Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Barki - Pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1
Boluś

Boluś

    Real muthafuckin G's

  • Użytkownik
  • 84 postów
  • LokalizacjaChełm
Mam ostrą dysproporcje tyłu barków, jakie najlepsze cwiczenia na rozbudowe tylnego aktonu polecacie?

Jakie miesnie pracują przy tucked planche push up?
  • 0

#2
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

1. zrób zdjęcie

2. wszystkie :D


  • 0

#3
Boluś

Boluś

    Real muthafuckin G's

  • Użytkownik
  • 84 postów
  • LokalizacjaChełm

1. zrób zdjęcie

2. wszystkie :D

Zdjęcia :

 

-https://imageshack.com/i/f0KKk0xVj

 

-https://imageshack.com/i/exfF4lgCj

-----------------------------------------------------------------

Trenuję już długo - od wakacji 2014 i po prostu jest mi wstyd za mój wygląd , ale to też w tym wina wad . (klatki lejkowatej)

 

Z planche tucked push up chodziło mi które głównie aktony barków pracują , czy klatka dobrze pracuje czy tylko asystuje itp.


  • 0

#4
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

przy planche push ups głównie przedni akton a co do tylnego to spróbuj australian pull ups do czoła (taki odpowiednik face pull z siłowni) albo podciąganie we froncie. Generalnie tylny pracuje przy każdym podciąganiu.


  • 0

#5
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Tucked planche to przedni akton. Może pompki francuskie i korean dipy? 


  • 0

#6
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Zdjęcia :

 

-https://imageshack.com/i/f0KKk0xVj

 

-https://imageshack.com/i/exfF4lgCj

-----------------------------------------------------------------

Trenuję już długo - od wakacji 2014 i po prostu jest mi wstyd za mój wygląd , ale to też w tym wina wad . (klatki lejkowatej)

 

Z planche tucked push up chodziło mi które głównie aktony barków pracują , czy klatka dobrze pracuje czy tylko asystuje itp.

 

 

Dobrze chłopaki piszą tylko że z tego co widzę na zdjęciach to nie jest kwestia barków. Po prostu odstaje trochę jeden kąt dolny łopatki. Rozbudowa barków tu ani nie pomoże, ani nie zaszkodzi. Szkoda, że nie ma zdjęcia z tyłu. Możesz mieć lekką skoliozę (skrzywienie boczne). Ja bym proponowała zwis aktywny, ale przede wszystkim pilnowanie symetrii. Nagraj się na telefon przy podciąganiu, pompkach i innych symetrycznych ćwiczeniach i obejrzyj sobie dokładnie, czy trzymasz symetrię. 

 

Bardzo dobrze też poćwiczyć z lekką sztangą albo laską gimnastyczną na plecach, np back squat. Tylko że sztanga nisko, na wysokości dolnych kątów łopatek. W tej pozycji też stojąc skręty tułowia, opady tułowia, opuszczanie sztangi nisko na plecy i wyciskanie w górę.

 

W tych ćwiczeniach chodzi o korekcję postawy, wyczuwaj sobie to miejsce i próbuj "dokleić" łopatkę do żeber w tym miejscu. Wiąże się to z rotacją na zewnątrz w barku. Możesz też wyobrazić sobie, że chcesz włożyć łopatki do tylnych kieszeni dżinsów tak, żeby nie odstawały. Jednocześnie obojczyki odsuwaj na boki, od mostka.

 

Takie korekcje zawsze przed treningiem spowodują, że zwiększysz świadomość ruchu i poprawisz wygląd. Chociaż tregedii nie ma ; )

 

Mam też wrażenie, że trochę przepracowujesz mięśnie klatki piersiowej, i to bardziej z jednej strony. Rozciągasz się po treningu kilka minut? Bo coś mi się wydaje, że pompujesz klatę a plecy mniej.

 

Na tylny akton barków podciąganie do poziomu, tylko łokcie muszą być na wysokości ramion, nie niżej.


  • 0

#7
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

niestety w kali nie ma ćwiczeń stricte na tylny akton - w większości podstawowych ćwiczeniach pracuje przedni i to jest ból w kali - stąd min. kontuzje/ból barków (z dysproporcji siły)

 

- face pull na wyciągu to jedno z najlepszych ćwiczeń na tył barków

- jak się zastanowisz to spokojnie przeniesiesz je na grunt kali, np.

 

- podciąganie na niskim drążku (w podporze nogami) z szeroko rozchylonymi ramionami

- możesz też zastosować linki z ćwiczenia "face pull" zamiast drążka i podciągać się w podporze z łokciami prowadzonymi jak najdalej od tułowia

- raczkowanie bokiem

- pompki T


  • 0

...


#8
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Nie jestem pewny ale podciaganie w back leverze bądź w tuck back lever może oddzialywac na tylny akton
Bądź dipsy koreańskie

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#9
Boluś

Boluś

    Real muthafuckin G's

  • Użytkownik
  • 84 postów
  • LokalizacjaChełm

Dobrze chłopaki piszą tylko że z tego co widzę na zdjęciach to nie jest kwestia barków. Po prostu odstaje trochę jeden kąt dolny łopatki. Rozbudowa barków tu ani nie pomoże, ani nie zaszkodzi. Szkoda, że nie ma zdjęcia z tyłu. Możesz mieć lekką skoliozę (skrzywienie boczne). Ja bym proponowała zwis aktywny, ale przede wszystkim pilnowanie symetrii. Nagraj się na telefon przy podciąganiu, pompkach i innych symetrycznych ćwiczeniach i obejrzyj sobie dokładnie, czy trzymasz symetrię.

Bardzo dobrze też poćwiczyć z lekką sztangą albo laską gimnastyczną na plecach, np back squat. Tylko że sztanga nisko, na wysokości dolnych kątów łopatek. W tej pozycji też stojąc skręty tułowia, opady tułowia, opuszczanie sztangi nisko na plecy i wyciskanie w górę.

W tych ćwiczeniach chodzi o korekcję postawy, wyczuwaj sobie to miejsce i próbuj "dokleić" łopatkę do żeber w tym miejscu. Wiąże się to z rotacją na zewnątrz w barku. Możesz też wyobrazić sobie, że chcesz włożyć łopatki do tylnych kieszeni dżinsów tak, żeby nie odstawały. Jednocześnie obojczyki odsuwaj na boki, od mostka.

Takie korekcje zawsze przed treningiem spowodują, że zwiększysz świadomość ruchu i poprawisz wygląd. Chociaż tregedii nie ma ; )

Mam też wrażenie, że trochę przepracowujesz mięśnie klatki piersiowej, i to bardziej z jednej strony. Rozciągasz się po treningu kilka minut? Bo coś mi się wydaje, że pompujesz klatę a plecy mniej.

Na tylny akton barków podciąganie do poziomu, tylko łokcie muszą być na wysokości ramion, nie niżej.




Nie rozciagam sie wogóle po treningu.
W moim planie nie ma dysproporcji moze po prostu stanąłem na drugim zdjęciu inaczej i dlatego moglo to tak wygladac.
Najsmieszniejsze jest to że żebro mi wystaje jakbym mial cos wbite.
  • 0

#10
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Słuchaj jak robisz zdjęcia żeby ktoś ocenił problem to postaraj się je zrobić czytelnie.


  • 0

#11
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Bolus, czemu się nie rozciagasz po treningu, od góry do dołu warto to robić, jeśli trenuje góra ciała, to ja rozciagasz, a jak dół to dół :)

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#12
Boluś

Boluś

    Real muthafuckin G's

  • Użytkownik
  • 84 postów
  • LokalizacjaChełm

No to tak wysyłam linki ze zdjęciami z różnych perspektyw i wygląda to tak jakbym miał jeszcze słabo rozwinięty bark i dlatego to tak wygląda lub mam dysproporcje poszczególnych aktonów.

 

Zdjęcia:

 

https://imageshack.com/i/f077CArxj

https://imageshack.com/i/p7zYfyFOj

https://imageshack.com/i/idjYLBt0j

https://imageshack.com/i/pbfCVVFDj

https://imageshack.com/i/pdpWrLyDj

https://imageshack.com/i/eyt3yLASj

https://imageshack.com/i/ipNfZqYJj

 

 

Myśle że teraz macie możliwość ocenić dokładnie mój problem .


  • 0

#13
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

na przed ostatnim coś tam masz z tylego aktonu

 

raczej bym powiedział, że brak dobrej budowy przodu tułowia i wystające ramiona dają taki efekt jak na zdjęciach

 

ogólnie jesteś bardzo szczupły i ciężko oceniać dysproporcje, po prostu ich nie widać


  • 0

...


#14
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Na moj gust jestes po prostu za szczuply, aby bylo widac wszystkie miesnie.
Dodatkowo czlowiek w naturze bardzo rzadko obciaza stricte ten akton, bo niby w jakich sytuacjach? Zazwyczaj podnosi cos przed soba lub podaje na bok. Rzadko sie zdaza, ze w opadzie tulowia podaje cos na bok.

Trenuj, jedz i sie nie przejmuj takimi detalami. Gdybys wygladal jak pudzian i mial nozki jak baletnica to trzeba sie martwic :)

Co do ewentualnych wad postawy to juz nie moja dzialka. Najlepiej udac sie do specjalisty.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#15
Boluś

Boluś

    Real muthafuckin G's

  • Użytkownik
  • 84 postów
  • LokalizacjaChełm
Po prostu trenuje, jem i śpię.



//upominam za jezyk. Kultura wypowiedzi obowiazuje. Powadzi

Użytkownik Boluś edytował ten post 02 września 2015 - 20:17

  • 0

#16
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Wady trzeba korygowac aby się nie poglebily, i wykonywać specjalne ćwiczenia korygujace wady postawy oraz nie wykonywać tych ćwiczeń co mogły by pogłębiać te wady.
Oraz mniej siedzenia przed pc/ps4/tv.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#17
Boluś

Boluś

    Real muthafuckin G's

  • Użytkownik
  • 84 postów
  • LokalizacjaChełm
Sorki za moją wulgarną wypowiedz .
-------------------
Ale jak tu dbac o prawidlową postawę przy marnowaniu tylu godzin na twardych siedzeniach w szkole?
To już jest jakis argument przeciwko zmianie sposobu edukacji .
  • 0

#18
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
No faktycznie, tu masz rację, mogli dać zamiast krzeseł, piłki swiss ball

Po szkole trzeba poruszać się, ale już siedząc na krześle, trzeba przyjąć poprawną pozycje

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#19
Boluś

Boluś

    Real muthafuckin G's

  • Użytkownik
  • 84 postów
  • LokalizacjaChełm
Ja zawsze staram sie byc wyprostowany , nie garbic sie lecz bardzo mnie boli kosc ogonowa gdy mam nogi przed spbą zgiete w 90, a gdy zaplatam je jak w podc. kulturystycznych i chowam pod krzeslo to tak nie obciazam tego miejsca .

Tylko czy taki sposób jest dobry? Czy obciaza jeszcze gorzej kregi?
  • 0

#20
elgrace

elgrace

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów

Jeśli masz koła możesz zrobić to:

 



Jeszcze tak jakbyś miał robić inverted rows (austrialian pull ups - nie wiem skąd ta nazwa...) z kołami z pozycji spoczynkowej jak jesteś nad ziemią i koła są przed twoją klatką ugnij trochę ręce w łokciach i odprowadzaj koła do boków tak by klatka doszła do miejsca gdzie były one w pozycji wyjściowej.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych