Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Crossfit vs Kalistenika ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Po tym filmiku przekonałem się że crossfit to po prostu strata czasu. Nie to że jestem jakimś fanatykiem kalisteniki i każdy inny sport jest nic nie warty. Wręcz przeciwnie. Zdaje sobie sprawę że nie każdy chce być super silny, ani muskularny, niektórzy trenują dla zdrowia. Ale czy crossfit napewno zapewnia nam zdrowie ? Trenowanie do takiego wycieńczenia organizmu, że niektórzy wymiotują w trakcie treningu ? No chyba nie. Crossfiterzy zazwyczaj wykonują treningi obwodowe, i wykonują ciężkie ćwiczenia jak rwanie, podciaganie na drążku, przysiady, jedno po drugim. W tych ćwiczeniach bardzo ważna jest technika żeby, nie nabawić sie kontuzji. A czy oni dbają o technikę trenując na czas ? Zobaczycie w filmie poniżej :) Kolejna głupota jest gadanie że crossfit, rozwija na raz : wytrzymałość, wydolność, siłę, i podobno jeszcze muskulature ;) Kalistenika jest totalnym przeciwieństwem crossfitu. Odpowiednio trenując kalistenike, rozwijamy siłę, muskulaturę, wytrzymałość a co najważniejsze: silne stawy, i zdrowie. To tyle jesli chodzi o porównanie tych 2 rodzajów treningu :) https://m.youtube.co...h?v=hKnFJTaK8-s
  • 2

#2
Rucik

Rucik

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 103 postów

Bo jest crossfit i ''crossfit'' jak ze wszystkim. Nie ma co sobie wyrabiać opinii na podstawie jednego filmiku, choć faktem jest, że wokół tego sportu jest ogromna otoczka biznesowa i sporo jest też ludzi, którzy nie kończą dobrze trenując to. No ale na pewno są też tacy, którzy robią to z głową.


  • 0

#3
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów
Tak skrótowo :D

Crossfit to moda(dlatego reebok i reszta sponsorów pakują w to kasę), nie ważna jakoś a ważna ilość - Kalistenika to ciężka praca, wiedza, wytrzymałość psychiczna, dążenie do wykonywania ćwiczeń w perfekcyjnej technice i nie za wszelką cenę :)

Rep za filmik :D

Rucik, też masz rację bo są i tacy crossfit'owcy, którzy trenują z głową i również sa tacy street workout'owcy co robią podobne wrażenie pustki w mózgu jak Ci crossfit'owcy, którzy byli pokazani na filmiku ;)
  • 0

#4
Grafik

Grafik

    Member

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • LokalizacjaGdynia

Zgadzam się bezsprzecznie.Crossfit byłby dobrym pomysłem jedynie dla kogoś kto ma wszechstronne doświadczenie treningowe a nie dla każdego.

Poza tym budować swoją wartość na idiotycznych rekordach to strata czasu moim zdaniem o wiele lepiej skupić się na treningu całości - umysł,serce,duch i ciało.


  • 0

#5
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Crossfit to tylko nazwa. Tak na prawdę ludzie wykorzystywali to, co teraz nazywa się crossfitem już bardzo wiele lat temu. Nie zapominajmy, że obecny "crossfit" ma w sobie bardzo dużo elementów z kalisteniki. Różnica jest taka, że wykonuje się obwody stacyjne, a nie seria/przerwa/seria/przerwa/seria. Crossfit jest na pewno korzystny z tego względu, że wykonuje się tam tylko ćwiczenia złożone dające siłę funkcjonalną. Jednak jak wiadomo takie ćwiczenia są najcięższe dla naszego organizmu i wykonywanie ich w obwodach jedno po drugim musi być robione z głową.


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#6
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
SW96- zgadza się ale moim zdaniem bardziej korzystne będzie trenowanie " powerliftingu ". Tam masz też ciężkie ćwiczenia jak martwy ciag, przysiady, rwanie itd. Dodatkowo powerlifterzy, też robią kalisteniczne ćwiczenia jak podciaganie albo pompki na poręczach. To są dopiero prawdziwi siłacze ;D A ci od crossfitu ? Nawet podciągać sie nie potrafią. Już bym wolał podciągać sie 2 razy siłowo niż 100 razy w ich wykonaniu. A do powerliftingu tylko dodać ćwiczenia wytrzymałościowe, i jesteś milion razy bardziej funkcjonalny od crossfiterow.

Użytkownik Cloud99 edytował ten post 07 października 2015 - 15:50

  • 0

#7
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Mylisz powerlifterów z dwuboistami/ciężarowcami chyba :) Ci drudzy robią rwania, zarzuty, a Ci pierwsi martwy ciąg, przysiady i wyciskanie na ławce płaskiej, oczywiście inne ćwiczenia dodatkowe też. Oba sporty skupiają się na sile i ciężarach, a ćwiczenia które wykonują są funkcjonalne, ale wolę ciężarowców z dwuboju olimpijskiego :) Ja osobiście łączę metody dwuboju, powerliftingu, kalisteniki, kettlebell jak mam okazję, ogólnie wszystkiego co funkcjonalne. Jedyne czego brakuje mi do crossfitu to obwody stacyjne :)


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#8
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

a co my robimy trenując w obwodzie czy na czas? :)

 

crossfit jest bardzo skutecznym narzędziem do budowania wytrzymałości mięśniowej, wydolności tlenowej i beztlenowej, mocy, siły ogólnej, koordynacji i wszyechstronności... i nie da sie temu zaprzeczyć

 

stricte do budowania miesni nie za bardzo się nadaję... ale nie po jest stworzony ten system

 

crossfitem można nazwać dowolny zestaw ćwiczeń wykonywanych po kolei

 

co do nazewnictwa to mnie to nie interesuje za bardzo

 

tak jak pan Tabata wymyślił sobie interwał, który stał się bardzo popularny... tak samo jest z crossfitem, bodajże Glassman opisał i zdefiniował crossfit... a że stał się tak popularny w stanach a potem na świecie to tylko mu pogratulować...

 

ogólnie głupie pytanie... z tych - czy lepsze jest kolarstwo szosowe czy torowe :)


  • 2

...


#9
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
a co my robimy trenując w obwodzie czy na czas? :)

Chodzi o mocny wycisk, danie z siebie maksimum mozliwosci, bardzo szybko i do konca, jesli masz mroczki przed oczami czy serce podchodzi pod gardło, płuc juz nie czujesz, myslisz o powrocie do domu, położeniu sie, odpoczeciu i wmawiasz sobie, ze to juz koniec, po co ja to robie, po co mi ta diabelna kondycja fedora emalianenko czy Kenenisy Bekele, mistrzem nie zostane, ale to jest wspaniale w tym wszystkim, te zmęczenie, te endorfiny rozrywające mózg.
I np masakra kondycyjna przydaje sie w boksie czy muay thaiu badz na ulicy gdzie przed nozownikiem trzeba szybko uciekac, badz obronić swoja dziewczyne. ;-)
Ale to cos jeszcze w tym jest, nie ktorzy lubia po prostu dac sobie wycisk, ja pamietam jak na savate zawsze byl mocny trening kondycyjny, ze pot zalewal oczy, nogi i rece byly mokre od potu, a koszulke mozna bylo by wyciskać. ;-)

I przy takim treningu nie robi sie cwiczen na zaliczenie, musi byc dokladnie zrobione kazde cwiczenie.Kazdy obwód i to bardzo szybko, bez przerwy badz minimalna.


Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#10
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Chodzi o mocny wycisk, danie z siebie maksimum mozliwosci, bardzo szybko i do konca, jesli masz mroczki przed oczami czy serce podchodzi pod gardło, płuc juz nie czujesz, myslisz o powrocie do domu, położeniu sie, odpoczeciu i wmawiasz sobie, ze to juz koniec, po co ja to robie, po co mi ta diabelna kondycja fedora emalianenko czy Kenenisy Bekele, mistrzem nie zostane, ale to jest wspaniale w tym wszystkim, te zmęczenie, te endorfiny rozrywające mózg.
I np masakra kondycyjna przydaje sie w boksie czy muay thaiu badz na ulicy gdzie przed nozownikiem trzeba szybko uciekac, badz obronić swoja dziewczyne. ;-)
Ale to cos jeszcze w tym jest, nie ktorzy lubia po prostu dac sobie wycisk, ja pamietam jak na savate zawsze byl mocny trening kondycyjny, ze pot zalewal oczy, nogi i rece byly mokre od potu, a koszulke mozna bylo by wyciskać. ;-)

I przy takim treningu nie robi sie cwiczen na zaliczenie, musi byc dokladnie zrobione kazde cwiczenie.Kazdy obwód i to bardzo szybko, bez przerwy badz minimalna.


Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka

 

Faktycznie może mieć to sens, ale tylko jeśli ktoś robi to z głową. Poza tym nikt mnie nie przekona że takie treningi są odpowiednie dla początkujących. Ponadto tak szybkie wykonywanie ćwiczeń warunkuje mniejszą koncentracją w każdym z nich, a osobiście nie polecam martwych ciągów bez odpowiedniego skupienia ;)

 

Jeśli kogoś to kręci to niech wykonuje obwody w sposób jaki opisujesz, ale na pewno trzeba z tym uważać.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#11
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL


Chodzi o mocny wycisk, danie z siebie maksimum mozliwosci, bardzo szybko i do konca, jesli masz mroczki przed oczami czy serce podchodzi pod gardło, płuc juz nie czujesz, myslisz o powrocie do domu, położeniu sie, odpoczeciu i wmawiasz sobie, ze to juz koniec, po co ja to robie, po co mi ta diabelna kondycja fedora emalianenko czy Kenenisy Bekele, mistrzem nie zostane, ale to jest wspaniale w tym wszystkim, te zmęczenie, te endorfiny rozrywające mózg.

I np masakra kondycyjna przydaje sie w boksie czy muay thaiu badz na ulicy gdzie przed nozownikiem trzeba szybko uciekac, badz obronić swoja dziewczyne. ;-)

Ale to cos jeszcze w tym jest, nie ktorzy lubia po prostu dac sobie wycisk, ja pamietam jak na savate zawsze byl mocny trening kondycyjny, ze pot zalewal oczy, nogi i rece byly mokre od potu, a koszulke mozna bylo by wyciskać. ;-)


I przy takim treningu nie robi sie cwiczen na zaliczenie, musi byc dokladnie zrobione kazde cwiczenie.Kazdy obwód i to bardzo szybko, bez przerwy badz minimalna.



Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka



Faktycznie może mieć to sens, ale tylko jeśli ktoś robi to z głową. Poza tym nikt mnie nie przekona że takie treningi są odpowiednie dla początkujących. Ponadto tak szybkie wykonywanie ćwiczeń warunkuje mniejszą koncentracją w każdym z nich, a osobiście nie polecam martwych ciągów bez odpowiedniego skupienia ;)

Jeśli kogoś to kręci to niech wykonuje obwody w sposób jaki opisujesz, ale na pewno trzeba z tym uważać.


Dokładnie, nie dla poczatkujacych.
A np do martwego ciagu nie weźmiesz bóg wie jakiego obciazenia. To nie jest trening na bicie wlasnych rekordów. ;) za duzo oszacujesz do swojego stażu treningowego i lipa moze stac sie nagle. Wiec trzeba uwazac.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#12
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Swoją drogą trenowałeś kiedyś takim systemem? Możesz coś powiedzieć więcej na jego temat? Ciekaw jestem czy faktycznie podnosi on wydolność w tak wysokim stopniu jak jest to często podawane. 


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#13
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Pewnie, spojrz na ludzi którzy trenują dlugie lata np muay thai czy mma. Tam szybkosc reakcji, kondycja, wytrzymałość mięśniowa, wydolność tlenowo-beztlenowa jest kluczowa tak jak pisal struc na poprzedniej stronie.
I nie sa to ćwiczenia technicznie tak jak to jest pokazane w video.
Mozna robic takie obwody stacyjne na czas badz na powtórzenia uzywajac kettle, beczki, kamienia, pilki 5kg, młota i opony, samej opony, liny, sztangi, manekina do zapasow, obciazenia masy ciala, sanek ciąganie/pchanie, skakanki etc.
Wazny jest czas przerwy, im krotszy tym lepiej, oczywiscie, nie da ktos przerwy z 15-30s jesli ten ktos zaczyna cwiczyc w ten sposób.

Wystarcza nawet 2-3cwiczenia aby byc wykonczonym na koncu treningu. I takiego treningu raczej nie wykonuje sie czesciej niz 2x w tygodniu.

Kiedys pisalem moj ulubiony zestaw.
60s burpees, pull ups, squats, push ups, potem jest to samo przez 45s, 30s, 15s, glowna jednostka trwa 10minut.

Albo przez 3minuty robisz
8 burpees, od razu sprint 30-50m, i od razu 10 pompek i powrót. Po tych 3min przerwa 30-60s.
I takich 3-minutowych rund robisz ogółem 3-5.

Albo cos takiego.
Przez 3minuty robisz.
10x Slams Medicine ball 5kg zza glowy, potem w sufit uderzasz 10x, sprint 30m, powrot truchtem na start, po 3 minutach przerwa 60s, powtarzasz z 4-5x

Cwiczenia samemu mozna wymyślać. ;)

Kiedys nagrywalem na sali cwiczenia z pilka 5kg na poprawe mocy wyjściowej, dam link jak znajdę.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#14
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

tylko garstka trenuje na maxa - zawodowcy, ci którzy aspirują i debile, którzy nie są przygotowani a chcą robić rekordy

 

pooglądajcie jak trenują "normalni ludzie", początkujący, w średnim wieku - body row na kółeczkach, zwykłe pompki, zwykłe pszysiady, martwy ciąg samą sztangą. bieganie - same najlepsze ruchy

 

a widzieliście debili co spadają z drążków i łamią łapy w street workoucie - to jest dopiero debilizm i brak rzygotowania

 

nikt nie każe robić krosfitów jak Froning cz Fraser :)

 

trzeba trenować na miarę własnych możliwości i ścigać sie z samym sobą


Użytkownik Struc edytował ten post 08 października 2015 - 11:01

  • 1

...


#15
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Tutaj też jedna z moim ulubionych rutynek, piłka ważyła bodajże 3kg, nie było innej na sali, no była 5kg, ale pęknięta już ;p

 

 

Tutaj to o czym pisałem, ostatnio młotem uderzenia, bodajże ważył z 2-3kg.

 


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#16
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

w każdym razie nie jestem z tych co hejtują inne sporty

uważam, że amatorskie uprawianie każdego rodzaju sportu niesie za sobą jakieś korzyści dla ciała i ducha

wręcz jestem za tym aby łączyć wiele aktywności ze sobą a nie uprawiać dziecinadę pt. który sport jest lepszy

 

trzeba dorosnąć kochani :)

bez urazy ;)


  • 0

...


#17
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Tutaj też intensywny trening. Długi i nudny, bo całość nagrywałem, nie skrócałem wtedy nic.

Może muzyka komuś się spodoba. :)

 

Tutaj kawałek treningu na savate brzuszki-pompki na zmianę, chciałem zrobić reklamę klubu, ale nie wyszło.

 

Tutaj jakaś tam tabata wyszła. :)

 

Tutaj inna rutynka. W 2013 roku jeszcze źle te slams robiłem, a może to było zmęczenie po 400m biegu ?

 

Tutaj też inne obwody:

 

Tutaj z pierwszych ćwiczeń, są tam 4x plyo push ups, bieg pod stromą górkę jakieś 30m, i potem jest ale tego nie widać crab crawl kilka metrów a następnie powolny zbieg, albo marsz w dół a następnie skakanka, bodajże było z 60s i można z tego kilka obwodów zrobić, a na końcu od 07'08 jest wytrzymałościówka przez 90s robisz burpees a następnie odpoczywasz na skakance przez 60s sekund, albo robisz podskoki albo pajacyki, a całość wychodzi z 3x. W przyspieszonym tempie dałem. Napisałem burpees, od, to jest sprawle :)

 

 

Chyba już to było, ale motywujące, spoko koleś, ostatnie momenty najlepsze, rzucał worek jak jakąś szmatę :)

 


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#18
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

nie trenuję sztuk walki ale wydaje mi się, ze ćwiczenia z piłką (odbijanie z dużą mocą o ścianę, ziemię, wyrzut w górę) są bardzo wartościowymi dla fightera


  • 0

...


#19
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Tak samo jak uderzanie młotem w oponę, przetaczanie jej, ciągnięcie/pchanie ciężaru, kettle, itd. wszystko co funkcjonalne i angażuje wiele mięśni do pracy jednocześnie jest dobre dla fightera czy rugbisty.


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#20
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

zgadza się

nie dopisałem, że chodziło mi o striking, ale domyślam się, że jest wiele specjalistycznych ćwiczeń dla fighterów, oprócz treningu ogólnego


  • 0

...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych