Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

wznosy nóg


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Wiem, że tu nikt nie podrzuca gotowych planów ale mam możliwość robienia wznosów nóg na brzuch w domu i teoretycznie mogę to jechać nawet codziennie. Są  to wznosy niewiele ponad poziom bo mnie sufit ogranicza B) ale jest pełny zwis. Cel-wzmocnienie i rzeźba brzucha. Pytanko- ile serii byście sugerowali lub ile powtórzeń żeby nie przesadzić? No codziennie to może przesadziłem ale mam zamiar robić cykl 2 dni pod rząd i przerwa regeneracyjna. I bardzo proszę nie pisać, że są lepsze ćwiczenia bo ja jestem fanem wznosów :D


  • 0

#2
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

No to przecież sam poczujesz : ) Tempo jest też ważne, jak chcesz zbudować więcej siły to wstaw trochę izometrii i/albo spowolnij fazę negatywną. Według materiałów ze szkolenia WCO na wytrzymałość robisz więcej niż 20 powtórzeń, na wytrzymałość siłową 11 - 19 powt, na siłę 4 - 10 powt, na "total strength" 1 - 3 powt. Możesz sobie periodyzować co kilka tygodni, żeby różnicować bodźce, chociaż czytałam gdzieś ostatnio, że nawet w ciągu tego samego tygodnia można robić treningi na siłę i wytrzymałość i efekty są dobre.

 

Właśnie dziś oglądałam Ala Kowadło taki fajny filmik to podrzucam:

 

 


  • 0

#3
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

super! Bardzo dziękuję! O takie info mi chodziło :P  wspaniale! :D


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych