Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kalistenika jest zła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#21
kamasinho13

kamasinho13

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • LokalizacjaPoznań

Siłka , a kalistenika  , dla mnie to jak porównywać Piłkę nożną do koszykowki :P 

Tu i tu biegasz za piłką 


  • 0

#22
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Tutaj http://www.body-fact...read.php?t=7862    knife pisze o kali i Hannibalu oczywiście w swoim stylu.

Cytuje bardzo wybiorczo i tylko to co mu pasuje pod teze, czyta to samo i w dodatku bez zrozumienia. Zeby sie dziwic dlaczego bialko podnosi insuline trzeba byc niedouczonym zlobem po prostu. Zryta bania, szkoda czasu.


  • 0

#23
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Cytuje bardzo wybiorczo i tylko to co mu pasuje pod teze, czyta to samo i w dodatku bez zrozumienia. Zeby sie dziwic dlaczego bialko podnosi insuline trzeba byc niedouczonym zlobem po prostu. Zryta bania, szkoda czasu.

Oprócz zamiany nadmiaru na cukier możesz rozwinąć temat? :)
  • 0

#24
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

No aminokwasy sie dziela na glukogenne i ketogenne, wiec jak sama nazwa wskazuje maja swoje "sklonnosci" do dzialania w okreslona strone, nie ma tu zadnych czarow. Dlatego tak jest jak jest, i dlatego np bialka jaj przy zjadaniu powyzej 5-6 nalezy w sporej czesci traktowac jako cukier. Czego np nie rozumia pichcacy z tych bialek rozne dania i obliczajacy BTW z tych dan :) Licza i licza te kalorie i bilanse i choc tna to opona nie chce sie zmiejszac, no ale taka karma ich ;)


  • 0

#25
MikeR34

MikeR34

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Zgadzam się z tobą Salute! koleś pisze bardzo tendencyjnie i to co mu pasuje.Panowie,chyba trzeba przestać robić pistolety :D    http://potreningu.pl...icles/2679/name


  • 0

#26
NHB

NHB

    Advanced Member

  • Oczekujący
  • 68 postów
Akurat pistolety nie każdy toleruje. Pamiętam jak borykałem się z bólem pleców i nie znałem przyczyny. Trwało to chyba z 2 lata. Złapałem trzy poważne kontuzje pleców zaraz po treningu pistoletów. Wyeliminowałem je, wprowadziłem inne ćwiczenie na nogi i ból ustąpił. Być może nie mogłem utrzymać prawidłowej pozycji, ale jako że nie byłem zadowolony z uzyskanej dzięki nim siły- nie miałem chęci nad nimi pracować.
  • 0

#27
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Nie rozumiem ludzi dlaczego tak narzekają na kalistenikę. Jeżeli ktoś woli siłownię to przecież ma taką możliwość.


  • 0

#28
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Akurat pistolety nie każdy toleruje. Pamiętam jak borykałem się z bólem pleców i nie znałem przyczyny. Trwało to chyba z 2 lata. Złapałem trzy poważne kontuzje pleców zaraz po treningu pistoletów. Wyeliminowałem je, wprowadziłem inne ćwiczenie na nogi i ból ustąpił. Być może nie mogłem utrzymać prawidłowej pozycji, ale jako że nie byłem zadowolony z uzyskanej dzięki nim siły- nie miałem chęci nad nimi pracować.


Ze złą techniką robiłes, dlatego te problemy.
  • 0

#29
NHB

NHB

    Advanced Member

  • Oczekujący
  • 68 postów

Bardzo możliwe. Spora waga i też nie mały ciężar dlatego pewnie taki efekt. W każdym razie pistolety już pogrzebałem - nie służą mi one.


  • 0

#30
MikeR34

MikeR34

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Nie wiem czy nie zaśmiecam trochę ale zobaczcie jakie bzdury wypisuje knife.Z nim nie można dyskutować,on ma zawsze racje i trenuje najlepszym sposobem.Sam kupiłem książkę Lafay'a i szczerze polecam. http://www.body-fact...ead.php?t=11556


Użytkownik MikeR34 edytował ten post 02 marca 2016 - 20:37

  • 0

#31
MikeR34

MikeR34

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Oraz to http://potreningu.pl...a--fakty-i-mity


  • 0

#32
MED

MED

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 71 postów
Zaśmiecasz. Temat poruszany na forum wielokrotnie. Nawet powstał o tym osobny wątek i wydaje mi się, że nie ma powodu by rozgrzebywać to kolejny raz.

Użytkownik MED edytował ten post 02 marca 2016 - 21:57

  • 0

#33
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Czy to prawda, że przy kalistenice nie da się zrzucić wagi? W sumie to logiczne, bo osoba o masie np. 120 kg nie da rady wykonać ćwiczenia z takim obciążeniem.

Na siłowni niby taka możliwość jest, bo można dobrać mniejsze obciążenie. Co o tym myslicie?


  • 0

#34
Jarowic

Jarowic

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 159 postów

Ale to tak żartem czy serio z tym zrzucaniem wagi? XD

 

Wiesz, akurat kalistenika jest fenomenalnym narzędziem do zrzucenia wagi. Pomijam już kwestie efektu podświadomego opisanego przez Wade`a ( chociaż mi to się wydaje jak najbardziej logiczne ), ale jak ktoś ma problem z jakimś ćwiczeniem, wybiera prostszą odmianę. Masz problem ze zwykłymi pompkami? Jedziesz pompki na kolanach :) Za trudne? bierzesz się za pompki pochyłe albo pompki przy ścianie ;D


  • 0

#35
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Czy to prawda, że przy kalistenice nie da się zrzucić wagi? W sumie to logiczne, bo osoba o masie np. 120 kg nie da rady wykonać ćwiczenia z takim obciążeniem.

Na siłowni niby taka możliwość jest, bo można dobrać mniejsze obciążenie. Co o tym myslicie?

W kalistenice w każdym ćwiczeniu które robisz pracuje praktycznie całe ciało, a w izolowanych siłownianych? Jeden mięsień, chociaż można je wykonywać włączając brzuch.

Po co mniejsze obciążenie ? Dużo powtórzeń na małym ciężarze ? Żałosne.


  • 0

#36
MED

MED

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 71 postów

W kalistenice w każdym ćwiczeniu które robisz pracuje praktycznie całe ciało, a w izolowanych siłownianych? Jeden mięsień, chociaż można je wykonywać włączając brzuch.
Po co mniejsze obciążenie ? Dużo powtórzeń na małym ciężarze ? Żałosne.

Po pierwsze siłownia to nie tylko maszyny. A po drugie co jest żałosnego w treningu z dużą ilością powtórzeń?
  • 0

#37
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Po pierwsze siłownia to nie tylko maszyny. A po drugie co jest żałosnego w treningu z dużą ilością powtórzeń?

Napisałem "Dużo powtórzeń na małym ciężarze ?", a nie "trening wysokopowtórzeniowy".

A dużo powtórzeń na dużym ciężarze, to już inna rzecz. Jeśli ćwiczysz na ciężarach dla barbie i kena to twoja sprawa.

Wyobraź sobie gościa który robi 15 powtórzeń podciągnięć nachwytem i gościa który nie daje rady się podciągać i idzie na ten ściągany drążek zakłada mały ciężar i robi też 15, pomimo tego że mógłby zrobić progresje pod podciąganie na mniejszej ilości powtórzeń, który sposób jest korzystniejszy?

Zresztą Pavel Tsatsouline już wiele na ten temat napisał.


  • 0

#38
MED

MED

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 71 postów
Ok. Tutaj się zgodzę, nie do końca się zrozumieliśmy. Byłem pewien, że chodzi Ci m.in. o trening wytrzymałościowy z powiedzmy 15+reps. czy też schematy kondycyjno-wydolnościowe w których siłą rzeczy używasz mniejszych obciążeń. I wcale nie oznacza to używania ciężarów dla barbie i kena.
I po raz kolejny powtórzę, że siłownia to nie tylko maszyny. Co z wiosłowaniem i mc, które na 100% przełoży się na siłę w podciąganiu? Czy przychodząc na siłkę od razu trzeba rzucać się na maszyny i pompować tylko delikatnie mięśnie?

Użytkownik MED edytował ten post 11 marca 2016 - 22:06

  • 0

#39
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Ok. Tutaj się zgodzę, nie do końca się zrozumieliśmy. Byłem pewien, że chodzi Ci m.in. o trening wytrzymałościowy z powiedzmy 15+reps. czy też schematy kondycyjno-wydolnościowe w których siłą rzeczy używasz mniejszych obciążeń. I wcale nie oznacza to używania ciężarów dla barbie i kena.
I po raz kolejny powtórzę, że siłownia to nie tylko maszyny. Co z wiosłowaniem i mc, które na 100% przełoży się na siłę w podciąganiu? Czy przychodząc na siłkę od razu trzeba rzucać się na maszyny i pompować tylko delikatnie mięśnie?


Nic nie mówiłem o wielostawach bo sam je robiłem i bede jeszcze kiedys robic, ale jak widze dziewczyne lub innych gości którzy robią wznosy hantlli po 1-2kg na barki to naprawde żałosne. Nie lepiej zrobić im wyciskanie żołnierskie na poważnym ciezarze? Tak samo wg mojego myślenia radzilbym zrobic kazdemu kto wykonuje izolowane ćwiczenia.
  • 0

#40
MED

MED

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 71 postów
Co do tych wznosów to po części się zgodzę, ale wszystko zależnie od celów.
Nawet w treningu np. trójboistów są wykorzystywane ćwiczenia izolowane, które mają pomóc w głównych bojach, a im siły chyba nie można odmówić. Więc ćwiczenia izolowane mają swoje zastosowanie w szeroko pojętym treningu siłowym i nie zawsze musi być to jedynie bezsensowne pompowanie bica.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych