Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Skazany - mostki (krok 2) do oceny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Ćwiczę z książką 13 tygodni. Dziś pierwszy raz zacząłem mostki od kroku 1 i od razu zrobiłem 3 serie po 50 bez większego problemu. Przeszedłem więc od razu do kroku 2 no i tutaj pojawił się problem. Nie do końca rozumiem jak dokładnie powinien wyglądać ruch w tym ćwiczeniu. Zrobiłem jedną serię tak jak to zrozumiałem i ją nakręciłem. Proszę o obejrzenie i ewentualną korektę bo nie chcę od początku robić źle.

https://youtu.be/ty1UVtjhmjo
 

Z góry dziękuję  :)

Michał.


  • 0

#2
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Naprawdę nikt nie pomoże? :)


  • 0

#3
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Siemaneczko :)

jakoś przeoczyłem Twój wpis wcześniej, jasne że pomoże.

 

Zacznijmy od pozycji wyjściowej:

 

1. Siadasz na podłodze, nogi proste w lekkim rozkroku, (ja robie tak że, kieduję stopę w swoim kierunku i robie taki jakby zadzior z palców, żeby napiąć mięśnie nóg)

2. Pozycja dłoni, gdzie je umieścić? zgodnie z tym co tam Wade pisze, powinny być na wysokości bioder, ale chyba większość osób miała z tym problemy, gdyż nie masz szans teraz wypchnąć bioder w górę.(ale jest to do zrobienia) Dlatego należy lekko zmodyfikować pozycję dłoni, cofnij dłonie w tył od wysokości bioder.

 

Wykonanie ćwczenia:

 

Samo wykonanie ćwiczenia, robisz błąd, bo tam nie ma suwania pięt po podłodze, tak jak pisałem zepnij nogi, brzuch i inne mięśnie, po czym wypchnij biodra w górę, bez zmiany pozycji dłoni i pięt(bo to piętami opierasz się o podłoże.) Pamiętaj o zachowaniu lini, żeby biodra nie wystawały ani za wysoko, ani nie zostały zbyt nisko.

+ za to że, dobrze wykonujesz pracę głową, jest to przedłużenie ciała, więc ona też wykonuje swoję pracę a nie sztywno trzyma się jednej pozycji, tylko podąża za Twoim ruchem, który wykonujesz przy mostkach prostych :)

 

 

Mam nadzieję, że jasno to opisałem i trochę Ci pomogłem :)

Pozdrawiam :)


  • 0

#4
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Noooo właśnie się zastanawiałem z tym suwaniem, że to bez sensu. Czyli po prostu przyjmuję taką pozycję, żeby po podniesieniu bioder do góry ciało utworzyło linię prostą, a ręce i nogi zostały tam gdzie są?

W domu nakręcę kolejny filmik poprawiony do oceny :)

Dzięki!


  • 0

#5
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Dokładnie tak jak piszesz :)

No problemo :D


  • 0

#6
rafał35

rafał35

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 80 postów
Tylko bez skarpet lub w butach . Nogi nie będą się ślizgaly wtedy.
  • 0

#7
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

No hej,

 

Poprawiłem i wrzucam jeszcze raz. Tak jest dobrze? :)

https://youtu.be/h8vIaewxUfg

Pozdrawiam
Michał.


  • 1

#8
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Według mnie elegancko :)


  • 0

#9
rafał35

rafał35

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 80 postów
Jest w porządku. Tylko nie siadaj na podłodze . Zatrzymaj się centymetr nad podłogą i następne powtórzenie rób.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych