Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Początki skazanego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
Dewy

Dewy

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Witam. Trenuję już ponad miesiąc ze skazanym wykonując 3 treningi tygodniowo wszystkich 5 ćwiczeń + trening Armstronga, a także z 2 części trenuję łydki, zwis oraz pompki na palcach.

Mam zamiar przejść do 2 kroku w treningu brzucha. Zauważyłem, że 1-wsze ćwiczenie jest znacznie łatwiejsze od 2. Jest sens wykonywać w ogóle te 2 ćwiczenie, czy lepiej robić dłużej 1-wsze lub przejść np. do 3 kroku?

Podobnie sprawa ma się z przysiadami. Jestem na 2 kroku i zauważyłem, że krok 2 jest dla mnie niemalże identyczny jak krok 3 i może nawet trudniej go wykonuje niż krok 4. Co o tym sądzicie?


  • 0

#2
Piano079

Piano079

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 270 postów

Notorycznie powtarzające się pytanie...

Po to ten plan został tak skonstruowany, żeby go realizować dokładnie tak jak jest. I o ile ilości powtórzeń w seriach są dziwnie dobrane, to ćwiczenia które po sobie następują są całkiem ok. I pytanie czy chcesz jak najszybciej zrealizować całość, byle jak, byle tylko to przejść (wtedy możesz robić i co trzeci krok), czy chcesz faktycznie ćwiczyć kalistenikę zaczynając od jakiegoś planu przygotowującego ciało, ścięgna, ośrodek nerwowy do tego typu wysiłku (o tym też już było dużo razy) i realizujesz wszystkie kroki ze Skazanego. Ewentualnie jakiś inny plan początkującego, ale realizowany krok po kroku solidnie i jak trzeba.


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych