Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan 10x5 na mase.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Na mnie ten plan nie zadziałał mimo, że naprawdę się przykładałem nie odpuszczałem, dieta też była.

 

 

A ja się nie dziwie. Ruszyłeś z kopyta jakby Cię gonili.

Co od samego planu były zastrzeżenia już na wstępie, podobnie do "diety". Zastosowałeś zmiany przez nas sugerowane? 

 

8.07 pisałeś o planie na masę, a już 18.07 pisałeś pytania odnośnie pierwszego muscle upa. W 10 dni zmieniłeś priorytety? 

 

Mam nadzieję, że te 6 tyg czegoś jednak nauczyły.

Wytrwałości


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#22
llewyl

llewyl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 75 postów

Ja wczoraj zaczalem 10x5 FBW,mam zamiar nim trenowac 2 miesiace,bez zmian serii i powtorzen,zdam raport na poczatku listopada:)


  • 0

#23
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Czekam na Twoje spostrzeżenia ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#24
llewyl

llewyl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 75 postów

Drugi trening za mna  i poki co moge powiedziec,ze bardzo fajny efekt po treningu przez jakis czas czuc jeszcze napiecie miesni,a na drugi dzien czuje sie,ze potrzeba tego odpoczynku,to dla tych ktorzy chcieliby pilowac codziennie bez regeneracji po takim treningu wam to przejdzie :)


  • 0

#25
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

@llewyl
Może coś konkretniej o swoim planie?
Jakie ćwiczenia?

3xtyg ten sam zestaw, czy masz 2-3 różne?

Albo jakiś link do dziennika, jeśli prowadzisz :-)


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#26
llewyl

llewyl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 75 postów

robie FBW

 

1.Podciagniecia podchwyytem,aczkolwiek nie prostuje rak,bo nie dalbym rady,poki co polpodciagniecia

2.Wznosy nog na poreczach

3.Dipy

4.Przysiady

5.Pompki australijskie

6.Wyskoki z przysiadem

7.Kruk


  • 0

#27
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Każdy trening taki sam?
Każdego ćwiczenia robisz 10x5?
Robisz to jako obwód? Byłoby 10 obwodów..
Robisz przerwy?

 

Jak wygląda trening, ile czasu zajmuje?

 

:-)


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#28
Boluś

Boluś

    Real muthafuckin G's

  • Użytkownik
  • 84 postów
  • LokalizacjaChełm
Myśle że już lepiej żebys wzial gume lub zeby ktos ci pomagal trzymajac za nogi w podc. podchwytem, poniewaz nie masz pelnego zakresu ruchu a taki jest najefektywniejszy kazdym cwiczeniu
  • 0

#29
llewyl

llewyl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 75 postów

kano

 

Taki sam i wszystko 10x5. Miedzy seriami w podciagnieciach i dipach robie 2 min przerwy w reszcie 1min i w wyskokach 30 sek. Miedzy seriami zawsze 3 min przerwy. Trening zajmuje kolo 2 godzin.

 

Bolus,niestety cwicze w swoim ogrodzie i nie ma mi kto pomoc,moglbym gumy uzyc,ale wole dojsc do tego bez sprzetu jakiegos,a jestem leszczykiem wiec nawet takie polpodciagniecia duzo mi daja,pompki australijskie dodalem wlasnie po to,zeby poprawic podciaganie.


  • 0

#30
llewyl

llewyl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 75 postów

Jednak zdecydowalem sie przejsc na plan 5x5,moim celem od poczatku bylo zdobywanie kg,mialem myslenie typowo kulturystyczne,nie potrafie sie podciagnac 5 razy w pelnym zakresie,a masa mi w glowie,zatem najpierw daje sobie 2 miesiace na zdobycie przyzwoitej sily,a na mase przyjdzie czas,przy 10 seriach i mojej malej sile i tak pozniej brakowalo techniki,5x5 bede trenowal FBW Podciagniecia,dipy,przysiady,specia lydek i brzuch 4x w tygodniu,wiec miesnia tez na pewno wpadnie.


  • 0

#31
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów

Jednak zdecydowalem sie przejsc na plan 5x5,moim celem od poczatku bylo zdobywanie kg,mialem myslenie typowo kulturystyczne,nie potrafie sie podciagnac 5 razy w pelnym zakresie,a masa mi w glowie,zatem najpierw daje sobie 2 miesiace na zdobycie przyzwoitej sily,a na mase przyjdzie czas,przy 10 seriach i mojej malej sile i tak pozniej brakowalo techniki,5x5 bede trenowal FBW Podciagniecia,dipy,przysiady,specia lydek i brzuch 4x w tygodniu,wiec miesnia tez na pewno wpadnie.


Jak chcesz nabrac pierw sily zeby budowac mase to lepiej bedzie jak bedziesz wykonywal smarowanie gwintow. Pamietaj zasade treningu silowego " trenuj jak najczesciej pozostajac jak najswiezszym ".
  • 0

#32
llewyl

llewyl

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 75 postów

Wiem,ze smarowanie mogloby okazac sie lepsze,ale brakowaloby mi tradycyjnego treningu wiec wole 5x5.


  • 0

#33
poczciwyekto

poczciwyekto

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

Sory panowie, że mnie tu nie było i wszystkiego nie wyjaśniłem.

Od początku września mam totalny zapier*ol (szkoła, jazdy, itd...) mimo to starałem się trenować lecz z marnym skutkiem. Starałem się robić wytrzymałościową rutynę (FBW 3x w tygodniu) były w niej 3 sety ćwiczeń które robiłem jednym ciągiem, robiłem przerwę po między serią ćwiczeń i setem. Trenowałem w kratkę czasami 1x w tygodniu, nigdy 3x mi się nie udało oraz zawsze padałem z sił w połowie rutynny, później czułem się dość otępiały (zbyt ambitny plan ?). Teraz czas to zmienić, żebym mógł zrobić to co sobię ustalę w całości, chciałbym wrócić do tego co robiłem przed wakacjami (chcieliście, żebym wam wytłumaczył co miałem na myśli mówiąc "stara szkoła", jest to trening BAZY) podstawowe ćwiczenia pompki, dipsy, podciąganie, HSPU, przysiady, wznosy nóg, mostki... . Trenowałem takim schematem około pół roku i miałem w tym okresie najlepsze efekty w sile, masie i wytrzymałości. Chciałbym, żeby trening był 4x w tygodniu, każda partia 2x/week np Triceps/barki/klata i Plecy/Nogi/brzuch. Schemat wyglądał by tak seria/przerwa 1-2min/seria, ilość powtórzeń tak prawie na maxa aż technika zacznie podupadać-koniec serii. Myślę, że wam ta wyczerpująca odpowiedź trochę rozjaśni, co mam na myśli. Wieczorem tu wbiję bo teraz muszę wyjść z domu.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych