Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening rekruta :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1
Hubertol

Hubertol

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Witam!

Mam pytanie, ponieważ na serie potrafie się podciągnąć ok 2-3 razy, wiec to owiele za malo , zeby budowac mase miesniowa, wiec kiedys slyszalem o treningu armstronga czy bedzie dobry na poczatek? Dodam cos kilo do miesnia? Pytam sie , bo nie wiem co mam o tym myslec, dzieki z gory za odpowiedz :)

Trening Mjr.Amstronga :

http://www.special-o...azku-cz3-metody


  • 0

#2
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Znaczy powiem tak, na nim trenowałem i  dla mnie był kiepski,  z kolei kolega na nim uzbierał + 3,4 podciągnięcia, każdy na tym inaczej zarabia, co Ci mogę polecić,  porób piramidki np. od 1 , 2 ,3 , 2, 1 -> Dokładne powtórzenia , zatrzymania izometrczyne na samej górze po 5- 8 sekund i negatyw (powolne opuszczanie) teraz poruszamy kwestie siły więc staraj się robić wszystko powoli, panuj nad ruchem. Zrób sobie kilka drabinek takich może być 5, może być 10 , na kolejnym treningu próbuj zrobić 1,2, 3 ,4 ,3, 2,1 jak Ci się nie uda trudno powtarzaj tamten schemat i znowu spróbuj i będziesz tak wskakiwał powtórzenie za powtórzeniem, powinieneś tak do 6-7 dojść 6-8, dalej to już kwestia wytrzymałości czyli dużo powtórzeń mało serii. ;P Spróbuj piramidke mi pomogła, i zyskałem na początek dużo siły.


  • 1

#3
Hubertol

Hubertol

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Dzięki za odpowiedź :)


Użytkownik Hubertol edytował ten post 30 sierpnia 2015 - 19:14

  • 1

#4
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

 

rozumialem , ze mam robic 1 pwotorzenie , zatrzymanie na gorze , powolne zjescie na dol itp? Dobrze mysle? :D 1,2,3,2,1 to jedna seria? Mam robic ich 5 tak? Jakis cooldown? Czy jechac na maxa tylko miedzy seriami?

Tak, po każdym powtórzeniu 5 sekund na górze + negatyw może to się wydawać dosyć męczące ale to jest budowanie sił jak wskoczysz level wyżej i będziesz chciał wytrzymałości i np będziesz robił 8 powtórzeń max to rozbijasz sobie np. 10 serii po 5 powtórzeń jak taki poziom ogarniesz idziesz dalej, 10 serii po 6 powtórzeń i powoli wytrzymałość się zwiększa i w tym przypadku zatrzymanie stosujesz jak masz ostatnie powtórzenie trzymasz te 5-10 sekund opuszczasz się i schodzisz. Jak już ogarniesz poziom 5-8 powtórzeń to negatywy stosuj tylko w ostatnim powtórzeniu. (1,2,3,2,1) -> jedna piramida, 5 serii, robisz jedną przerwa 10,15 sekund lub minutkę ale radzę z czasem zmniejszać przerwy, wytrzymałość Ci rośnie.

"Jakis cooldown? Czy jechac na maxa tylko miedzy seriami?" -> nie zrozumiałem tego, wytłumacz mi, wasze slangi ;d


  • 0

#5
Hubertol

Hubertol

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Chodzilo mi czy jak robie piramide to mam robic podrzad 1,2,3,2,1 czy miedzy powtorzeniami robic jakas przerwe :P 


  • 0

#6
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

przerwy;d


  • 0

#7
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Nieco od d strony zaczynasz.
Nie masz sil na podciagniecie sie na drazku chociazby 5x, a chcesz budowac mase?

Zacznij od podstaw. Na zdrowie Ci to wyjdzie i z dobrymi podstawami latwiej pozniej o progres.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#8
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Powadzi dobrze Ci mówi, jak na razie trenuj taj jak Ci powiedziałem + jedź dobrze, to i z czasem siła jak i trochę mięcha Ci wskoczy na kości :)


  • 0

#9
Hubertol

Hubertol

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Trochę się znam na tym sporcie, lecz teraz mam zamiar wziąć to na poważnie - to znaczy wiedzę mam ;p Bardziej mi pasuje takie coś: 3x5 pull ups, 8x3 australijskie push ups, 12x3 push ups , squats , 12x1 dips i 3 serie wybrane cwiczonka na brzuch :D Dodac do mojego zestawu pompki na bicki? Zapomnialem nazwy xD Ten plan jest oki czy cos byscie poprawili? :P

Dodam, ze trening 3-4 razy w tygodniu ,,FBW,, - wczesniej sie pytalem o planik armstronga czy bedzie dobry , zeby podniesc ilosc repsow - nie jestem ,,nowy,, troche sie oczytalem i ogolnie wczesniej cwiczylem , ale bez diety , niestety i sie zniechecilem , bo nie bylo progresu... ale na samym poczatku nie moglem sie  w ogole podniesc , teraz maksa zrobie na drazku cienszym zrobie ok 10 razy , a na moim - starsznie gruby jest z 8 , a na serie po 3-4.


Użytkownik Hubertol edytował ten post 31 sierpnia 2015 - 16:12

  • 0

#10
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Trochę się znam na tym sporcie, lecz teraz mam zamiar wziąć to na poważnie - to znaczy wiedzę mam ;p Bardziej mi pasuje takie coś: 3x5 pull ups, 8x3 australijskie push ups, 12x3 push ups , squats , 12x1 dips i 3 serie wybrane cwiczonka na brzuch :D Dodac do mojego zestawu pompki na bicki? Zapomnialem nazwy xD Ten plan jest oki czy cos byscie poprawili? :P

 

 

Wtf? Ty chcesz robić pompki na biceps?..

Ten plan zbytnio wymagający nie masz, 12x3 przysiady?;d

Proponuje, Pull up nachwytem 5 x 6 serii, pull up podchwyt (na biceps głównie) wąsko 6 x 6 serii -> Plecy (dodatkowo nie zapominaj o lędzwiach)

8 x 6 serii dipów , 10 x 6 push ups np. z nogami na podwyższeniu,  na nogi to wspięcia, czy przysiady, pistolety dobierz sobie;p


  • 0

#11
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Bejek, pull ups to podciaganie nachwytem
A chin ups to podciaganie podchwytem

Są tak zwane tigre push ups, ale one są na triceps

A jakie to są ćwiczenia australijskie push ups? Może chodziło o diamont push ups?

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#12
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie
Australian to Pull up jak już, a nie push ;P

  • 1

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#13
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Autor napisal, ze ma wiedze, wiec pewnie nie znacie tego cwiczenia :)

Co do planu…
Bez sensu.
Okresl swoj cel treningowy, bo z kazdym postem przeczysz temu, co napisales wyzej.
Chcesz masy, a w planie 12x3 zwyklych pompek? Moja zona wiecej zrobi pompek, a nie ma nic wspolnego z treningami.

W kalistenice nie ma cwiczen "na bicki". Nie izoluje sie miesni, bo cialo jest jak jedna wspolpracujaca maszyna.

Standard, brak cwiczen na mobilnosc, dolny odc ledzwiowy.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#14
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

hubertol skorzystaj z planu z artu "kształtowanie sił mięśniowej" . Wyjdziesz na tym o wiele lepiej niż jak byś sam coś wymyślał. Masa przyjdzie z czasem. 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych