Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Nogi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1
Snowenik

Snowenik

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 39 postów

Mam pytanie cwicze nogi 2-3x w tyg i robie teraz przysiady na jednej nodze.Zaczynalem jakis miesiac temu moze poltora od negatywow, bo nie dawalem rady zrobic nawet kilku pistolsow.Teraz mysle ze nastapil spory progress bo robie juz po 10 w serii.Mam pytanie, jesli regularnie co jakis czas ciagle zwiekszaja sie moje powtorzenia to i tak powinienem zmienic cos w treningu zeby miesnie sie nie przyzwyczaily? Czytalem ze co 6-9 tygodni trzeba cos zmienic ale skoro ciagle mi dobrze idzie to jest to chyba nie logiczne.

 

 

Wiem ze to jeszcze nie 6-9 tygodni ale pytam na zapas


Użytkownik Snowenik edytował ten post 19 lipca 2015 - 18:49

  • 0

#2
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

10 pistoletów w jednej serii? ładnie.  Słuchaj, teraz głównie zwiększasz swoją wytrzymałość, więc radziłbym Ci byś jeszcze trochę nad nią popracował tzn dobił do poziomu 15 na jedną i 15 na drugą oraz (ważna rzecz), jak robisz przysiad staraj się cofnąć tyłek jak najdalej, żeby kolano nie przechodziło za palce, wtedy unikasz kontuzji i uczysz się poprawnego ruchu, radziłbym Ci przy każdym zejściu złapania sie czegoś i przesunięcia lekko to tyłu jakbyś miał usiąść ale tego nie robisz i zaraz podnosisz się o własnych siłach, wymaga więcej siły niż przy pistolecie + uczysz się techniki. A jeżeli chcesz budować siłę to załóż sobie plecak z obciążeniem i jedziesz :)


  • 0

#3
Snowenik

Snowenik

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 39 postów

Znaczy nie takich perfekcyjnych tylko sie opieram rekami o futryne zeby mna nie bujalo. Lewa noga 12-9-6 a prawa 8-5-4, lewa mam patrze silniejsza


  • 0

#4
Kooneer

Kooneer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 140 postów
  • LokalizacjaZabrze

1) To staraj się teraz zrobić pistolet bez trzymania (też mnie to zdziwiło, że w tak krótkim czasie osiągnąłeś taką liczbę)
2) Rób tyle samo powtórzeń na obie nogi, aby wyrównać dysproporcję


  • 0

#5
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

 

1) To staraj się teraz zrobić pistolet bez trzymania (też mnie to zdziwiło, że w tak krótkim czasie osiągnąłeś taką liczbę)
2) Rób tyle samo powtórzeń na obie nogi, aby wyrównać dysproporcję

Też tak sobie myślę, że postęp duży zrobił, ale to zależy od człowieka, jak robi jakieś ćwiczenia i w jakimś stopniu kładzie na rozwój wytrzymałości i szlifuje te pistolety to rzecz jasna że osiągnie dużo, w moim przypadku nauka plancha, fronta, czy backa zajmuję więcej czasu ale fbw ( Trening całego ciała) dzięki niemu nadrabiam podstawy, ja na razie jestem na 5 pistoletach, nawet mi się nie śpieszy, jak uznam że za mało powtórzeń to wbije 2 bieg i dojde do 20, a tak to siłę wyrabiam ;p

 

Znaczy nie takich perfekcyjnych tylko sie opieram rekami o futryne zeby mna nie bujalo. Lewa noga 12-9-6 a prawa 8-5-4, lewa mam patrze silniejsza

 O właśnie i o to chodzi, to jak się trzymasz tej futryny to na samym dole weź się do tyłu przechyl, ucz się tego ruchu. Lewa jest silniejsza więc zaczynaj zawsze od prawej (słabszej) i kończ na silniejszej, by wyrównać dysproporcje, prawa goni, lewa nie zwalnia. Rób sobie piramidki, np. 1,2,3,4,5,4,3,2,1 ja robie taką piramidkę  + wspięcia na palca i mam nogi załatwione, 1 -> na dwie nogi , potem 2 na każdą noge aż do pięciu :) Potem sobie zwiększaj liczbę powtórzeń np. 1,2,3,4,5,6,5,4,3,2,1 lub zmieniaj wygląd drabiny, ustawiasz ją np pod wytrzymałość 3,6,9,12,9,6,3 itd :)


  • 0

#6
Kooneer

Kooneer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 140 postów
  • LokalizacjaZabrze

@Bejek
Ja to samo. Dojście do pistoletu zajęło mi 3 tygodnie (wcześniej nie ćwiczyłem pod pistolety). Aktualnie moim maxem jest (chyba) 5, ale bardziej mi zależy na sile. 


  • 1

#7
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 postów

Aż sobie wczoraj spróbowałem taki pistolet trzymając się futryny. Podoba mi się :) Ostatnio sobie nogi trochę odpuściłem, ale od dzisiaj będę ćwiczył w ten sposób że pistolety przy futrynie i wspięcia na palce. Bejek - skorzystam z Twoich piramid ;) Nie będę się bawił przez jakiś czas w serie i powtórzenia różnych ćwiczeń, które robiłem do tej pory.


  • 0

#8
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

 

Aż sobie wczoraj spróbowałem taki pistolet trzymając się futryny. Podoba mi się :) Ostatnio sobie nogi trochę odpuściłem, ale od dzisiaj będę ćwiczył w ten sposób że pistolety przy futrynie i wspięcia na palce. Bejek - skorzystam z Twoich piramid ;) Nie będę się bawił przez jakiś czas w serie i powtórzenia różnych ćwiczeń, które robiłem do tej pory.

Próbuj, na pewno warto. Serie nie są złe, ale Piramidy moim zdaniem są lepszym wyjściem, rozwijasz siłę i z czasem wytrzymałość, co do wspięć to żebym ja czuł łydki musiałem zrobić z 150 powtórzeń, więc jedź schematem np. 3/6/9/12/15/12/9/6/3 rób to w szerokości barków, następnie zrób sobie taką, 2,4,6,8,6,4,2 (na każdą nogę osobno , pierw lewa, potem prawa) -> koniec treningu i styka ;)


  • 0

#9
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Bejek ty masz łydy z tytanu? Ja już po 50 wspięciach czuję :rolleyes:


  • 0

#10
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 postów

Wspięcia robię tylko na każdą nogę osobno. Bo na obie naraz to za dużo czasu schodzi żeby je zmęczyć :)


  • 0

#11
Snowenik

Snowenik

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 39 postów

Lydki to kazda noga osobno sie robi dobrze dla mnie, pelny zakres ruchu i po 15 juz jest ciezko 


  • 0

#12
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

 

Bejek ty masz łydy z tytanu? Ja już po 50 wspięciach czuję :rolleyes:

Hah, nie ;) Ja robie 150 w 5 seriach np. Mieszam wspięcia na dwóch nogach, na jednej, drugiej, troszke dynamicznej i są efekty. Starajcie się mieszać, troszkę dodawać dynamiki, eksplozywności to na prawdę dużo wam da. :)


  • 0

#13
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Ja wg Skazanego 2, teraz jestem na 4x50 i czuję to jak najbardziej a co ważniejsze widać jak łydy nabierają kształtu. Aktualnie wspięcia na dwóch, kolana zablokowane. Co do wpięć na jednej to oczywiście! ale dam jeszcze sobie trochę czasu


  • 0

#14
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Moim zdaniem 4x50 to przesadzone, w życiu bym tego nie robił po którymś razie robi się z tego po prostu zwykłe gibanie ^^


  • 0

#15
Lędzian

Lędzian

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów
  • LokalizacjaLubelskie
Zamiast zwiększać powtórzenia mozesz dalej utrudniać bez kg.
Pistolety z siadaniem na tyłek a później z wskakiwaniem na coś. Dla odmiany na nogi biegi pod stromą górkę.
  • 0

#16
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Bejek nie upieram się  ale 4 razy po 50 w pełnym napięciu to dla mnie nie gibanie, może dlatego że nigdy wcześniej nie ruszałem łydek tak naprawdę (oprócz przysiadów). Pistole to dla mnie póki co wyższa szkoła jazdy


  • 0

#17
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

A myślisz, że dla mnie to łatwe? Rzadko się zdarzało, że je trenowałem więc zacząłem trenować, max 15/20 powtórzeń powolnych i ostro czuje łydy, zmniejsz tą ilość, zrób 6 serii po (i tu w jednej serii, 10 wąsko, klasycznie, szeroko, oraz po 10 na jedną i drugą) Wychodzi 50, jedną za drugim robisz w serii, gwarantuje że po takim combo w postaci 6 serii będzie piekło :)


  • 0

#18
Kooneer

Kooneer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 140 postów
  • LokalizacjaZabrze

Potwierdzam. Po dobrym combo jest KO. Wiem, bo grałem w Mortal Kombat.


  • 3

#19
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

heh, racja! :D


  • 0

#20
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

może zamiast utrudniać pistolety to dodaj coś więcej na nogi. Ja stosuje :

pistoley

glute ham raises

łydki 

wskoki na podwyższenie

 

Co do łydek moim zdaniem liczy się spięcie w górnej fazie. 30-40 powt i zgon :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych