Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Problem z podciąganiem australijskim


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Witajcie,

 

zacznę może od tego, że zacząłem wykonywać podciąganie australijskie na drążku jako substytut "podciągania do poziomu" z Zaprawy Skazańca. Ostatnio zauważyłem przypadkowo w lustrze niepokojący szczegół, który nie daje mi spokoju i skierował mnie tutaj z prośbą o pomoc.

 

Kiedyś pisałem, że mam wadę rozwojową polegającą na obróconym prawym barku. Sama prawa ręka jest słabsza od lewej i kiedy tylko moge, staram się wkładać w nią większą pracę. Mój prawy bark przedstawia się jak poniżej. Zwróćcie uwagę na wystające "coś" w prawym barku (obojczyk?)

 

 

SAM_2049.jpg

 

Myślę, że to może być jedno z widocznych następstw mojej wady, a poniżej zamieszczam film, który pokazuje problem.

 

 

Staram się wykonywać to ćwiczenie poprawnie jak tylko mogę, chociaz jest mi bardzo ciężko, gdyż po prostu się ślizgam nogami po podłodze i nie sięgam klatką piersiową do drążka. Pilnuję, by łokcie szły w miarę jednakowym torem, staram się ściągać łopatki do tyłu i utrzymywać ręce równolegle do siebie, ale różnie to wychodzi. No i brawurowy moment szczytowy, kiedy prawy bark wywyższa się nad lewy. Wygląda to wg mnie fatalnie i nie mam pojęcia z czego to wynika. Z mojej wady? A może z faktu, że prawa ręka jest słabsza od lewej? Nie mogę tego zignorować.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)


Użytkownik Chors edytował ten post 03 września 2015 - 19:21

  • 0

#2
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Patrząc na filmik to wydaje mi się, ze masz prawy bark mocniejszy niż lewy, tak jakby łatwiej jej było się podciągnąć.

 

Jeśli chodzi o ślizganie to postaw przed nogami krzesło żebyś mógłe je zablokować. Gdy będziesz trochę dalej odsunięty ( w poziomie) od drążka to łatwiej Ci będzie podciągnąć się do klatki.


  • 0

#3
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

No właśnie nie do końca. Pamiętam, że za dzieciaka będąc u zakopiańskiego ortopedy, pokazał mi on test - kazał mi się pochylić do przodu, tworząc kąt 90 stopni i unieść przed siebie lewą rękę. Uniosłem ją ja idealnie równolegle do podłogi a nawet lekko nad ucho. Kazał zrobić mi to samo z prawą - podniosłem ją raptem max o 40 stopni...wyżej nie mogłem. I nie mogę wciąż. :) 


  • 0

#4
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Dziwny przypadek, może brak rozciaganiecia w barkach i lopatkach? Pocwicz z kijkiem
I do lekarza się przejdź, dziwne, że wtedy ortopeda nie skierował cię na rehabilitację czy coś aby to skorygować

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#5
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Z tego co pamiętam, chodziłem na gimnastykę korekcyjną + baseny. Coś to dało. Poważnie myślę, by podejść do ortopedy albo jakiegoś fizjoterapeuty...


Użytkownik Chors edytował ten post 04 września 2015 - 06:09

  • 0

#6
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Przede wszystkim - nie przejmuj się za bardzo, asymetria w budowie i funkcjonowaniu ciała nie jest ani wyjątkowa, ani dziwna. Wg mnie, biorąc po uwagę ten test, o którym piszesz, masz trochę silniejsze, bardziej przykurczone mięśnie klatki piersiowej i przodu barku po prawej stronie. One najbardziej pomagają Ci się podciągać do poziomu, powodując rotację barku i wysunięcie w przód. Spróbuj podciągania albo wprawek do podciągania na drążku. Albo podc scyzorykowego. Wyrówna się.

 

Oczywiście fizjoterapeuty nie odradzam, jak możesz, to idź!

 

Dobrze Hanni pisze żebyś poćwiczył z laską gimnastyczną ; )

 

A jeszcze Ci powiem, że ja też mam podobną asymetrię w obojczykach - jeden wystaje, jak twój prawy. Jest to związane ze skoliozą.

 

Skolioza najczęściej kojarzy się z esowatym wygięciem kręgosłupa, ale nie tylko na tym może polegać. Kręgi mogą być też np zrotowane.

 

Dobrze, że to zauważyłeś - teraz po prostu próbuj to korygować podczas ćwiczeń. Moja skolioza po prostu wyparowała od podciągania na drążku, więc teraz wszystkim polecam.


  • 0

#7
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Dziękuję wszystkim za pomoc, zwłaszcza Justynie, która fachowo mnie naprowadziła na właściwy kierunek. :) Bardzo mnie to uspokoiło, tak czy siak odwiedzę specjalistę w najbliższym czasie.

 

 

 

Dobrze Hanni pisze żebyś poćwiczył z laską gimnastyczną ; )

Kij od miotły się nada? Jeśli tak, to na pewno wdrożę takie ćwiczenie. Czy ma ono polegać, że go przyciągam do barków za głową? 


  • 0

#8
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny
Pewnie, że kij się nada :)
  • 0

#9
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

No to od dziś zaczynam. :) Czy ćwiczenie ma polegać na tym co opisałem? (przyciąganie kija do barków zza głowy, trzymając go uprzednio nad głową)

 

EDIT: Nagrałem dziś filmik. Czy chodzi o to? Pod koniec filmu, ręką macałem miejsce, w którym mocno czuję działanie mięśnia (ból).

 


Użytkownik Chors edytował ten post 07 września 2015 - 19:51

  • 0

#10
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny
O takie coś mi chodziło : ) Ból? Że mięsień pracuje i się męczy, czy że coś złego się dzieje?
  • 0

#11
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
A mi chodziło o coś innego, przeciąganie kijka za plecy mając ramiona proste oraz robiąc ósemki.
Luko nazwał to lamacz barkow

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#12
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Ale ładnie Ci się plecy i ramiona zmieniły. Progres widoczny gołym okiem. Oby tak dalej


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#13
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Dziękuje, po prawdzie to dopiero półtora miesiąca takich sumiennych, początkujących ćwiczeń. Na laurach jednak nie osiadam i obym nie usiadł nigdy. :) 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych