Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Przysiady wspomagane


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Wtajcie. :) Dziś postanowiłem przejść do kroku trzeciego Zaprawy Skazańca w przysiadach, jakim są przysiady wspomagane. Zastanawiałem się nad tą kwestią przez kilka dni i doszedłem do wniosku, że skoro od kilku treningów dochodzę bez trudu do 50 powtórzeń z napięciem mięśni ud i pilnowaniem się nad poprawnością techniki, to może czas nad przejściem do następnego etapu? Jak uważacie?

 

Reszta ćwiczeń pozostaje bez zmian, bowiem czuję, że nie wycisnąłem z nich wszystkiego co mogłem, nawet z "głupich" pompek przy ścianie. 

 

Nagrałem krótki filmik, na podstawie którego proszę o ocenę poprawności technicznej. :) Starałem się używać samej siły nóg i zachować prostą i płynną pracę pleców przez cały zakres ruchu. Muszę przyznać, że podoba mi się to ćwiczenie, na pewno mocniej odczuwam przebytą pracę nóg. :)

 

 

 


  • 0

#2
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Moim zdaniem za szybko wykonujesz te ćwiczenie, a schodząc w dół mam wrażenie, że bardziej "opadasz" niż kontrolujesz. Do tego kolana wyprzedzają linię palców, co moim zdaniem nie powinno mieć miejsca ( nie wypinasz bioder w tył przy schodzeniu w dół i to może być tego przyczyną)

Jeśli natomiast chodzi o przechodzenie do kolejnych etapów to musisz sam zadecydować. Ja miałem tak, że np. wznosy krok 3 do razu przy pierwszym dniu z tym ćwiczeniem zrobiłem wymaganą ilość powtórzeń do przejścia. Nie przechodziłem jednak w kolejnym tygodniu, a dałem sobie jeszcze 2 kolejne dni treningowe, żeby przyzwyczaić ciało do tego ćwiczenia i upewnić się, że wszystko wychodzi poprawnie. Dopiero wtedy przeszedłem. Jeśli Ty czujesz, że te przysiady nie sprawiają Ci absolutnie żadnej trudności to idź dalej - nie ma też co tkwić w punkcie, który nic nie da :)

 

Tyle jeśli chodzi o moje skromne zdanie :)


Użytkownik Merfi84 edytował ten post 25 września 2015 - 14:17

  • 1

#3
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Jest dobrze. Plecy proste, spoko mobilność w biodrach. W takim układzie nieważne, że kolana wyprzedzają stopy. Jedyne, czego z profilu nie widać, to czy kolana nie kierują Ci się do środka przy schodzeniu w dół. Powodzenia w dalszej drodze! :)


  • 0

#4
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Dziękuje Wam za odpowiedzi. Merfirze, właśnie przeciwnie, staram się maksymalnie kontrolować ruch by nie oszukiwać, nie odbijać się itp. :) Justyno, bez obaw, kolana tkwią ciągle w jednej i tej samej pozycji. :)


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych