Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

2 pytania

pytanie trening

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Jokasx

Jokasx

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 postów

Witam mam dwa pytania. Pierwsze dotyczy tego, czy robiąc dipy mogę jeszcze robić pompki na 3 krzesłąch czy może zamiast tego diamentowe? Dodam że robię 3 razy w tygodniu stanie na rękach. a w piątek HSPU

Drugie dotyczy mojego problemu ze zgięciem lewej ręki. W październiku 2014 roku w szpitalu pobierali mi krew i jakoś tak wyszło, że zrobił mi się krwiak i nie mogłę rozprostować ręki. Jako, że udało mi się zrobić 2 min zwisu, chciałem spróbować na 1 ręce z asystą i poczułem ciągnięcie w tym zgięciu, bardzo nieprzyjemne uczucie.

Dzięki z góry za pomoc.


  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Mozesz robic te pompki tylko po co?
Co jest Twoim celem?

Robisz juz dipy i hspu, a teraz jeszcze inny wariant pompek. Nie za duzo bys chcial?

Oczywiscie wszystko zalezy od celu, ale jesli nie jest nim ogolna sprawnosc, to nie skacz z cwiczenia na cwiczenie, lecz szlifuj jedno, max dwa i stan sie w nim mistrzem.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
Jokasx

Jokasx

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 postów

Masz rację zostane przy dipach, HS i HSPU. A może ktoś wypowie się na temat tego zgięcia to dla mnie ważne.


  • 0

#4
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Nie mam wykształcenia medycznego, ale być może miejsce zgięcia jest po prostu przewrażliwione po nabytym krwiaku. Prawdopodobnie musiałbyś delikatnie i na spokojnie przywracać je do "pierwotnej kondycji", rozmasowywać, więcej prostować i ponownie przyzwyczajać je do ruchu. 


  • 1

#5
Jokasx

Jokasx

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 postów

Chors mogę normalnie ruszać ręką, nie mogłem po tym pobraniu krwii jej rozprostowac przez tydzień. Ogólnie dosyć często pobierali mi krew. Przy zwykłym zwisie na szerokość barków nie ma problemu, problem pojawia się przy zwisie szerokim i na 1 ręce, choć tego drugiego raz próbowałem. 


  • 0

#6
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

To absolutnie normalne, że obolałe miejsce po takim zabiegu utrzymuje się przez pewien czas. Miałem tak za każdym razem, gdy pobierano mi krew. Uczucie rwania i kłucia są na porządku dziennym. Musisz po prostu poczekać i bardzo spokojnie próbować rozruszać zgięcie, być może tym razem organizm znosi zabieg nieco gorzej niż kiedyś. Przy zwisie szerokim i na 1 ręce prawdopodobnie jest inny wkład siły, więc pewnie dlatego odczuwasz dyskomfort.


Użytkownik Chors edytował ten post 10 września 2015 - 19:49

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pytanie, trening

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych