Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening przy skręconym barku

skręcony bark

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Reeken

Reeken

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 48 postów

Cześć, niestety po upadku według lekarza lekko skręciłem sobie bark  i przez  przez 2 tygodnie mam mieć go usztywnione w ortezie, ale chcę żeby ręka zachowała sprawność i chciałbym spytać się jakie ćwiczenia mógłbym wykonywać, a jakich powinienem unikać. Słyszałem, że można wykonywać ćwiczenia izometryczne, tylko nie wiem zbytnio które z nich powinienem wybrać. Mogę normalnie ćwiczyć nogi, brzuch, czy lepiej sobie darować ? Z góry dziękuję za pomoc :)


  • 0

#2
Effx03

Effx03

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Nie będę Ci mówić, żebyś nie trenował bo sam pomimo kontuzji trenuję xd. Ale przez 2 tyg. forma, sprawność nie powinna spaść. Raczej nogi i brzuch nie mają za wiele do barku. Zawsze możesz ćwiczyć drugą rękę, a jak już będzie git z barkiem to drugą też. Nie powinno być problemu imo.


  • 0

"Jesteśmy tym o co walczymy i tym czym żyjemy,

Nie zawsze tym kim chcemy być i tym za co zginiemy,
Każdą przelaną kroplą krwi w imię naszej idei,
Jeśli nie wywalczymy, nie mamy nic, nie istniejemy."


#3
MED

MED

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 71 postów

Moim zdaniem powinieneś sobie zrobić przerwę, 2 tygodnie to nie dużo. Jeśli pogorszysz sprawę to z dowóch tygodni zrobi się 2 miesiące itd. tym bardziej, że z barkami nie ma żartów. Moim zdaniem bez sensu jest w tym czasie ćwiczenie drugiej ręki. Lepiej zrób sobie przerwę regeneracyjną nawet jeśli siła troszkę spadnie to szybko to odrobisz. Liepiej przeczekać te 2 tygodnie niż potem żałować.


  • 0

#4
Dia1

Dia1

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów

Jak dla mnie to powinienes odpoczac, bo jednak jest to bark. I nie cwicz tylko 1 reki, wylecz sie pozniej cwicz normalnie. Brzuch i nogi mozesz cwiczyc ale nie obciazaj barku. Jak napisal MED " Jeśli pogorszysz sprawę to z dowóch tygodni zrobi się 2 miesiące itd. tym bardziej, że z barkami nie ma żartów. "

a 2 tygodnie szybko odrobisz, miesnie pamietaja.


Użytkownik Dia1 edytował ten post 16 października 2015 - 18:52

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych