Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Crossfit vs Kalistenika ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Wolę kalistenikę, dla mnie to bardziej naturalna forma ćwiczeń :)


  • 0

#22
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Cross fit to program ogolnorozwojowy, kładacy nacisk na siłę oraz wytrzymałość i został opracowany w taki sposób, aby sportowca poddać gamie różnych wyzwań wymagających szybkości, mocy, koordynacji, elastyczności, równowagi, zrecznosci, siły, precyzji, wytrzymałości i wydolnosci sercowo-naczyniowej.

Przykładowo umiejętność skakania np na 60cm skrzynie wymaga dużej mocy, elastyczności, poczucia równowagi, koordynacji oraz wytrzymałości.

Cross fit moze byc antidotum na mobilność kostek, bioder czy barkow.

Jeśli początkujący osobnik położy nacisk najpierw na jakość, a nie na szybkosc w takich ćwiczeniach pompki, podciaganie, burpees czy przysiady, rezultaty mogą być wyśmienite.

Przykładowo żołnierze też korzystają z cross fitu, którzy wykorzystuja mordercza kondycję i wytrzymalosc-silowa w Afganistanie.

Jest wiele zalet uprawiania cross fitu, między innymi wzrost zapotrzebowania na tlen do 90-100% VO2max i przyspieszenie pracy serca do okolo 90% hrmax, czy można spowolnic proces starzenia sie czy jeszcze rozwijają się włókna szybkokurczliwe.

Wiadomo, większości nie przekonam do tego typu ćwiczeń, bo ktoś obejrzał na youtub pull ups motylkowe i odechciewa się.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#23
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Jeden obraz mowi wiecej niz tysiac slow, wiec skorzystam z prawa glosu...

Ten obraz mowi wszystko.

201405_2221_gaeab.jpg


  • 1

#24
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Dla mnie crossfit to nowożytny shit. Kojarzy mi się z treningami bardziej dla kobiet i lalusiów... Nie podoba mi się i widzę, że większość osób które to ćwiczą to typowi sezonowcy i osoby ćwiczące na pokaz... Wielu z was może się ze mną nie zgadzać, ale takie jest moje zdanie.. Jak dla mnie Gimnastyka, kalistenika i street lifting biją na głowę ten cały wymodzony crossfit


  • 1

#25
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Dla mnie crossfit to nowożytny shit. Kojarzy mi się z treningami bardziej dla kobiet i lalusiów... Nie podoba mi się i widzę, że większość osób które to ćwiczą to typowi sezonowcy i osoby ćwiczące na pokaz... Wielu z was może się ze mną nie zgadzać, ale takie jest moje zdanie.. Jak dla mnie Gimnastyka, kalistenika i street lifting biją na głowę ten cały wymodzony crossfit

Byc moze media cie omamily i takie masz zdanie jakie masz.
Chyba nigdy nie robiles tego typu trening.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#26
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

To i ja skorzystam z prawa głosu. Crossfit to wzięcie normalnych ćwiczeń dla rozwoju organizmu ludzkiego i zrobienie z nich wyścigu na bylejakość, czas i powtórzenia. Patrzeć nie mogę na crossfitowe podciąganie i ewolucje drążkowe :D Współczesna moda i wymysł dla ludzi, którzy nie chcą popracować nad techniką, a zamiast tego wolą się popisywać setkami beznadziejnych pół albo i ćwierćpowtórzeń. Dla mnie chała :) Kalistenika dalece bardziej sensowna jako sport :)


  • 1

#27
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
To i ja skorzystam z prawa głosu. Crossfit to wzięcie normalnych ćwiczeń dla rozwoju organizmu ludzkiego i zrobienie z nich wyścigu na bylejakość, czas i powtórzenia. Patrzeć nie mogę na crossfitowe podciąganie i ewolucje drążkowe :D Współczesna moda i wymysł dla ludzi, którzy nie chcą popracować nad techniką, a zamiast tego wolą się popisywać setkami beznadziejnych pół albo i ćwierćpowtórzeń. Dla mnie chała :) Kalistenika dalece bardziej sensowna jako sport :)


Kolejny ktory przeszedl pranie mozgu przez media spolecznosciowe i interner. Xd
I nawet nie byl na zadnych zajeciach.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#28
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Kolejny ktory przeszedl pranie mozgu przez media spolecznosciowe i interner. Xd
I nawet nie byl na zadnych zajeciach.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka

 

Tu nie chodzi o pranie mózgu przez media czy internet. Na praktycznie każdym filmiku (był może jeden odbiegający od tej reguły) z crossfitu jaki oglądałem pokazane były jakieś dziwne powtórzenia zrobione w głównej mierze siłą rozpędu, byle zrobić. Szybko, bez dbania o jaką kolwiek technikę i kontrolę nad ruchem. Aż sie dziwię, że ci ludzie jeszcze mogą się ruszać ( tzn. teraz mogą, jak przestaną ćwiczyć to odezwą im się ich poprzeciążąne stawy, ścięgna i więzadła). I to nie tylko filmiki osób z USA, również innych krajów, chociażby z naszego rodzimego podwórka. Ja nie neguję crossfitu jako formy treningowej ale szczerze mówiąc wogóle mnie ona nie przekonuje i nie zachęca.

 

Więc nie dziw się Hannibal, że ludzie mają takie, a nie inne zdanie na temat crossfitu bo tak jest wszędzie pokazywany i w takiej formie promowany.


  • 1

#29
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hannibal robi crossfit i dlatego nikt nie może mieć na ten temat swojego zdania. Pokazał to już nie raz. Ja mam takie jakie mam i póki co go nie zmienię bo ten sport w formie w jakiej go widzę 99% razy jest po prostu głupi i tyle :) A Ty Hannibal sobie ćwicz i luz. Nie przejmuj się moim zdaniem :) 


  • 0

#30
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Dla mnie najdziwniejsze w tym dziwnym wynalazku jest to, ze nie ma w tym zadnej mierzalnosci postepu, badania progresu. Tak jak na tym memie co go wyzej wkleilem -  po 5 latach trenowania crossfitu czlowiek ciagle jest taki sam - wysportowany ale nic poza tym. W trojboju, dwuboju, kulturystyce, gimnastyce czy kalistenice mierzy sie progres robieniem figur, ciezarem zarzuconym na sztange, sylwetkami czy obwodami. W crossficie jest sie po prostu takim fajnym wysportowanym przecietniakiem z zurnala, ktory fajnie wyglada w dresie czy gajerku. Ot fajny wyglad ale nic za tym nie stoi, jak komus pasi taka fasada to nie mam nic przeciwko, w koncu kiedys rekordy popularnosci bil Aerobik, potem Pilates, co jakis czas zjawia sie kolejny wynalazek polegajacy na przezuciu paru znanych od wiekow cwiczen i polaczeniu ich jakas wydumana formula, na ktora wpadl jakis geniusz, ktory przy okazji wytrzepie na tym worek hajsu.


  • 0

#31
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Hannibal robi crossfit i dlatego nikt nie może mieć na ten temat swojego zdania. Pokazał to już nie raz. Ja mam takie jakie mam i póki co go nie zmienię bo ten sport w formie w jakiej go widzę 99% razy jest po prostu głupi i tyle :) A Ty Hannibal sobie ćwicz i luz. Nie przejmuj się moim zdaniem :) 


Przejdź się do dobrego klubu mma i obczai jak oni trenują.
Nie będę wskazywał palcem na jakich zawodników można spojrzeć :)

Te zdjęcie co Salute wstawił nijak ma się do realiów, te same dwa zdjęcia i napis, nic po za tym.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#32
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Jak nie ma mierzalności. Wybierz sobie po parę ćwiczeń z każdej dyscypliny, którą wykonujesz na zajęciach i mierzysz progres. Bierzesz sobie takie rwanie, podrzut, muscle upy, przysiad martwy, linę i jest. Mnie to tam jakoś nie jara ale byłem pare razy na zajęciach i było na prawdę OK. Technika zachowana, profesjonal. Kto nie był to raczej ciężko mu się wypowiadać bo to zajazd jest czasami straszny, wydolność trzeba mieć wysoką.

 

Poza tym często trenerzy np na początku robią siłówkę, technikę np rwania a dopiero potem jest ten WOD i lecimy obwód wytrzymałościówka.

 

Z takiego baterflaj pull ups można się śmiać bo fakt dziwnie to wygląda ale wyzywam żeby ktoś wrzucił poprawną wersję filmik. Koordynację trzeba mieć a wg mnie to cenniejsza cecha niż siła. Tak jakby wyśmiać wspieranie wychwytem bo co to pędu używasz i wgl jakoś dziwnie się bujasz na tym drążku, wejże zrób muscle up xD

 

I ze sztukami walki hannibal ma świętą racje, stań sobie w szranki w parterze z gościem, który potrafi wykonać najcięższe obwody, gdy trenując 'normalnie' spuchniesz pewnie po 30sek.

 

 

 

Hannibal robi crossfit i dlatego nikt nie może mieć na ten temat swojego zdania. :)

To samo można powiedzieć o was xD 


  • 1

#33
Reeken

Reeken

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 48 postów

Przejdź się do dobrego klubu mma i obczai jak oni trenują.
Nie będę wskazywał palcem na jakich zawodników można spojrzeć :)

Te zdjęcie co Salute wstawił nijak ma się do realiów, te same dwa zdjęcia i napis, nic po za tym.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka

 

Jeżeli dobrym klubem można nazwać klub z którego zawodnicy zwyciężają na mistrzostwach świata(3,4,5 miejsca), mistrzostwach europy( przeważnie podium), mistrzostwa polski to w klubie w którym ja ćwiczę, przede wszystkim liczy się poprawna technika, pełna forma i kontrola (przy wydolnościówkach często jest niepełny zakres ruchu, ale nie aż tak bardzo)

 

Tylko kilka przykładów, które są sprzeczne z twoim 1 zdaniem:

 

 

( od 3:20)


Użytkownik Reeken edytował ten post 05 września 2016 - 23:01

  • 0

#34
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Te zdjęcie co Salute wstawił nijak ma się do realiów, te same dwa zdjęcia i napis, nic po za tym.

Wlasnie caly dowcip zdjecia polega na tym, ze to sa realia, 5 lat treningu i ciagle ten sam facet :D
  • 0

#35
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

To może tak dla rozładowania atmosfery :D

Spoiler

  • 1

#36
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów
Dobre :lol:
Moje ulubione to
Spoiler

Użytkownik Salute! edytował ten post 06 września 2016 - 21:29

  • 0

#37
MikeR34

MikeR34

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Zacytuje gościa z bodyfactory''Jak napisał dr Jose Antonio "Crossfit czyli random training z przypadku". Nie wiesz co konkretnego dnia będzie robił. Jednego dnia może być trening kolosalnie inny od innego, zero założonego progresu, postępów itd. I znowu Jose Antonio "Trening crossfit powoduje, że stajesz się dobry w... crossfit" i nic więcej. Zrobili zresztą program, gdzie wystartowano w dyscyplinach siłowych (4 albo 5 nie pamiętam). Byli to zawodnicy naprawdę dobrzy. Powerlifter i crossfitowiec. Crossfitowiec spuchnął w połowie, gdzie powerlifter się nawet nie zmęczyło1yw3.gif Pewnie w typowym zestawie crossfit byłby gorszy, ale eksperyment polegał na tym, że crossfit ma Ci dawać wyniki we wszystkich. Okazało się, że to bullshitwink.gif''

 

Potem inny wrzuca to https://www.facebook...ter i podpis ''Tylko bycie wielkim koniem daje wyniki we wszystkich dyscyplinach okołosiłowych wink.gif.A większość pakerów też trenuje jak kaleki i mało co z tego ma.''

 

Osobiście nie trenowałem crossfitu ale trudne ćwiczenia wykonywane jak najszybciej i w dodatku jak się jest mega zmęczonym to ogromne ryzyko kontuzji.Szczególnie jak dorwą się jacyć niewyżyci i chcą za kozaczyć. 


  • 1

#38
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

'Jak napisał dr Jose Antonio "Crossfit czyli random training z przypadku". Nie wiesz co konkretnego dnia będzie robił. Jednego dnia może być trening kolosalnie inny od innego, zero założonego progresu, postępów itd. I znowu Jose Antonio "Trening crossfit powoduje, że stajesz się dobry w... crossfit" i nic więcej.

Sedno
  • 0

#39
MikeR34

MikeR34

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Salute! Twoim zdaniem crossfit nie daje korzyści w żadnej czynności?Na przykład w pracy gdzie trzeba przenosić jakieś worki albo paczki może dzięki crossfit'owi te paczki i odległości będą wydawały się lżejsze i krótsze? :) Sam kiedyś trochę interesowałem się crossfitem ale nigdy tego nie spróbowałem także nie wiem co sądzić. 

https://dajeszojciec...emat-crossfitu/

http://grynaobcasach...a-kulturystyka/

 

Zdania są podzielone ale jak patrzę na te crossfitowe podciągania albo martwe ciągi to aż oczy bolą i w krzyżu strzela :D


  • 0

#40
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Salute! Twoim zdaniem crossfit nie daje korzyści w żadnej czynności?Na przykład w pracy gdzie trzeba przenosić jakieś worki albo paczki może dzięki crossfit'owi te paczki i odległości będą wydawały się lżejsze i krótsze? :) Sam kiedyś trochę interesowałem się crossfitem ale nigdy tego nie spróbowałem także nie wiem co sądzić.
https://dajeszojciec...emat-crossfitu/
http://grynaobcasach...a-kulturystyka/

Zdania są podzielone ale jak patrzę na te crossfitowe podciągania albo martwe ciągi to aż oczy bolą i w krzyżu strzela :D
To rob to poprawnie technicznie, nie rozumiem po co chcesz gonic innych w ilosci. Kiedys bedziesz robil szybko, ale poprawnie.

Wczoraj na czas 12 minut bylo do wykonania pull ups, dips, hspu
Liczb nie pamietam (2 czy w 3 seriach kazde cwiczenie), w 2 osoby razem, partner mi powiedzial abym robil tak jak on, ja mu na to, niieeee moj przyjacielu, poprawnosc przede wszystkim.

Z reszta u nas trener daje do wyboru jak wykonywac dipsy, pull ups czy hspu

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych