Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pompki na jednej ręce - Siła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Grzybu77

Grzybu77

    Never Give Up!

  • Bywalec
  • 428 postów
  • LokalizacjaPolska

Zawsze na rozgrzewkę robię pare zwykłych pompek i ostatnio odczułem że jestem słabszy w ich wykonywaniu.. Powiedzcie czy to może być spowodowane tym że przy pompkach na jednej ręce angażują się inne mięśnie itp. Przecież trenuję na siłę więc powinienem być też silniejszy w zwykłych pompkach tyczy się to też zwykłych podciągnięć i podciągnięć jednorącz?


  • 0

Zapraszam na mój blogo-dziennik treningowy : 


#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Zwykłe pompki u wielu z nas to nie trening siły, a wytrzymałości. 

Pompki na 1 ręce to trening siły, a nie wytrzymałości.

 

Czyli trenując czystą siłę, nie dziw się, że spada wytrzymałość. Można zrobić 100 pompek zwykłych i ani jednej na 1 ręce i odwrotnie też to działa. Siła potrzebna do zrobienia 1 pompki na 1 ręce nijak wpływa na zrobienie 100 pompek zwykłych. 

 

Dlatego tak ważne jest, aby trenować wszechstronnie. Bodajże Struc napisał kiedyś "siła bez wytrzymałości jest niczym" i coś w tym jest. 

 

Trenując na siłę używasz w głównej mierze układ nerwowy, a w wytrzymałości układ mięśniowy (magazynujesz więcej energii i w wydajniejszy sposób ją wykorzystujesz)


  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
Grzybu77

Grzybu77

    Never Give Up!

  • Bywalec
  • 428 postów
  • LokalizacjaPolska

Czyli raczej nie jest wskazane trenować cały czas na siłę? Przypomina sobie nawet że P.Wade pisał w C-Mass  że kiedy trenujemyy cały czas masowo i w pewnym momencie staniemy i już nie rośniemy warto wtedy zmienić trening na siłowy i że przełamiemy tą stagnację :)


  • 0

Zapraszam na mój blogo-dziennik treningowy : 


#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Dokladnie tak.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Tu jest krótka piłka, ćwicząc pompki na jednej ręce ( zdobywasz siłe ) aż do pewnego momentu gdzie potem dochodzi wytrzymałość jak zwiększamy ilość powtórzeń, to się nazywa ćwiczeniami unilitarne o ile się nie myle, ale nie myśl, że jak je robisz to poprawisz wynik w pompkach zwykłych niećwicząc ich, rób takie i takie pompki, nie ograniczaj się do pompek na jednej ręce, a opłaci Ci się to:)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych