Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ruchy pchające i ciągnące


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
Dewy

Dewy

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Siemka :) natknąłem się jakiś czas temu na tym forum na pewien trening. Mianowicie dotyczył on podciągania(krok 2). Był to taki cykl 6-dniowy każdego tygodnia. 1 seria wynosił 5p, 2s 4p itd. W kolejnym tygodniu w każdej serii powt.więcej. Natomiast każde inne ćwiczenie wykonuje 2x w tygodniu, w tym właśnie pompki. Czy taki podział na ruchy pchające i ciągnące może przynieść duże dysproporcje w sile i mimo słabego progresu w podciągnięciach wykonywać je tak jak resztę czyli 2x tyg?


  • 0

#2
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Jest to ćwiczenie z regresem:) taka odwrócona piramida, wraz ze zmęczeniem zmniejszasz ilość powtórzeń. 6 treningów jednej partii w tyg. to zdecydowanie za dużo, 2-3 treningi, raczej nie więcej bo mięśnie muszą się regenerować. i 2-3 intensywne treningi dadzą więcej niż 6 takich dużo słabszych. Dla porównania lepiej jest robić codziennie 20 pompek, czy zrobić raz w tygodniu trening 7x20 pompek? Słaby trening-->słaby bodziec dla mięśni, intensywny trening----> duży bodziec dla mięśni. Tak to działa. Wykonuj je 2x w tyg. z dużą ilością serii bo to dobrze buduje siłę, ilość powtórzeń przy podciąganiu australijskim 8-12 a przy normalnym podciąganiu nie więcej niż 8-9 powt.


  • 0

#3
Dewy

Dewy

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów
A wiesz na czym polega smarowanie gwintów? Nie sądzisz, ze lepsze efekty by były stosując ten sposób, niż ćwiczenia 2/3x w tygodniu?
  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

"Smarowanie gwintów" wykonuje się dla jednego czy dwóch ćwiczeń w którym chcemy koniecznie zwiększyć swoją siłę, raczej nie polecałbym łączyć tej metody z innymi schematami. 

 

Plan który opisujesz to nic innego jak drabina malejąca z rozłożeniem serii na cały tydzień. Może się okazać sukcesem jeśli chodzi o wzrost siły, ale nie należy zaniedbywać przy tym innych ruchów - co stoi na przeszkodzie by codziennie robić po jednej serii pompek i przysiadów tym samym schematem? Oczywiście nie będzie to oryginalny plan o którym wspomniałeś (a zatem może nie przynieść takich rezultatów jakie były przy nim wymieniane), ale myślę że lepiej jest wypróbować coś takiego niż prowadzić do dysproporcji i kontuzji.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
Dewy

Dewy

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów
W sumie to nic nie szkodzi, ale poo prostu nie spojrzałem na to z tej strony. Pompki i przysiady wykonywać ten krok na którym jestem, czy mniej serii, ale przez pewien czas zwykle pompki i zwykle przysiady? Mówisz o 1/2seriach pompek i przysiadow. To wystarczy, żeby nie było dysproporcji, czy wykonywać może tak jak podciaganie, czyli po 5 serii z malejąca liczba powt?
  • 0

#6
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Kieruj się tym samym schematem dla każdego z tych ćwiczeń aby zanadto nie utrudniać sobie życia. Jeśli podciąganie robisz drabiną to pompki i przysiady wykonuj tak samo - codziennie możesz robić inne ćwiczenie przez 6 dni w tygodniu lub robić wszystko na jednej sesji 3x w tygodniu (przynajmniej takie są moje propozycje). 


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#7
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

Smarowanie gwintów to odmienna sprawa, to nie to co opisujesz:) to co opisałeś to bardziej soft trening niż smarowanie gwintów


  • 0

#8
Dewy

Dewy

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów
Tzn wykonuje trening ze skazanego, ccodziennie 2/3 ćwiczenia, w sumie wychodzi, ze 1 ćwiczenie wykonuje 2x w tygodniu. Wole taki sposób niż Fbw, więcej siły i koncentracji :) a do tego, zazwyczaj wieczorami robiłem te podciaganie, w sumie 6x tyg. Zredukować tą liczbę? Jak z takim podciaganiem mogę pogodzić te pompkj i przysiady?
  • 0

#9
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Przeczytaj moje poprzednie posty - napisałem Ci propozycję w jaki sposób możesz to pogodzić.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych