Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

"Smarowanie" stawów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Dewy

Dewy

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Witam. Czytając obie książki P.Wade natknąłem się na tzw.krążenie stawów. W tej książce jest napisane, że polega to na otwieraniu i zamykaniu stawów w celu pobudzenia płynu mazistego dzięki czemu możemy odświeżyć napięte i zmęczone mięśnie. Natomiast w internecie znalazłem informacje, że wszelkiego rodzaju krążenie stawów powodują hipermobilność w stawach, gdyż przez rozciąganie więzadeł narażamy się na utratę stabilizacji w stawach, a co za tym idzie?KONTUZJA. Która teoria jest prawdziwa?


  • 0

#2
Grzybu77

Grzybu77

    Never Give Up!

  • Bywalec
  • 428 postów
  • LokalizacjaPolska
Wszystko z głowa. Jezeli będzie wykonywał to z glowa i z tym co napisal P.Wade to raczej nie powinno być problemów. Krążenie tylko tymi częściami które maja staw kulkowy powinno je dodatkowo rozgrzać i przesmarowac. Np. Po rozgrzewce "właściwej".
  • 0

Zapraszam na mój blogo-dziennik treningowy : 


#3
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Ja zawsze przed treningiem, w trakcie i po treningu ruszam stawami, a czasami nawet w ciągu dnia i nic moim stawow nie jest.

 

Tylko nie rozumiem tego hipermobilności, albo stawy rozciągasz albo nimi ruszasz. Z rozciąganiem musi iść siła w parze, bo jak siły nie będzie i staw będzie za nadto rozciągnięty może doprowadzić do kontuzji, tak samo jest w bieganiu, jeśli za mocno mamy rozciągnięte nogi i siły nie mamy przy tym, to będzie problem.

 

Ja polecam rozciąganie oraz ruszanie nimi + siła.

 

Z drugiej strony musisz spojrzeć czy jest to ci potrzebne i jak bardzo tego potrzebujesz.


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#4
Pawel Gie

Pawel Gie

    fizjoterapeuta

  • Użytkownik
  • 61 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Wszystko co w nadmiarze to szkodzi. Krążenia stawami w umiarkowanym tempie po których wykonujesz niewielką serię jakiegoś lekkiego ćwiczenia angażującego podobne partie mięśniowe do tych, nad którymi będziemy pracować danego dnia są świetną rozgrzewką poprawiającą krążenie, przygotowującą mięśnie do intensywnego wysiłku, tym samym zabezpieczając je przed kontuzją.

 

Krążenia można wykonywać także na koniec treningu, tylko że to mają być bardzo powolne i luźne krążenia, które mają schłodzić organizm i rozruszać zmęczone wysiłkiem mięśnie, aby zmniejszyć uczucie "pospinania", które może pojawić się po intensywnym treningu.

 

Hipermobilność stawów spowodowana krążeniami może pojawić się, jeśli będziemy je wykonywać bardzo intensywnie, w dużej ilości, do przesady, wtedy rzeczywiście możemy podrażnić aparat torebkowo-więzadłowy oraz ścięgna.


Użytkownik Pawel Gie edytował ten post 27 maja 2015 - 13:08

  • 3

Blog o kalistenice i zdrowym stylu życia.

http://pawelgie.blogspot.com





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych