Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Podciągnięcia i pompki - Skazany


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21
Speed024

Speed024

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów

Mam pytanie odnośnie wznosów nóg, czy jest to normalne że jak robię 3x 30 powtórzenia, to mi pierwsze wysiadają mięśnie ud dolne ?

Czy może coś nie tak wykonuje.


  • 0

#22
Speed024

Speed024

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów

I w dodatku robiąc przysiady wąskie, bardzo mi się naciąga prawe udo górne w dolnej fazie ruchu, czy to normalne ?


  • 0

#23
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Co do wznosów to w sumie nic dziwnego bo ruch ze zwisu do poziomki aktywuje właśnie mięśnie ud. Z tego powodu niektórzy negują ten etap ruchu jeśli chodzi o rozwój mięśni brzucha, ale jak dla mnie on również pracuje w tym ćwiczeniu (choć nie tak jak w przypadku ruchu od poziomki do drążka). Co do przysiadów wąskich to generalnie na forum są odradzane ze względu na nienaturalny przebieg ruchu w tym ćwiczeniu, w zasadzie jak masz dobrze opanowane zwykłe przysiady to możesz już iść w stronę pistoletów poprzez wykonywanie niepełnego zakresu ruchu, korzystanie z asysty mebli, wykorzystanie przeciwwagi dla zachowania równowagi itp.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#24
Speed024

Speed024

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 35 postów

Dziś po kolejnych ćwiczeniach, i idę do tyłu z wznosami nóg (1 krok) , bo pierwsze padają uda dolne od trzymania nóg w zwisie, zginania i rozginania.

Śmiało rzucać 1 krok i robić 2 krok ? 

 

A co do nóg to dziś zrobiłem 2 serie po 10 powtórzeń na spokojnie, bez naciągania mięśni (może się przyzwyczaiły ? ) , natomiast odczułem dużą pracę golenia przedniego.


  • 0

#25
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Nie przeskakuj na krok drugi jeśli nie osiągnąłeś progu przejścia. Jeśli uda Ci wysiadają to rób mniejszy zakres ruchu i z treningu na trening go zwiększaj. 

 

Robiłeś kroki wcześniejsze przysiadów? Jeśli nie to się nie dziw, że Ci się mogło coś naciągać. Tutaj proponowałbym albo cofnąć się w krokach albo rozciąganie. Tutaj masz zestaw rozciągania na dół: http://www.plant-pun...ciagajace-1/ :)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych