Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ab wheel pierwsze kroki ocena


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Hej. Przepraszam, że tak często atakuję ale jeśli mam możliwość to wolę do pytać niż robić źle :) tym razem chodzi o ab wheel. Dziś dorwalem w końcu do kółko i zamierzam wprowadzić do treningów. Czy tak jak na filmiku to poprawne powtórzenia czy nie? Druga sprawa to bardziej czuje plecy niż brzuch. To normalne?

https://youtu.be/e8C2DM5HzJ8

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.
  • 0

#2
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

a co w  kółku można zepsuć?


  • 0

...


#3
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Podobno można dolny odcinek lędźwiowy uszkodzić. Wydaje mi się, że tak jak z każdym ćwiczeniem źle wykonywanym można coś sobie uszkodzić albo naciągnąć czy nie?
  • 0

#4
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Można zepsuć odcinek lędźwiowy jeżeli trzyma się biodra za blisko ziemi, u Ciebie jest dobrze, jednak wydaje mi się, że możesz powiększyć zasię 'jazdy' ;)

 

 

 

Druga sprawa to bardziej czuje plecy niż brzuch. To normalne? 

 

Czujesz kłucie/rwanie czy normalną pracę tych mięśni?


  • 0

#5
grzechu11

grzechu11

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 87 postów

Dobrze robisz, jesli jestes w stanie robic jeszcze dalsze wyjazdy tym lepiej masz czuc napiecie w brzuchu i plecach musisz czuc sie naprezony "jak cięciwa" 


  • 0

#6
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Można zepsuć odcinek lędźwiowy jeżeli trzyma się biodra za blisko ziemi, u Ciebie jest dobrze, jednak wydaje mi się, że możesz powiększyć zasię 'jazdy' ;)


Czujesz kłucie/rwanie czy normalną pracę tych mięśni?


Normana praca tylko zdziwiłem się bo myślałem ze brzuch powinien odpadac :D
  • 0

#7
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Podwiń bardziej miednicę to poczujesz brzuch. Mi się pali nawet przy pompkach.


  • 0

#8
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Dokładnie. Zepnij pośladki i podwiń miednicę. Nie polecam zwiększania zakresu ruchu, dopóki czujesz plecy bardziej niż brzuch. To jest ab wheel, a nie lower back wheel ; )


  • 0

#9
fildi

fildi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 95 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz

oprócz odcinka lędźwiowego można o dziwo uszkodzić bark ;). niestety udało mi się to.
Byłem na siłowni i mieli abwheel ale uchwyty wydawały mi się za cienkie i gdy praktycznie położyłem się na ziemi a później wstałem, coś mi w lewym barku strzeliło i niestety do tej pory mnie boli.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych