Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Klatka przy dipach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1
Eagle15

Eagle15

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Witam.

Z pompek przerzucilem sie na dipy i
Zrobilem juz pare treningow robiąc je z akcentem na klatke (pochylenie i wypchanie sie do przodu).Wydaje mi sie ze technike mam dobrą, pamietam o fazie negatywnej , a mimo to po zadnym z treningow nie czuje zakwasow na klatce tylko zwykle na barkach i tricepsie. Podczas treningu czuje mocno klatke , wiem ze ciezko pracuje. Czym moze to byc spowodowane? Mozliwe jest to ze klata jest silniejsza od tych dwoch miesni i one nadrabiają? Ale przeciez to one by sie męczyly na treningu a ja czuje ze klatka sie męczy.

Użytkownik WhiteSoldier edytował ten post 30 listopada 2015 - 19:00

  • 0

#2
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Może schodzisz bardzo głęboko przez co klatka bardziej się rozciąga. 


  • 0

#3
Eagle15

Eagle15

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Kąt w lokciach mam okolo 90
  • 0

#4
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Od jak dawna robisz dipy zamiast pompek? Dipy są wiele trudniejsze niż pompki. Pamiętam, że jakieś 2-3 lata temu potrafiłem zrobić 40 pompek, a dipów ledwo 5. 


  • 0

#5
Eagle15

Eagle15

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Zrobilem juz ze 4 treningi samych dipow. Pompek robie tak z 20( klatką dotykam ziemi) moj max prawidlowych dipow 7
  • 0

#6
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

A czujesz się na następny dzień osłabiony? Jakieś 'zakwasy'? Jeżeli tak to moim zdaniem wszystko jest w porządku i z czasem wzmocnisz klatkę.


  • 0

#7
Eagle15

Eagle15

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Czuje zakwasy jakby na lopatkach , taka kulka z przodu barka( to chyba miesien zębaty) i tricepsie ale nie czuje na klacie . Na nastepny dzien nie dam rady zrobic dipa bo za mocne zakwasy są(tam gdzie napisalem)
  • 0

#8
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Mikrourazy nie świadczą o dobrym treningu. Owszem, sprawiają pewną radość bo dzięki nim człowiek ma poczucie że posuwa się do przodu, ale nie są niezbędne do uzyskiwania efektów. 


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#9
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Na łopatkach to po części tylny akton barku i czworoboczny pleców. 'Kulka' na barku to nic innego jak kość barku, a na niej położony mięsień :v Zębaty jest pod klatką, prawie na łańcuchu bocznym. 

 

Jak już pisałem, wszystko wydaje się być w normie ;)


  • 0

#10
Eagle15

Eagle15

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Glownie robie dipy na klate bo chcialem ją napompowac i powiekszyc. Spodobala mi sie klata u Lazara Novovica i wiem ze duzo dipow robi. To mam rozumiec ze robic tak jak robilem i czekac na efekty? Zawsze te mikrourazy u mnie byly (np szerokie pompki) ciezko mi stwierdzic czy zrobilem dobry trening jak ich nie ma. W sumie mozna powiedziec ze to bol przyjemny ;d
  • 0

#11
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Lazar ćwiczy kilka dobrych lat, a z tego co widzę to ma super geny. Czy robi dipy? To widzimy tylko na jego filmikach, a jak wygląda ich prawdziwy trening to tylko oni wiedzą. Na pewno nie zamykają się w jednym ćwiczeniu. Możesz spróbować ich rutynek, ludzie bardzo je sobie chwalą. Oczywiście pamiętaj też o odżywianiu, bo z pustego to i Salomon nie naleje ;)


  • 0

#12
Eagle15

Eagle15

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Nie mowie ze chce miec wielką klate jak lazar :P .(jestem ekto) Co do odzywiania to staram sie jesc bardzo duzo węgli ( zlozone i proste ) z bialkiem tak nie szaleje bo czytalem ze nie jest tak bardzo potrzebne jak wegle. Myslicie ze to dobry wynik? - 182cm 69kg nie wiem ile bf ale dosc dobrze widac kaloryfer i żyly pod nim
  • 0

#13
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Nikt Ci z tych liczb nie wywróży. Najlepiej jakbyś podesłał dobre fotki ;)


  • 0

#14
Eagle15

Eagle15

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Jakoś to wygląda? Ja szczerze mowiac wstydze sie troche swojej sylwetki a konkretniej moim zdaniem jestem za chudy . Ta masa by sie przydala . Ja wiem ze troche to myslenie kulturystyczne , ale w strone ciezarow nie chce iscZałączony plik  20151130_174323.jpg   1,03 MB   66 Ilość pobrańZałączony plik  20151130_174428.jpg   996,04 KB   75 Ilość pobrań
  • 0

#15
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Jak na początek jest dobrze, trenuj, trenuj, jedz i wysypiaj się ;)


  • 0

#16
Eagle15

Eagle15

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Jeszcze jedno . W moim przypadku lepsze beda splity czy fbw? Teraz robie splity
  • 0

#17
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

Moim zdaniem sylwetkę masz dobrą (ja mam prawie dokładnie taką samą :) ), a co do dipów spróbuj podkulić do klatki nogi zgięte w kolanach, to pozwoli się pochylić jeszcze bardziej i zaangażujesz brzuch (wybrałbym też trochę szersze poręcze niż normalnie). Ja po 10x6-7 w dipach zawsze na drugi dzień czuję klatkę (bardzo :) ) robiąc w ten sposób.


  • 0

#18
Eagle15

Eagle15

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów
Sproboje jakub twojej techniki i dam znac za jakis czas czy bede czuł

Użytkownik WhiteSoldier edytował ten post 30 listopada 2015 - 19:13

  • 0

#19
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

Jeszcze jedno . W moim przypadku lepsze beda splity czy fbw? Teraz robie splity

ja poleciłbym bardziej push, pull, leg, a jeżeli chcesz poprawić sylwetkę (jak większość przez zimę :D ) to polecam 10x5-7 


  • 0

#20
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Dla osoby początkującej zalecany jest FBW.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych