Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pomoc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
Halacikk

Halacikk

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaKomorów

Cześć :)

Trenowałem z "Skazanym" do czwartego kroku po czym znów odezwało się moje zwyrodnienie nadgarstka "Ganglion" po wewnętrznej stronie lewej dłoni,wiec przestałem ćwiczyć po około 1.5 miesiąca guzek zniknął,akurat zaczęły się wakacje podczas których ciężko pracowałem  w efekcie czego Ganglion znów sie pojawił. Byłem u lekarza który " zgniótł mi go o staw" ponosiłem przez tydzień opaskę uciskającą.  Teraz chce od nowa zacząć przygodę z Skazanym,połączoną z basenem 2 razy w tygodniu,ale boje się że znów nadgarstek nawali i Ganglion się pojawi...Czy borykaliście się kiedyś z Ganglionem i czy macie dla mnie jakieś dobre rady żebym mógł w końcu normalnie ćwiczyć bez bólu który towarzyszy mi gdy pojawi się Ganglion.

Jestem typowym "chuderlaczkiem" ektomorfikiem,mam 178 cm wzrostu i ważę 67 kg,chciałbym móc normalnie ćwiczyć aby nabrać trochę masy mięśniowej i zwiększyć moje możliwości. Za każdym razem gdy zaczynam ćwiczyć po krótkim czasie ( miesiąc..dwa...a czasami już po paru treningach) wyskakuje Ganglion i gdy nie przestane ćwiczyć robi się coraz większy i coraz bardziej boli i tak już od pierwszej gimnazjum...

Dzisiaj natknąłem się na ten filmik https://www.youtube....6w#action=share

I juz podczas wykonywania tej "rozgrzewki" zobaczyłem ze Ganglion znów się "wykluwa"

Macie dla mnie jakieś dobre rady ? ćwiczyć mimo bólu ?

Lekarz mówił żebym go zgniatał a póżniej poczekał parę dni z aktywnością fizyczną zakładał opaskę uciskająca na jakiś czas...no ale co mam go zgniatać i robić parę dni przerwy praktycznie po każdym treningu...


Użytkownik Halacikk edytował ten post 14 października 2015 - 18:11

  • 0

#2
Dia1

Dia1

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów

Siemanko ;)

 

Tez mialem z tym problem. Powiedzmy, ze niefortunnie tak sie stalo ze pojawil mi sie wlasnie ganglion (jak sie pozniej okazalo). Nie wiedzialem co to jest, myslalem, ze cos mi sie stalo z koscmi. Zwlekalem z tym dluzszy czas, podczas cwiczen bolalo mnie w tym miejscu. W koncu poszedlem do lekarza prywatnie.. okazalo sie ze to ganglion (moj nie jest jakis specjalnie duzy, widac tylko lekkie wybrzuszenie na dloni), lekarz dodal ze moge z tym cwiczyc i ze nic mi nie bedzie. Zaczalem normalnie cwiczyc, regularnie i po jakims czasie przestalo mnie bolec, teraz w ogole tego nie czuje tak jakbym tego nie mial.

 

Pamietaj, ze Ty mozesz miec inaczej i nie mowie Ci, ze masz sie stosowac do tego co Ci powiedzialem, bo to tylko moje doswiadczenie :) Dodam tez, ze dowiedzialem sie ze mozna usunac go operacyjnie, w moim przypadku nie bylo to i nie jest narazie konieczne, moze w Twoim tak? Przejdz sie do lekarza prywatnie, podpytaj dowiedz sie, czy moze trzeba operacje czy nie bo jak widac przeszkadza Ci to teoretycznie w zyciu codziennym.


Użytkownik Dia1 edytował ten post 16 października 2015 - 19:16

  • 0

#3
Halacikk

Halacikk

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaKomorów

obecnie moj Ganglion tez wyglada na małe wybrzuszenie,ale na przestrzeni tych paru lat zawsze gdy nie przestawałem ćwiczyć guz powiększał się i bolał coraz bardziej. Może bardzo powolne tempo ćwiczeń pozwoli uniknąć powiększenia sie Gangliona,treningi skazanego narazie raz w tygodniu ( plus basen) a za jakiś miesiąc-dwa  zwieksze to do dwóch treningów tygodniowo...może to bedzie dobre rozwiazanie...

Zaczynałeś z "Skazanym" czy wykonywałeś jakieś inne ćwiczenia ?

Pozdrawiam,i dziękuje za odpowiedz. :) 


  • 0

#4
Ricko

Ricko

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 225 postów
  • LokalizacjaMarki
Cześć,
Też mam problem z ganglionem już z 10 lat, zrobił mi się po treningach judo na lewym nadgarstku. Wraca co jakiś czas i przeszkadza w ćwiczeniach tak jak u Ciebie. Ganglion to zwyrodnienie stawu, jeśli staw jest słaby będzie często pękał i przeszkadzał dlatego trzeba go wzmacniać i rozciągać.
Moja rada to wzmocnij nadgarstki, ta rutyna z filmu też jest ok, a najlepiej naucz się stać na rękach a przynajmniej kruka. Trening zwisów też wzmocni Ci ścięgna i stawy nadgarstka.
Kiedy pojawi się ganglion spróbuj ćwiczyć na uchwytach do pompek, ja używam niskich poręczy.
Pamiętaj że stawy wzmacniają się wolniej niż mięśnie więc musisz być cierpliwy.
  • 0

#5
Halacikk

Halacikk

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaKomorów

Cześć Ricko. :)

Dojsc tylko do kruka ( a kolejne kroki w pompkach w staniu na rekach zacząć robić dopiero po osiągnięciu 5 kroków w pozostałych ćwiczeniach tak jak napisał Paul ? ) plus ta rutynka z filmu i zwisy na drążku powinny wystarczyć :P  Czy taki zestaw mogę/powinienem wykonywać codziennie,czy np: 3 razy w tygodniu ?

Lepiej tak jak napisał Paul Wade w "Skazanym" najpierw osiągnąć piąty krok w każdym z  ćwiczeń ( pompki,przysiady,podciągnięcia,wznosy nóg) i dopiero po tym wziąść się za mostek i pompki w staniu na rekach,czy lepiej połączyć to w trening obwodowy ?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedż. :)


  • 0

#6
Dia1

Dia1

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów
Nie, ja nie cwiczylem wedlug skazanego tylko innym treningiem :)
  • 0

#7
Ricko

Ricko

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 225 postów
  • LokalizacjaMarki
Najlepiej, moim zdaniem, robić skazanego w obwodach min 3x w tygodniu, możesz wykonywać każde ćwiczenie z innego kroku.
Rutynke od outsiders rób jak najczęściej, zwisy możesz dodać do treningu po obwodach a potem ta rutynkę. Możesz zwisać codziennie. Możliwości jest wiele,wybierz odpowiednią do swoich możliwości i na ile pozwala Ci czas.
HSPU zostaw sobie na później tak jak pisze Wade ale np stanie na głowie i kruka możesz robić przed obwodami na każdym treningu o ile nadgarstek Ci pozwoli. Jak boli to nie ćwicz za wszelką cenę.
Na forum jest wątek o zwisach, poczytaj.
Stawy też potrzebują czasu na regenerację więc za bardzo bym tego nadgarstka nie obciążał i nigdy nie ćwicz przez ból!!
  • 0

#8
Halacikk

Halacikk

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaKomorów

Dia1 ja jednak zdecyduje sie na skazanego :)

Ricko,zrobię tak jak mówisz,z tym że przez najbliższy miesiąc trening obwodowy bedę robił dwa razy w tygodniu,a dopiero póżniej 3 razy w tygodniu ( tym razem wole się nie spieszyć...)

Bardzo dziękuje za rady chłopaki ! :)


  • 0

#9
Ricko

Ricko

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 225 postów
  • LokalizacjaMarki
Bardzo dobrze, pierwsze kroki skazanego zrobią swoje na początku. Zobacz jeszcze temat resetów, zwłaszcza rocking i crawling, w wolne dni możesz je robić, pomogą na nadgarstki ;-) powodzenia.
  • 0

#10
Halacikk

Halacikk

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaKomorów

w poniedziałki i piątki będę robił skazanego,a w wtorki i soboty będę chodził na basen,a po nim wykonywał raczkowanie i kołysanke,troche znam temat resetów :)

Dzięki. :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych