Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Asymetria klatki piersiowej, nadciśnienie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
nurciak

nurciak

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • LokalizacjaToruń

Cześć wszystkim, jestem w trakcie tworzeniu w sumie takiego lżejszego planu treningowego, na wakacje mam zamiar ćwiczyć między innymi dla lepszego samopoczucia, trochę kondycji, trochę sylwetki. Wydaje mi się że ważne jest to że leczę się na nadcisnienie, i te treningi też nie mogą być zbyt intensywne ( pomiary w okolicy 140/80 - 160/90 ) ale jestem w stanie ćwiczyć. W ostatnim czasie szukałem jakiejś metody na moją " kurzą klatkę " mam lekką asymetrię klatki piersiowej, mostki zdają się być dobrym ćwiczeniem na koretkę, jeżeli macie jeszcze jakieś sposoby, to prosiłbym żeby napisać. Na asymetrię też dobrze wzmocnić plecy i mięśnie brzucha żeby ta postawa była taka " pewniejsza ". Kondycja jest straaaaaasznie słaba, męczy mnie wchodzenie na drugie piętro, w tej sytuacji zacznę biegać. 

 

 
  • Wiek : 17l
  • Płeć : Mężczyzna 
  • Wzrost i waga (wskazane jest również podanie %BF) : 186cm, 85kg 
  • Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat : Rok siłownia, w między czasie jakieś bieganie, baseny. Zrezygnowałem ze wszystkiego z powodu nadciśnienia.
  • Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości : Żadne 
  • Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? (Tak lub Nie) : Taak
  • Cel treningowy (siła, wytrzymałość, sylwetka, gibkość, pozycje statyczne) : Głównie wytrzymałość 
  • Czas jaki możesz poświęcić na treningi (np 2x w tygodniu po 1h, 5x w tygodniu po 2h, jestem dostępny 24h na dobę itp) : Teraz praktycznie 24/7
  • Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: kcal, węglowodanów, białka, tłuszczy, produktów niezdrowych (czekolada, słodkie napoje, zupki chińskie itp). : Jestem bez diety, poprostu staram się jeśc w miarę normalnie wykluczając cukier i sól 
  • Na jakiej podstawie stworzyłeś/aś plan (link do artykułu, tytuł książki itp) : Dwie części Skazanego na Trening, sugestie innych osób z forum czy z youtube

 

Plan rozdzieliłem sobie na splity, na tę chwilę nie mam żadnego sprzętu, w ciągu tygodnia powinienem dorobić się drążka

 

Poniedziałek ( klatka, biceps )

-pompki o szerokim rozstawie rąk

-pompki diamentowe ( też mi wchodzi na klatkę )

-zwykłe pompki

-pompki z nogami wyżej 

*(jeżeli zamontuje drążek) podciągnięcia na biceps,

 

Wtorek (plecy, triceps )

-podciągnięcia nachwytem ( jeszcze nie daję rady, ale zacznę )

-podciągnięcia nachwytem o szerokim rozstawie dłoni

-podciągnięcia nachwytem o wąskim rozstawie dłoni

-pompki diamentowe 

-reverse dips

-bench dips

 

Środa ( wolne )

 

Czwartek ( barki, nogi )

-pompki scyzorykowe 

-pompki hindu

-przysiady

-przysiady o szerokim rozstawie nóg

-wykroki

-jump lunges

 

Piątek ( wolne )

 

Sobota ( rozciąganie ) 

-rytki tybetańskie

-zestaw ćwiczeń rozciągających trwających około 30minut

-bieganie

-mostki 

 

Niedziela ( brzuch )

- v-sit ups

-abs 2 (  )

 

Co do powtórzeń, to musze jeszcze je wyznaczyć, zależy mi żeby ćwiczenia były rozmaite, i żeby było ich dużo, plan pewnie jest troche zbyt chaotyczny, ale poza przeczytaniem dwóch tomów Skazanego na Trening nie mam żadnej wiedzy teoretycznej na ten temat, proszę o korektę i ewentualne uwagi. Pozdrawiam


Użytkownik nurciak edytował ten post 28 czerwca 2015 - 20:33

  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
9 cwiczen push, a stricte na dolny odcinek plecow 1.

Stworzyles plan nastawiony na poprawe tych elementow, ktore w kobietach wywoluja ohy i ahy.

Miesnie glebokie sa rownie wazne co wystajaca klata za koszulki.

Skoro slaba kondycja to zaczalbym od treningow obwodowych, a nie dzielonych. Przeczytaj dokladnie np temat o ksztaltowaniu sily miesniowej.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych