Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan Treningowy, dieta

dziwczyna trening dieta

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
ZacharowA

ZacharowA

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Witam!

 

Jestem dziewczyną, mam 12 lat, chciała bym zacząć trenować i trochę schudnąć.

Ok to zacznę o sobie:

Mam 12 lat.

Wzrost: 158 cm

Waga: 55 kg

Czy mógł by mi ktoś pomóc w ułożeniu planu treningowego i dietki?

Nie mogę biegać,ponieważ przez zbyt dużą wagę bolą mnie kolana.

Lecz do szkoły jeżdże rowerem (do szkoły mam około 2km), też pływam w pn. i czw. o godzinie 18.

 

Z góry dziękuję!

Pozdrawiam!

 

Asia :)

 

 

 


  • 0

#2
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Ja ci za proponuje, jedzenie zdrowej żywności. Nie żadne chipsy, chrupki, żelki, lody czy hamburgery i frytki etc...
I bym ci zaproponował przeczytać książkę skazany na trening pierwsza część,


Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#3
Janek071

Janek071

    Member

  • Użytkownik
  • 27 postów

Co do kolan to idź do lekarza. W twoim wieku miałem problemy z kolanami i okazało się, że jest to martwica kości ( tylko brzmi strasznie, nie przestrasz się ). Lekarz zaleciłby Ci ćwiczenia rehabilitacyjne i lepiej aby to zdiagnozował, ponieważ możesz zrobić sobie poważna krzywdę wykonując niektóre ćwiczenia  :)  Jeżeli masz to co ja to będziesz musiała unikać przez jakiś czas niektórych ćwiczeń. W skazanym są przysiady, których zapewne nie będziesz mogła wykonywać przez swoją wadę, jednak to minie. 

 

Porozmawiaj na temat kolan z rodzicami.  :D


  • 0

#4
Szymaniak

Szymaniak

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Schudnięcie to przede wszystkim dobre odżywianie się. Jako że jesteś na samym początku przygody z ruchem i jesteś bardzo młoda, nie przejmuj się żadnymi ścisłymi dietami, one są skierowane do do osób bardziej zaawansowanych i z już większą zdobytą wiedzą.

1. BARDZO unikaj "śmieciowego" jedzenia i picia - chipsy, żelki, McDonalds, słodkie napoje (soki, cola, sprite, mirinda...) itp.
2. Pij dużo wody - jak na Twoje wymiary 1,5 - 2l dziennie.
3. Więcej się ruszaj - idź codziennie na spacer, rób ze znajomymi/rodzicami wycieczki rowerowe.

Jeżeli chcesz być silniejsza i sprawniejsza, przeczytaj ten artykuł i zastosuj się do tych rad (oczywiście ułatw sobie ćwiczenia tak, abyś była w stanie je wykonywać):
http://kalistenikapo...ch-i-nie-tylko/

Mam nadzieję że przeczytasz to, pomimo że ponad pół roku temu to pisałaś ;).
Pzdr


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dziwczyna, trening, dieta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych