąta prostego i z powrotem,

- 30 sekund stania na rękach przy ścianie,

 

Trening ten będę wykonywa w postaci 3 obwodów, a przerwa między ćwiczeniami to max 60 sekund, a między obwodami 120 sekund.


  • 0

#2
Takao

Takao

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Dzień 1 

W dniu dzisiejszym zacząłem ćwiczyć kalenistykę od podstaw. Plan który zacząłem ćwiczyć to okres adaptacyjny.

Trening wyglądał następująco:

 

- 50 pajacyków,

- 15 pompek zwykłych,

- 30 sekund nożyc leżąc plecami na ziemi,

- 15 pompek szerokich,

- 20 przysiadów,

- 5 ruchów z kółkiem, z pozycji kolan do ziemi i z powrotem, to ćwiczenie dzisiaj zamieniłem na planka 30 sekund, ze względu na to, że dzisiaj nie dysponuje kółkiem,

- 10 uginań nóg z nad ziemi do kąta prostego i z powrotem, 

- 30 sekund stania na rękach przy ścianie.

 

Czas w jakim wykonałem trening to: 52 minuty, przy czym:
- Rozgrzewka trwała 15 min
- I obwód trwał 10 minut,

- II obwód trwał 13 minut,

- III obwód trwał 15 minut.

Przerwy między ćwiczeniami nie trwały więcej niż 65 sekund, a między obwodami 120 sekund.


Najcięższym ćwiczeniem było dla mnie stanie na rękach przez 30 sekund. Musze jutro sprawdzić jak wychodzi mi to ćwiczenie technicznie i postaram się wrzucić tutaj do oceny, ale czuję, że muszę jeszcze nad tym dużo popracować.

Przyznam, że 3 obwód nie był lekki i już w pompkach miałem problem, żeby wykonać 15 powtórzeń, aczkolwiek walecznością jakoś się udało.
Krople poty spadały ze mnie niczym lekka mżawka :)


  • 0

#3
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny
Powodzenia i wytrwałości!! PS k a l i s t e n i k a, nie kalenistyka ;)
  • 0

#4
Takao

Takao

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Dziękuję za pierwszy komentarz! Może to dziwne, ale to mnie motywuje, gdy ktoś się tym interesuje. 
Do tej pory byłem przekonany, że to kalenistyka, żyłem w błędzie. Wielkie dzięki za zwrócenie uwagi! :)


  • 0

#5
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

proponowałbym dodać do obwodów australian pull ups. a nóż po okresie przygotowawczym będziesz już podciągał się kilka razy :)


  • 0

#6
Takao

Takao

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Bardzo chętnie bym je dodał, tylko nie bardzo mam możliwość, aby je wykonać, ponieważ nie mam na mieszkaniu stabilnego stołu, ani nic co mogłoby się przydać. Przemyślę to jeszcze i pokombinuję i może uda mi się coś zdybać, żeby móc to wykonać.
Jeśli chodzi o podciąganie, to nachwytem jestem w stanie zrobić około 7 podciągnięć :)


  • 0

#7
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Więc skoro już potrafisz się podciągać to dodaj to ćwiczenie do swojego treningu. Bo brakuje zdecydowanie czegoś na plecy. ;)
  • 0

#8
Takao

Takao

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Jak na razie ćwiczę w domu, więc nie bardzo jak mam zrobić podciągania, ale pójdę zobaczyć na siłownie, jak nie będzie tłumów to może i tam będę robił trening, tylko że taki trening według mnie dość specyficznie wygląda :D

 

Dzień 2

 

Czułem na sobie zakwasy po wczorajszym treningu. Najbardziej w klatce (po szerokich pompkach) oraz w barkach, po staniu na rękach, bo to jeszcze mi ciężko wychodzi :)
Na nogach po przysiadach także czułem zakwasy, ale mimo wszystko walczyłem ile tylko miałem sił. 

Nie wiem czy tak ma być, ale po takim treningu czuję się wykończony, mimo, że nie wydaje się on trudny, co o tym sądzicie? Jakie są wasze odczucia? :)
Mimo wszystko trening udało mi się dzisiaj zrobić o 3 minuty szybciej niż wczoraj. Jutro dzień odpoczynku, a w czwartek znowu kolejny taki sam trening.


Trening wyglądał następująco:
 

- 50 pajacyków,

- 15 pompek zwykłych,

- 30 sekund nożyc leżąc plecami na ziemi,

- 15 pompek szerokich,

- 20 przysiadów,

5 ruchów z kółkiem, z pozycji kolan do ziemi i z powrotem, to ćwiczenie dzisiaj zamieniłem na planka 30 sekund, ze względu na to, że dzisiaj nie dysponuje kółkiem,

- 10 uginań nóg z nad ziemi do kąta prostego i z powrotem, 

- 30 sekund stania na rękach przy ścianie.

 

Czas w jakim wykonałem trening to: 49 minuty, przy czym:
- Rozgrzewka trwała 15 min
- I obwód trwał 10 minut,

- II obwód trwał 12 minut,

- III obwód trwał 14 minut.

Przerwy między ćwiczeniami nie trwały więcej niż 65 sekund, a między obwodami 120 sekund.


  • 0

#9
Takao

Takao

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Dzień 3

 

Trening wyglądał następująco:
 

- 50 pajacyków,

- 15 pompek zwykłych,

- 30 sekund nożyc leżąc plecami na ziemi,

- 15 pompek szerokich,

- 20 przysiadów,

- 5 ruchów z kółkiem, z pozycji kolan do ziemi i z powrotem,

- 10 uginań nóg z nad ziemi do kąta prostego i z powrotem, 

- 30 sekund stania na rękach przy ścianie.

 

Czas w jakim wykonałem trening to: 52 minuty, przy czym:
- Rozgrzewka trwała 15 min
- I obwód trwał 10 minut,

- II obwód trwał 13 minut,

- III obwód trwał 14 minut.

Przerwy między ćwiczeniami nie trwały więcej niż 65 sekund, a między obwodami 120 sekund.

 

  • 0

#10
Takao

Takao

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Dzień 4


Przyznaję się, że dzisiaj zrobiłem mały cheat day. Wróciłem do domu i zjadłem sporą ilość frytek, ale z naturalnych ziemniaków i robione własnoręcznie (chociaż tyle). Mimo to trening wyszedł mi dzisiaj lżej niż wczoraj :)
 

Trening wyglądał następująco:
 

- 50 pajacyków,

- 15 pompek zwykłych,

- 30 sekund nożyc leżąc plecami na ziemi,

- 15 pompek szerokich,

- 20 przysiadów,

- 5 ruchów z kółkiem, z pozycji kolan do ziemi i z powrotem,

- 10 uginań nóg z nad ziemi do kąta prostego i z powrotem, 

- 30 sekund stania na rękach przy ścianie.

 

Czas w jakim wykonałem trening to: 54 minuty, przy czym:
- Rozgrzewka trwała 17 min
- I obwód trwał 11 minut,

- II obwód trwał 12 minut,

- III obwód trwał 14 minut.

Przerwy między ćwiczeniami nie trwały więcej niż 65 sekund, a między obwodami 120 sekund.


  • 0

#11
Takao

Takao

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Dzisiaj dzień wolny, więc wpis będzie dotyczył tylko wagi.
Jestem nieco zdziwiony, ponieważ, gdy ważyłem się u znajomego ważyłem 79.90 kg (co prawda ważyłem się coś około 16), ale inaczej nie mam dostępu do wagi.

Gdy ważyłem się przed świętami mniej więcej o tej samej porze, to ważyłem aż 80,5 kg!

 

Dzisiaj żeby rozwiać swoje wątpliwości i zbadać dokładnie swoją wagę wstałem i zważyłem się na czczo i waga pokazała zaskakujący mnie wynik: 76,70 kg!

Co prawda miałem pisać, że dzięki tym 4 dniom widzę poprawę w swojej sylwetce, gdyż codziennie oglądam siebie w lustrze, aczkolwiek wydawało mi się to dość głupie, bo to dopiero 4 treningi, dlatego postanowiłem zważyć się prawidłowo na czczo, gdyż mam dostęp do wagi. Jutro dla potwierdzenia również zważę się rano dla pewności, gdyż trochę nie mogę uwierzyć w swoją obecną wagę masy ciała :)


  • 0

#12
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

W pierwszej kolejności z wagi zawsze leci woda, potem cała reszta zaczyna pracować. Do skutecznego zrzucania potrzeba trochę czasu (nie bierzemy pod uwagę środków farmakologicznych ;-) ). Tak czy inaczej gratki, bo coś zaczyna działać :-)


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#13
Takao

Takao

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Tak siedzę i rozmyślam jakie rezultaty ma przynieść mi mój obecny trening obwodowy? Na pewno przyzwyczaić mój układ nerwowo-krwionośny do działania, ale pytanie co jeszcze? Mimo, że zrobiłem dopiero 4 treningi to zastanawiam się, czy coś jeszcze powinienem do niego dodać. Wiem, że brakuje treningu na partię pleców, ale to już niedługo się zmieni, ale czy dodać kolejny obwód? Może więcej powtórzeń? Trening ten sprawia mi dość dużo problemu i stanowi dla mnie wysiłek, męczę się fizycznie, gdy go robie- to dobrze. Ale zastanawiam się jak to powinno wyglądać z mojej strony i co powinienem czuć i przede wszystkim chciałbym wiedzieć na jego temat wszystko. 
Czytałem na forum i nie tylko, ale chciałbym usłyszeć to od innych osób, bardziej doświadczonych. Może zechcielibyście podzielić się swoimi uwagami i wskazówkami? :)


  • 0

#14
Tysonek0

Tysonek0

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów

Prosta zasada: Utrudniaj sobie trening dopiero wtedy kiedy będzie już tobie za łatwo w danym schemacie :D


  • 0

#15
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów
Do tego nie zaczynaj już na samym początku zmieniać, dodawać czy tworzyć nowego planu. Popracuj tym co masz jeśli masz możliwość to rób plecy jak najbardziej potem kiedy poznasz lepiej swój organizm będziesz mógł dostosowywać powoli ćwiczenia pod siebie.
<br />Wiem że na początku sobie zaprzeczam ale plecy dodaj żeby nie mieć dysproporcji. Najważniejsze jest aby wytrwać chociaż miesiąc wtedy juz cokolwiek będziesz wiedział na temat swojego planu i jak działa na ciebie.
<br />
  • 0

#16
Takao

Takao

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Dzień 5


Wczoraj miałem zły dzień i z nerwów biłem sam siebie bardzo mocno w brzuch i robiłem dużo pompek 3 serie max, max, max. Nie liczyłem, bo byłem zły i po prostu chciałem się na sobie wyżyć. Przyznam, że podczas dzisiejszego treningu czułem się bardzo mocny. Myślę, że wczorajsze wyżywanie się na sobie coś dało, aczkolwiek zapewne waga, którą nieco zbiłem też mnie bardzo zmotywowała. Podczas treningu czułem się bardzo dobrze i myślałem nawet żeby zwiększyć liczbę powtórzeń lub dodać kolejny obwód, lecz powstrzymałem się, bo chcę sprawdzić jeszcze jutro jak to będzie wyglądało i wtedy zdecyduję, czy wzmocnię nieco trening. Mimo, że czułem się dość swobodnie to litry potu spadały na podłogę, ale to akurat u mnie norma. :)
 

Trening wyglądał następująco:
 

- 50 pajacyków,

- 15 pompek zwykłych,

- 30 sekund nożyc leżąc plecami na ziemi,

- 15 pompek szerokich,

- 20 przysiadów,

- 5 ruchów z kółkiem, z pozycji kolan do ziemi i z powrotem,

- 10 uginań nóg z nad ziemi do kąta prostego i z powrotem, 

- 30 sekund stania na rękach przy ścianie.

 

Czas w jakim wykonałem trening to: 44 minuty, przy czym:
- Rozgrzewka trwała 10 min
- I obwód trwał 10 minut,

- II obwód trwał 12 minut,

- III obwód trwał 12 minut.

Przerwy między ćwiczeniami nie trwały więcej niż 65 sekund, a między obwodami 120 sekund.


  • 0

#17
Takao

Takao

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Dzień 6


 

Trening wyglądał następująco:
 

- 50 pajacyków,

- 15 pompek zwykłych,

- 30 sekund nożyc leżąc plecami na ziemi,

- 15 pompek szerokich,

- 20 przysiadów,

- 5 ruchów z kółkiem, z pozycji kolan do ziemi i z powrotem,

- 10 uginań nóg z nad ziemi do kąta prostego i z powrotem, 

- 30 sekund stania na rękach przy ścianie.

 

Czas w jakim wykonałem trening to: 45 minuty, przy czym:
- Rozgrzewka trwała 10 min
- I obwód trwał 10 minut,

- II obwód trwał 12 minut,

- III obwód trwał 13 minut.

Przerwy między ćwiczeniami nie trwały więcej niż 65 sekund, a między obwodami 120 sekund.


  • 0

#18
Takao

Takao

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Dzień 7

 

Dzisiaj stwierdziłem, że dodam do swoich treningów jeszcze jeden obwód, żeby zwiększyć wytrzymałość i lepiej przygotować się do kolejnego etapu mojego treningu. Nie ma łatwo z 4 obwodem, ale daje z siebie wszystko! :)
 

Trening wyglądał następująco:
 

- 50 pajacyków,

- 15 pompek zwykłych,

- 30 sekund nożyc leżąc plecami na ziemi,

- 15 pompek szerokich,

- 20 przysiadów,

- 5 ruchów z kółkiem, z pozycji kolan do ziemi i z powrotem,

- 10 uginań nóg z nad ziemi do kąta prostego i z powrotem, 

- 30 sekund stania na rękach przy ścianie.

 

Czas w jakim wykonałem trening to: 62 minuty, przy czym:
- Rozgrzewka trwała 15 min
- I obwód trwał 11 minut,

- II obwód trwał 11 minut,

- III obwód trwał 12 minut,
- IV obwód trwał 13 minut.


Przerwy między ćwiczeniami nie trwały więcej niż 65 sekund, a między obwodami 120 sekund


  • 0

#19
Takao

Takao

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 38 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Postanowiłem, że wrzucę 3 zdjęcia z efektów, które już widzę, ale może niech te zdjęcia będą początkiem jeszcze lepszego startu.

Uznajmy, że od tej sylwetki startuję.

 

748_bicek_tn.jpg
 

824_plecy_tn.jpg

 

834_prz_d_tn.jpg

Co sądzicie? :)


  • 0

#20
Dante

Dante

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 114 postów

Naprawdę fajne efekty śmiało można na plaży się chwalić :D Przyjemnie się już brzuch zarysowuje i klata, tak trzymaj!

Pozdrawiam


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nowy, początkujący, świeżak

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych