Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Skazany - pompki (krok 3) i wznosy (krok 4) do oceny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Ćwiczę z książką 13 tygodni. Dziś pierwszy raz przeszedłem na krok 3 w pompkach (3 serie po 10 powtórzeń) oraz krok 4 we wznosach (3 serie po 8 powtórzeń). Wklejam fragmenty treningu. Proszę o ocenę techniki w obu ćwiczeniach i co ewentualnie poprawić.

https://youtu.be/kQwFjYSOVE0 - wznosy

 

https://youtu.be/HdTE2uwwjas - pompki

 

Z góry dziękuję :)

Michał.


Użytkownik Merfi84 edytował ten post 28 września 2015 - 19:10

  • 0

#2
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Ćwiczę z książką 13 tygodni. Dziś pierwszy raz przeszedłem na krok 3 w pompkach. Zrobiłem 3 serie po 10 powtórzeń. Wklejam fragment treningu. Proszę o ocenę techniki.

Michał.

 

Wrzuć filmik to coś pomożemy ;)


  • 0

#3
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Wrzuć filmik to coś pomożemy ;)

 

Już ogarnąłem :) Proszę o ocenę ;)


  • 0

#4
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Wznosy nóg - jak podnosisz nogi w górę robisz to deczko za szybko i nie zaznaczasz pozycji górnej przez zatrzymanie, tylko lecisz od razu w dół. Zrób sobie to wolniej, w pozycji górnej napnij mięśnie nóg(wyprostuj je), brzucha, dociśnij dłonie do podłoża i nawet możesz lekko unieść biodra żeby jeszcze mocniej brzuch popracował. Pamiętaj w fazie górnej jak i w dolnej zatrzymaj się na 2 sekundy, zaznacz tę pozycję którą wykonujesz.

Na początku mogą Ci nie wytrzymać mięśnie nóg, ale się nie przejmuj, brzucha nawet możesz nie czuć, a wcześniej wysiądą Ci nogi. Najpierw poczujesz te mięśnie, które są najsłabsze a w miarę upływu czasu i treningu, poczujesz również mięśnie "docelowe".

 

Pompeczki - w pozycji górnej skracasz ruch i pędzisz od razu w dól, na spokojnie ;)... zrób pełny i kontrolowany wyprost w stawach łokciowych i również zaznacz tą fazę górną z zatrzymaniem i spowrotem kieruj się w dół :D

 

Takie moje zdanie. Powodzenia ;)


  • 0

#5
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Dzięki! Właśnie się zastanawiałem czy nie za szybko ale tak jest w książce opisane żeby robić 2 sekundy w górę i 4 sekundy w dół. Napisano tez żeby zamiast przerwy robić ten wprost nóg. Nie mniej jednak zdam się na doświadczenie i postaram wprowadzić zmiany.

Co do pompek dokładnie to samo. W skazanym opisano żeby robić pauze na dole ale po wyproscie od razu jechać w dół.

Pytanie kolejne oddech. Jeśli zwolnie to będzie mi ciężko jechać wdech wydech równo z ćwiczeniem. Jak to rozwiązać? Oddychać krócej i częściej? Czy ćwiczyć jakoś dłuższe nabieranie powietrza?
  • 0

#6
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Tak zrób wyprost nóg ale z jednoczesnym zatrzymaniem lub dociśnieciem lub po prostu zaznaczeniem tej pozycji :)

Jeżeli chodzi o oddech, to możesz sobie go rozłożyć na częstsze oddychanie. Podobnie Wade wspomina o tym przy kroku nr. 1 we wznosach nóg, jeżeli wydłużasz czas trwania ruchu i nie możesz nadążyć z oddychaniem to sobie go rozkładasz :)

 

Zaznaczaj pozycję w której jesteś, pozycja górna nie musi być na tak długo przytrzymana jak dolna :) Naucz się kontrolować to wszystko, a później będziesz mógł sobie już manewrować tym jak tylko będziesz chciał :)


  • 0

#7
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Po wprowadzeniu poprawek:
 

https://youtu.be/E2eaymPDknM - pompki 

https://youtu.be/zUYfBwF2bF0 - wznosy

Lepiej? Czy jeszcze coś dopracować? :)

Michał.


Użytkownik Merfi84 edytował ten post 30 września 2015 - 18:51

  • 1

#8
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Odnoszę wrażenie, że przy wznosach delikatnie odklejasz odcinek lędźwiowy od podłogi. To błąd. Ale może mi sie tylko wydaje i z tej perspektywy tak to wygląda ;)


  • 0

#9
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
A co do pompek, to mi sie wydaje, ze nie spinasz brzucha i ledzwi. A jesli to robisz to b. dobrze. ;)

Ja jak robie pompki to spinam sie juz przed zaczeciem ich robic. Tak podchodze do pompki juz w pełni napięty. I pośladki tez należy spiąć. :-)

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#10
kalistenista

kalistenista

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Tak to bardzo dobra technika z napinaniem się przed wykonywaniem ćwiczenia. Pośladki należy również śpiąć, wtedy jesteś w stanie efektywniej pracować i jest większy progres ;)

Możesz teraz robiąc pompki obracać ręce zgodnie z ruchem wskazówek zegara (prawa ręka) a lewą w przeciwną ;) Dzięki takiemu zabiegowi jesteś w stanie wydusić więcej powtórzeń przy zachowaniu prawidłowego techniki.


  • 0

As long as you fight, you are the winner

św. Augustyn


#11
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Ten temat ma dłuższą brodę niż ja ale dzięki za radę ;)
  • 0

#12
kalistenista

kalistenista

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Ten temat ma dłuższą brodę niż ja ale dzięki za radę ;)

Chciałem zabłysnąć że przeczytałem ostatnio "Nagiego Wojownika" a przy okazji wspomnieć że to działa :)


  • 0

As long as you fight, you are the winner

św. Augustyn





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych