Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dziennik dipsiarza!:D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
506 odpowiedzi w tym temacie

#481
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

Jeżeli to jest poprawna pompka to ja jestem ksiądz. 

Nie ćwiczę na siłowni a uważam że klatka wcale u mnie nie kuleje i nie odstaje od reszty. Mało jest kalisteników którzy mają słabo rozwiniętą klatkę. 


  • 0

#482
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Hspu na jednej ręce to rarytas, faktycznie ten koleś schodzi najniżej jak widziałem do tej pory, reszta zgina ręke max do 45 stopni. Na filmie poniżej jest nieźle ale wygląda,że chłopak trzyma rękę dość daleko od ściany co ułatwia sprawę. Myślę, że trzeba by przycisnąć gościa ze Skazanego na trening 1 żeby zaprezentował to na żywo bo w książce jest tylko zdjęcie:)


  • 0

#483
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Koleś ze "Skazanego" nie wykonał wtedy poprawnej pompki jednorącz, jest o tym napisane bodajże pod jego zdjęciem na końcu książki. Co do dwóch poprzednich filmików to żaden z nich nie prezentuje poprawnej pompki jednorącz w staniu na rękach, ale w sieci można znaleźć półpompki robione w niezłym stylu - o ile się nie mylę to Al Kavadlo potrafi taką wykonać.

 

Ale mniejsza z tym, piszę bardziej by spytać Cię Dipsiarz z jakich źródeł czerpiesz wiedzę - chętnie poczytam.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#484
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Hyrobdo, to powodzenia na drodze duszpasterskiej bo nie ma lepszej udokumentowanej:)
Remix, to jest bardziej decline pushups, inna dźwignia niż w hspu 
Pablo1, Głownie ze starych książek po tacie;) np "Jak stać się silnym i sprawnym" S.Zakrzewskiego:) i strony typu studentnews, trochę z dietanamasę (tutaj tylko wyselekcjonowane), na fb mam zalajkowanych trochę fanpage'y i tam często coś jest popisane+ mama ma książki "podstawy żywienia" czy jakoś tak;) Moim zdaniem ta co przesłałem jest najbardziej poprawna bo po prostu ciało jest unoszone w całości w górę bo facet jest plecami do ściany, a dźwignia nie pozwala na inne wykonanie tej pompki jak bokiem :D


  • 0

#485
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Dipisarz, a wiesz ile waży ten gościu od Twojego filmiku? 67 kg, wątpię że przy 90 kg by dał radę :D

 

Tak jest niski, ale to między innymi krótka dźwignia pozwoliła mu zrobić tę pompkę, mimo to szacun dla niego i gdzieś wrzucałem na forum jego podciągnięcie + 102 kg.


  • 1

#486
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

67 kg? zobacz jak jest ubity, moim zdaniem wygląda na 83-86 kg 

Zapomniałem dodać wczorajszego treningu:) 
 
przysiady 20
wznosy hantli 15 kg w opadzie ( na biceps) 12 
wspięcia na palce na jednej nodze po 20 na nogę
Klasyczne wznosy hantli 15 kg- 10

5 takich obwodzików bez przerw 

Dziś rozciąganie do bboyingu

Na razie ten mięsień czworoboczny grzbietu jeszcze delikatnie czuć więc nie szaleję.. ale myślę, że do wtorku ból powinien całkowicie przejść


  • 0

#487
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Hyrobdo, to powodzenia na drodze duszpasterskiej bo nie ma lepszej udokumentowanej:)
Remix, to jest bardziej decline pushups, inna dźwignia niż w hspu 
Pablo1, Głownie ze starych książek po tacie;) np "Jak stać się silnym i sprawnym" S.Zakrzewskiego:) i strony typu studentnews, trochę z dietanamasę (tutaj tylko wyselekcjonowane), na fb mam zalajkowanych trochę fanpage'y i tam często coś jest popisane+ mama ma książki "podstawy żywienia" czy jakoś tak;) Moim zdaniem ta co przesłałem jest najbardziej poprawna bo po prostu ciało jest unoszone w całości w górę bo facet jest plecami do ściany, a dźwignia nie pozwala na inne wykonanie tej pompki jak bokiem :D

dokładnie, inna dźwignia


  • 0

#488
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

67 kg? zobacz jak jest ubity, moim zdaniem wygląda na 83-86 kg 

 

No tyle waży tzn. 147,8 funtów, nie wiem po co miałby kłamać ;)


  • 0

#489
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Faktycznie, na innych filmikach wychodzi, że jest bardzo niziutki, ale i tak widać, że pomimo wzrostu mięcha ma sporo więc duże mięsnie nie oznaczają mniejszej funkcjonalności, kwestia kto jak trenuje:) skąd wziąłeś jego dokładną wagę? mówił gdzieś o niej?

Dziś prosty trening 2 ćwiczenia
Dipy zwykłe +25kg i +15 kg  ok 15 serii przedział powt. 9-13
Wyciskanie na płaskiej ok 12 serii ciężarem 70 i 80 kg zakres powt 7-9
Jakoś tak nie liczyłem za specjalnie serii, po prostu ćwiczyłem:)


  • 0

#490
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

W filmikach gdzie się podciąga z obciążeniem w tytule i opisie  podaje wagę w funtach, raz jest to 145 innym razem 147,8.


  • 1

#491
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Zwracam honor w takim razie;)

Ostatnio były treningi ale ich nie pamiętam więc nie opisuję:)

Dziś trochę wszystkiego, mięsień trochę odpuścił więc zrobiłem podciąganie 12 serii po 10 różnymi chwytami, ok pół h stania na rękach i trochę pompek z młodszym bratem stojącym na plecach:) trochę też stawał mi na rękach a ja go wyciskałem, młody waży ok 50 kg więc zawsze coś a taki trening jednak spoko sprawa :)


  • 1

#492
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

 

Pozwól, że potraktuję Twoją wagę jako równanie matematyczne  :P

 

x - ilość masy ciała jaką musisz zdobyć, aby przy obecnym procencie zbudować 11kg mięśni

0,25kg - 1,5 kg

11kg    - x

 

x = 66 kg

 

Jeśli dalej będziesz tak przybierał na masie i nie wzrośnie odsetek masy mięśniowej względem całkowitej to zrobisz 11 kg mięśnia kiedy będziesz cięższy o 66 kg. 

Jak taki masz cel to spoko, nie wnikam 

Myślisz nad tym co piszesz? Takiej głupoty dawno nie słyszałem. 

 

 

Ja przeciwnie do Ciebie nie zamierzam "popraktykowac" bo nie mam zamiaru ćwiczyć aby przybrać mięśnie, przybędą jako efekt uboczny czy ubędą mało mnie interesuje. Ale co ja tam wim idę poczytać na temat diet bo nigdy nie będę koksem :/

Aha, nie wiem dlaczego tak na mnie naskoczyłeś, moje obliczenia były błędne? na podstawie danych które podałeś wydawało mi się że policzyłem poprawnie i nigdzie nie napisałem, że tak będzie szło do końca, hipoteza a teza to dwie różne rzeczy

 Ale co ja tam wim idę poczytać na temat diet bo nigdy nie będę koksem :/

Coraz więcej tych samych słów, "efekt uboczny" jeszcze trochę i będę widział samych sucharów, zamiast pisać bzdury, ćwicz, przybierz troszkę na masie i wtedy dorzuć swoją opinię opartą o swoje doświadczenie a nie obliczenia na bazie %..Idź poczytać nie żeby być koksem ale żeby nie propagować takie szajsu, ktoś kto dopiero zaczyna swoja przygodę może to czytać i to samo powtarzać, niekończące się koło błędnych informacji :)

 

 

A mnie z kolei bardziej "rajcuje" jak ktoś ważący 70 kg zrobi 10 pompek na jednej ręce niż ktoś ważący 90 kg zrobi jedną w kiepskiej formie. Nie koniecznie też ktoś kto waży 70 kg będzie słabszy od tego 90 kg bo drugi może robić 10 podciągnięć a pierwszy 10 podciągnięć z 20 kg czy OAP, bardziej miarodajne byłoby siłowanie na rękę, choć tutaj musieliby być mniej więcej tego samego wzrostu żeby dźwignia się zgadzała. Ja osobiście wolę mieć siłę i niewiele mięśni niż dużo niefunkcjonalnych mięśni, a skill to skill, no może poza planche na dwóch palcach xD

Ja nadal będę się upierał na tym, że moje rachunki były prawidłowe, "nie w każdym zadaniu matematycznym masz wszystko podane na tacy" - oczywiście, że nie, ale jeśli danych było tylko tyle aby obliczyć to co obliczyłem - było to prawidłowe.

Nie porównuj ludzi do siebie bo siła sile nie równa, 70 kg z 20 kg? a co jak ten 90 kg założy pas i dorzuci z 30? śmierć. Siłowanie na reke nie było by miarodajne, mimo że siłę mam wielką to przegram z kimś to ma dobrą technikę. Dużo niefunkcjonalnych mięśni? Widzę, że naczytałeś się Wade, bzdura, możesz izolować ciało i zacząć ćwiczyć np. sw, funkcjonalne ćwiczenia i będziesz kotem, widziałem gościa kulturyste 94 kg i robił full planche. Niefunkcjonalnym klockiem będziesz wtedy gdy nic nie bedziesz robił z ciałem, mam na myśli, ograniczanie się do treningu na maszynach. Rachunki były nieprawidłowe bo nie wziąłeś pod uwagę tego, że gdy powstają mięśnie zachodzą procesy i te tłuszczę są użytkowane w tym właśnie procesie, nawet samo to, że ktoś robi cardio i pali ten tłuszcz.


  • 0

#493
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Nie mam za bardzo czasu opisywać wszystkich treningów ale ćwiczę codziennie, mięsień odpuścił na tyle abym mógł się podciągać i stać na rękach, lecz przy hspu jeszcze boli.. Na dniach trochę próbowałem one arm hs, niestety jeszcze nie wychodzi, tzn oderwę już drugą rękę od ziemi ale po sekundzie tracę równowagę ale wszystko przyjdzie z czasem:) 
Dziś trochę siłki, ok 12 serii wyciskania na płaskiej, w tym w czwartej serii postanowiłem spróbować 100 kg i udało się 2 razy wycisnąć, zawsze coś:) pozostałe serie tylko 90kgx5powt-6 serii i 80kgx7-8powt-5 serii
Fajnie, że wróciłem do wyciskania setki, póki co ciężko ale od ostatnich 2 treningów spory progres przy 80 kg bo jakoś lżej mi to idzie i bardziej poprawnie :)

Do tego kilka serii dipów + 25 kg po 7 i +20 kg po 8 + zwykłe po 12:) Generalnie człowiek zajechany już trochę po tej sztandze, ale jakoś się tam daje radę:)

Wieczorkiem dziś planuję jeszcze porobić trochę pompek z młodszym bratem stojącym mi na plecach i ogólnie dorwałem taki secik na trening z partnerem i chyba go jeszcze dziś wykonam:)


  • 1

#494
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Wczoraj hs pół godzinki, godzina intensywnego rąbania drzewa (czuć plecy, podoba mi się XD) + 12 serii po 10 podciągnięć różnymi chwytami z krótkimi seriami:) waga znów na plus 89,4 kg:) czyli realne jakieś 88,7 

Dziś w planach sporo przysiadów i trochę rozruszać brzuch na leżąco bo w zwisie jeszcze za bardzo nie mogę go ćwiczyć:)


  • 0

#495
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Dziś 2 treningi handstandu, jeden szkole na siłce godzinka a drugi już w domu półtorej godzinki, wieczorem ii jestem zszokowany, bo tak popróbowałem poprzenosić ciężar ciała raz na jedną stronę raz na drugą i wyszedł mi 3 razy one arm hs :D co prawda po jakieś 2-3 s i po jednym nieźle łupnąłem o ziemię ale kuurcze fajnie :D i co ciekawe nie robiłem tego w hs rozkrocznym tylko ze złączonymi nogami, jakoś mi łatwiej, tylko zauważyłem, że jakoś nadgarstkiem zaczynam kręcić podświadomie i mnie przekręca jeśli nie zrobię tego bardzo powoli:) ogólnie udało się też parę razy wejść do one arm hs z asystą ( tylko środkowy palec drugiej ręki podpierał ) ogólnie mega pozytywnie po dzisiejszym dniu:)


  • 1

#496
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

One arm hs coraz bliżej, nieźle!: D


  • 0

#497
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Trochę mnie tu nie było:) cały czas jednak ćwiczę i idę do przodu:) 
Waga na chwilę obecną 91 kg, zrezygnowałem z typowej diety na masę bo jest zbyt kosztowna i powoli tym co mam nabijam masę :)
Progress jest spoko bo podciąganie +35kg wchodzi jak masło
Przysiady +70 kg też
Wyciskanie na płaskiej to lada dzień przechodzę z 90 kg na 100:)
Dipy robię sobie po wyciskaniu to zawsze żeby nie przegiąć to na spokojnie doczepiam +20 kg
na barki wyciskania żołnierskie 60-70 kg i hspu

Ogólnie czuję że mam więcej siły niż kiedykolwiek :) W sumie dowodem tego jest też flaga, pomimo tego że przytyłem i ogólnie trochę poszło mi ostatnio w nogi to w pozycji jak na zdjęciu wytrzymuję kilkanaście sekund więc spoko:) powoli uczę się "walking in the air" we fladze ale jeszcze średnio wychodzi, trochę nie za ciekawa perspektywa ale ... :)

Ogólnie to wczoraj oddałem krew i dzisiaj na treningu brzucha i nóg byłem wręcz wypluty ale to ponoć normalne, pierwszy tydzień po, będzie ciężki :D

Załączone pliki


  • 1

#498
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Siemanko;) Trochę mnie tu nie było, ale dalej sobie ćwiczę:) Trening troszkę bardziej siłowy niż wcześniej:) Udało się ostatnimi czasy pobić trochę rekordów itp:) Łączę obecnie kalistenike, gimnastyke i powerlifting:) Przykładowo udało mi się osiągnąć 110 kg w seriach na ławce płaskiej, 130 kg w seriach w martwym ciągu (niedawno wróciłem do niego po kontuzji) skromne 100 kg w przysiadzie, Podciąganie +40 kg w seriach:) Dalej katuję flagę, bo lubię, trochę przygotowuje się do fronta, ale ciężkie nogi trochę mi przeszkadzają ale myślę, że niebawem uda mi się go w pełni opanować, straddle jest ok ale full nie wychodzi :) waga 91-93 kg:)


  • 0

#499
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
Silny i wielki się robisz ;)
Jak czas pozwala to pisz częściej, motywujesz mocno ;)
  • 0

#500
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Daj znać jak aktualnie wyglądają Twoje treningi. No i jak tam Ci idzie z Twoimi ulubionymi dipami? ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych