Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Klatka przy dipach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

Dla osoby początkującej zalecany jest FBW.

z sylwetki nie wygląda na kogoś bardzo początkującego (chyba, że jakaś dobra genetyka) więc chyba moze spróbować z 10x5 push pull leg .


  • 0

#22
Eagle15

Eagle15

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Kalisteniką/street workout'em interesuje sie wlasciwie od roku . Dosc regularnie cwicze od 3miesiecy ale wczesniej tez robilem treningi w duzych odstepach czasu(np 5/6/7 dni
  • 0

#23
Jokasx

Jokasx

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 postów

Jesteś jeszcze chyba młody ( jak ja) więc dużo czasu przed tobą :)


  • 0

#24
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

Whitesoldier, prawie taka sama sytuacja jak ja, tylko że ja ogółem 10 miesięcy a z dobrym planem 4,5. Daj znać jak spróbujesz sposobu, o którym pisałem (czy działa).


Użytkownik jakubek2013 edytował ten post 30 listopada 2015 - 19:57

  • 0

#25
Eagle15

Eagle15

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Ja nie wiem co zle robie. Zrobilem wczoraj trening techniką jak mowiles i na klacie nie czuje zakwasow. Moze wcale nie musze miec zakwasow jak ktos tam pisal. Poprobuje jeszcze nie prostowac lokci do konca i wypchac klatke na maksa
  • 0

#26
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

Może rozstaw poręczy, jeżeli nie, to też nie wiem, ja na drugi dzień po takim treningu zawsze czuję całą klatkę. Może wstaw filmik?


  • 0

#27
Eagle15

Eagle15

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Filmiku nie mam jak nagrać . Rozstaw mam na szerokosci barkow i nie chce go zmieniac bo latwo o kontuzje i lokcie idą na boki. Nastepny trening zrobie drabinami i skupie sie na jak najwiekszym wypchaniu tej klatki
  • 0

#28
MED

MED

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 71 postów
Obolałość mięśniowa nie jest wyznacznikiem dobrego treningu jak zostało wcześniej napisane. Nie szukaj sobie na siłe problemów, zacznij jeść i odezwij się za kilka miesięcy jeśli do tego czasu nie zobaczysz efektów wtedy możesz zacząć się przejmować.
Jeśli miałeś zakwasy po pompkach to co stoi na przeszkodzie aby je też umieścić w treningu? Skoro obecny trening Ci nie wystarcza.
Co do dipów zastosój szerszy rozstaw poręczy i staraj się prowadzić łokcie bardziej na boki taki zabieg powinien mocniej zaangażować mięśnie piersiowe.
  • 0

#29
Eagle15

Eagle15

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Ja za jakis czas wlasnie chcialem włączyc pompki szerokie+diamentowe. Teraz chcialbym wycwiczyc technike dipow
  • 0

#30
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

mi się wydaje, że bez lekkiego (przynajmniej) uciekania łokci na boki nie uruchomisz dostatecznie klatki. Co do szkodliwości to nie wiem, jedni mówią, że tak, inni że nie. Gimnastycy chwalą sobie dipy bułgarskie na kółkach, gdzie łokcie idą całkiem na boki, i nie widziałem/słyszałem, żeby ktoś narzekał na szczególną kontuzjogenność tego ćwiczenia-przynajmniej większą niż zwykłych dipów na kółkach, bo jaki się straci na kółeczkach stabilizacje to o kontuzje łatwo, ale to raczej nie przez łokcie... tę kwestie zostawiam do samodzielnej oceny (nie jestem lekarzem ani fizjoterapeutą)


Użytkownik jakubek2013 edytował ten post 02 grudnia 2015 - 21:50

  • 0

#31
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Wystarczy wypiąć mocno klatkę i pochylać się w przód, nie trzeba dawać łokci na zewnątrz. Klatkę można dobrze rozbudować na kółkach gimnastycznych, szczególnie koreanami albo dipami bułgarskimi, tylko to raczej dla zaawansowanych. Dla nowicjuszy wystarczą zwykłe pompki na kółkach oraz support hold.


  • 0

#32
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

ja się z philixem nie zgodzę. co z tego że się pochylimy do przodu i wypchamy klatkę?? popracują mocniej barki i tyle. Ja bym podszedł do tego inaczej (ja tak robię i mocno czuć klatę mimo 1,5 roku stażu).

 

http://www.2createab...cise-page2.html

 

Kluczem jest wygięci się jakby w literę C tak że klata skierowana jest do dołu. tak jak robi to w linku arnold :) 


  • 0

#33
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Jest pochylony? Jest. Ma wypchniętą klatkę? W górnej fazie raczej tak.


  • 0

#34
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

to jest tylko moje zdanie i w pozycji C ciężko jest wypchnąć klatę, moim zdaniem lepiej ją czuć jak jest schowana :)


  • 0

#35
Eagle15

Eagle15

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Przetłumaczyłem sobie ten tekst i jest wzmianka "im bardziej miesnie piersiowe wypchniete tym bardziej one pracują"
  • 0

#36
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

ja gdy robię tak dipy to klaty w ogóle nie czuję. 

 

http://assets2.tribe...one-workout.png

 

Spróbuj literę C to działa na mnie najlepiej a jak na ciebie nie zadziałą to po prostu ćwicz aż urośnie i nie patrz na bóle 


  • 0

#37
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

 Ja robię dipy bardziej tak, tylko że staram się przez cały ruch utrzymywać sylwetkę, taką jak na obrazku w dolnej fazie ruchu Załączony plik  eow-incline-dip.jpg   18,2 KB   11 Ilość pobrań


Użytkownik jakubek2013 edytował ten post 04 grudnia 2015 - 22:10

  • 0

#38
Eagle15

Eagle15

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Wczoraj robilem trening i w tej pozycji c cos nie wchodzily mi te dipy. Dodalem 4 serie szerokich pompek na uchwytach i odrazu czuje klate :P (w gornej czesci). Tak czy siak dipy weszly na triceps.
Mysle ze warto zrobic 5x5 a wtedy bede mial wiekszą kontrole nad pozycją i moglbym sie tymi dipami troche pobawic.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych