Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Robienie ćwiczenia na maks powtórzeń?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
.WŚ

.WŚ

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów

Witam. Od jakiegoś czasu trenuje sobie 5x5

I wygląda to tak:

1. Pompki w staniu na rękach przy ścianie
2. Podciąganie w sylwetce gimnastycznej
3. Unoszenie prostych nóg w zwisie na drążku - pełen zakres
4. Krewetkowe przysiady (shrimp squats)

5. Żuraw (GHR)

I wszystko 5x5 odpoczynek między seriami/ćwiczeniami - 2min

I teraz pytanie czy mogę robić każde z tych ćwiczeń w taki sposób, że robię 3-4 serie na maxa z zapasem 1-2 powótrzeń? Bo nie wiem ile w stanie jestem wycisnąć, a chciałbym przejść na hipertrofię i nie zmieniać ćwiczeń na łatwiejsze warianty. 


Użytkownik .WŚ edytował ten post 02 sierpnia 2015 - 14:30

  • 0

#2
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

Zrób sobie test na maksymalną ilość powtórzeń to będziesz wiedział ile wyciśniesz ;) przy 5x5 też występuje hipertrofia - miofibryllarna zwana funkcjonalną. Oznacza to, że poza masą mięśnia wzrasta również jego siła. Robiąc 5x5 możesz również w pewnym stopniu balansować między siłą a hipertrofią odpowiednio wydłużając lub skracając przerwy między seriami. Poza tym nie bardzo kumam po co w kali/sw - dyscyplinach pochodzących od gimnastyki robić ciężką - niefunkcjonalną masę.


Użytkownik Boski edytował ten post 02 sierpnia 2015 - 18:28

  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#3
.WŚ

.WŚ

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 33 postów

Na sw/kali nie da się zrobić ciężkiej, niefunkcjonalnej masy. Myślę, że maksem jest to 10-15 kg bez ciężarów rzecz jasna 

Robię 5x5 wg schematu z tematu o tym treningu

czyli 1 tydzień wyglądał u mnie 5,5,4,3,3 itd. aż do 5x5 pełnych


  • 0

#4
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

Owszem dało by się, ale nie aż tak jak na siłce i przy wpieprzaniu dopalaczy ;) Skoro robisz 5x5 to nie sądzę abyś dał radę tymi samymi wariantami ćwiczenia robić masę. 


  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#5
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Kalistenika to czysta siła i wytrzymałość, czym jesteś cięższy tym ciężej Ci coś wykonać ale to nie oznacza że tego nie wykonasz. Odpowiednio dużo praktyki i będziesz kozakiem ważąc nawet 120 kg. Widziałem wielokrotnie gości ważących +100, +110 a robili flage, muscle upy czy podciągali się z łatwością, ciężej jest im dojść do tego przy takiej wadze niż mi przy mojej wadzę 77 kg ale dochodzą do tego ;p


  • 0

#6
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

Zgadzam się z Tobą. Jak koleś chce robić masę to niech idzie na siłownie - o to mi chodziło we wcześniejszych postach jednakże nie chciałem tego pisać wprost.


  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#7
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

To zależy jaki chce być, niekoniecznie musi iść na siłownie, ale np. jak ważę 77 przy wzroście 181 to jakbym ważył 90 i w górę to by była dla mnie przesada, a mój max to 80 kg więc każdy powinien wiedzieć ile chce przytyć i żeby to nie kolidowało z jego planami :P


  • 0

#8
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Zgadzam się z Tobą. Jak koleś chce robić masę to niech idzie na siłownie - o to mi chodziło we wcześniejszych postach jednakże nie chciałem tego pisać wprost.

Jak chce robić masę to przede wszystkim niech zacznie dobrze i dużo jeść. Trening na masę/redukcje  bez diety to jak seks bez kobiety.


  • 3

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#9
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

No oczywiście, że tak. 90% sukcesu to dieta a siłowni użyłem jako skrótu myślowego do ćwiczeń izolowanych, które to sprzyjają budowaniu mięśni.

SW96, świetny rym :D


Użytkownik Boski edytował ten post 02 sierpnia 2015 - 22:51

  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#10
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

SW96 hahaha  święte słowa.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych