Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ćwiczenia na brzuch


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1
Johnas

Johnas

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Witam,

 

Otóż chciałbym spróbować nowego treningu na brzuch. Od 4 lat ćwiczyłem swój bebech na leżąco robiąc różne treningi Mendrano, Mayersa, ogółem tyle już się tego wyrobiłem, że praktycznie po 3 treningach dopiero zaczynam czuć, że boli mnie bebeszek, więc postanowiłem zmienić całkowicie trening i zacząć robić brzuch na drążku i tu pojawił się problem. Przy różnych dociągnieciach do l-sita ewentualnie wznosach nóg, wycieraczkach itp. nie boli mnie brzuch tylko zaczynają piec przedramiona i pompuje mi się biceps, jak temu zaradzic? ; o Z góry dziękuję 


  • 0

#2
Kooneer

Kooneer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 140 postów
  • LokalizacjaZabrze

A ćwiczyłeś do tej pory coś na drążku? Bo mi to wygląda, że masz słaby chwyt (stąd palenie przedramion) i może nie masz napiętych barków i wyprostowanych ramion do końca (to by tłumaczyło spompowanie bicepsa).


  • 0

#3
Adolinio99

Adolinio99

    Member

  • Użytkownik
  • 21 postów
Ćwiczysz juz od 4 lat i serio nigdy nie próbowałeś robić brzuch na drążku a już o pull nie wspomnę

Wysłane z mojego D2005 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#4
Johnas

Johnas

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Kooner, Ćwiczę na drążku i to nawet sporo.  Nie chodzi o to, że od razu robiąc brzuch zaczynam czuć palenie w przed ramionach i bicepsie, tylko o to, ze przy wykonaniu 15 powtórzen danego ćwiczenia nie czuję brzucha tylko powyższe partie. Z tym, ze nie jestem do konca wyprostowany to mozesz miec racje, ale w momencie gdy bezwładnie zwisam to przy robieniu powtorzen zaczynam strasznie się kołsysać, dopiero jak sie lekko zepne to jest efekt pionowej postawy. 

 

Adolinio, oczywiscie, ze cwiczylem, ale nie przykladalem się do tego, jakiś tam 20sekundowy l-sicik od czasu do czasu się robiło czy tzw. wycieraczke, ale żebym brał sobie normalnie seriami po ileś powtórzeń to takiego czegoś nie próbowałem, raczej stroniłem od drążkowego robienia brzucha i robiłem normalnie leżąc.


  • 0

#5
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Słabe przedramiona, ot co.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#6
Johnas

Johnas

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Na biceps robię w sumię 145 podciągnięć nadchwytem, więc wniosek z tego jest taki, że nie mogę mieć aż tak słabych przedramion ; >


  • 0

#7
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Jak długo wisisz na drążku robiąc powiedzmy 10 podciągnięć w serii, a jak długo robiąc 15 powtórzeń wycieraczek ?


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#8
Johnas

Johnas

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Serie robię regresywną zaczynając od 40 powtórzeń ( na raz robię 30, pare sec przerwy i dociskam 10 ), więc myśle, ze czas jest porownywalny. 

 

Czy w ogóle opłaca się robic brzuch na drążku i czy jest to efektywne? Bo jakos nie jestem do tego przekonany, ale czytając na róznych forach, bądz w wypowiedziach workouterów zdania są podzielone .


  • 0

#9
Kooneer

Kooneer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 140 postów
  • LokalizacjaZabrze

Nie rozumiem. Robisz wycieraczki, potrafisz utrzymać l-sita 20 sekund, a masz problem z bujaniem w takich podstawowych ćwiczeniach o.O?
Czy ktoś tutaj kantuje? A może ty się po prostu nie przykładasz? :D


  • 0

#10
Johnas

Johnas

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Nie kantuje. L-sit nigdy nie był dla mnie problemem, ćwiczenia na brzuch od zawsze mi łatwo przychodziły, ale nigdy nie próbowałem robić na drążku z normalnymi powtórzeniami i SERIAMI.

Nie chodzi o to, że sie bujam, bo jeżeli troszeczke zepne ręce to wszystko jest wporządku, ale po 10 powtórzeniu wznosów nóg do klatki zaczynam czuć ręce, a chyba powinienem brzuch.

Kolega napisał, ze to pewnie dlatego, ze spinam ręce a powinienem wisieć luzno na drążku, to odpowiedziałem, że jak wiszę luzno na drążku bez spinania się to najwyczajniej się zaczynam bujać bezwładnie. 


  • 0

#11
Kooneer

Kooneer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 140 postów
  • LokalizacjaZabrze

Masz być w zwisie aktywnym. To raz.
A dwa, że może rzeczywiście masz za słabe ręce.
Trzy. Wrzuć filmik do odpowiedniego działu i zobaczymy czy jest coś nie tak.


  • 0

#12
Adolinio99

Adolinio99

    Member

  • Użytkownik
  • 21 postów
Na biceps robię w sumię 145 podciągnięć nadchwytem, więc wniosek z tego jest taki, że nie mogę mieć aż tak słabych przedramion ; >


I przez dziesięć wznosów nóg palą cie przedramiona jak to możliwe skoro robisz 145 podciągnięć 😉😉

Wysłane z mojego D2005 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#13
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Jak robi brzuch po tych podciągnięciach to mogą palić :) Ja osobiście też miałem poważne wątpliwości czy wznosy nóg na drążku są efektywne i czy może jednak nie ma czegoś lepszego na brzuch? :D Dziś już nie mam tego dylematu choć wznosów nie robię za dużo (tyle co w ramach ABS2)


  • 0

#14
Johnas

Johnas

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Up remix w końcu  logicznie pomyślał, a nie doszukuje się jakiegoś ''ściemniania'' . Brzuch robie zazwyczaj po cięższych partiach min. biceps, triceps, klatka . Zresztą bez obrazy ale Adolinio99 polecam poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem. Napisałem, że po 10 powtórzen wznosów nóg zaczynam CZUĆ ręce.  Zaczynać CZUĆ mięsień na rękach, a PALENIE mięśni to 2 różne rzeczy. 

 

Kooneer zwis aktywny, czyli ogółem powinienem być lekko spięty, zeby utrzymac stabilną pozycje tak? Bo czytałem gdzieś, że robiąc brzuch na drążku powinnismy bezwładnie wisieć ; O

 

2 dni temu zrobiłem cały trening brzucha, a dokładniej

wznosy kolan 10 razy do lewej strony, srodkowej i prawej 

wznosy nóg do rąk 10x 

wycieraczka 10x           3 serie wszystko

 

 I ku mojemu zdziwieniu, na drugi dzień miałem zakwasy na brzuchu, więc trening musiał byc efektywny, co nie zmienia faktu, że po zrobieniu tych ćwiczeń nie czułem mocnego bólu w brzuchu, tylko oczywiście miałem napięte łąpy ;d 


Użytkownik Johnas edytował ten post 30 lipca 2015 - 13:25

  • 0

#15
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

A no to robisz już na zmęczonych łapach


  • 0

#16
Johnas

Johnas

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

To chyba jedyna opcja jest taka, że musze katować brzuch na drążku, żeby mięsnie przyzwyczaiły się do tego ruchu i bedzie wporządku.

 

 A ogółem WAsze zdanie jest jakie? Efektywniej robi sie bebech w zwisach czy na podłodze? 


  • 0

#17
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Zwis. Chociaż w ABS2 łączę z podłogą i  generalnie jest więcej gleby niż zwisu. Ale też izometria jest ok typu l-sit. Taka jest moja opinia (poparta praktyką B) ). Część ludzi uważa, że na brzuch nie trzeba robić osobnych sesji ale ja się do nich nie zaliczam. Dla mnie trzeba przywalić w bęben i tyle :D


  • 0

#18
Johnas

Johnas

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

Szczerze to dla mnie od małego najważniejszy był brzuch, zawsze uważałem, że to podstawowy fundament jeżeli chodzi o kalistenike, dlatego od paru lat mam zawsze mam wydzielony trening na brzuch i mocno się do tego przykładam .


  • 0

#19
Kooneer

Kooneer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 140 postów
  • LokalizacjaZabrze

Zwis aktywny czyli napinasz się w barkach, ręce wyprostowane, prawidłowa pozycja, brzuch spięty.


  • 0

#20
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Ma ktoś linka jak wygląda dokładnie ten aktywny zwis? Ok! Już znalazłem! Ido Portal taaa ładnie wisi :D


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych