Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jeden trening kalisteniki - prośba kilka porad

kalistenika trening porady

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
howtobefit

howtobefit

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

Witam. Układam plan z użyciem tylko własnego ciała, jako że w weekendy nie będę chodził na siłownię, a w domu mam wszystko, co potrzebne pod kalistenikę właśnie :).

Aktualnie plan wygląda tak: 2x w tygodniu siłownia push&pull, 2x trening sztuk walki, i na weekend jeden trening kalisteniki. Cel: poprawa wytrzymałości i masy mięśniowej. Chciałbym Was spytać, jak z powtórzeniami. Niektórzy proponują zrobić jak najwięcej w przykładowo okresie 5 minut, inni mają jeszcze inne metody. Jak polecalibyście to zrobić?

Ćwiczenia będę wykonywał z tzw. wielkiej szóstki: przysiady z wykrokami / drążek / pompki na poręczach / pompki / mostek zapaśniczy / ABS II. Na całość planuję 25 serii.

Prosiłbym Was o pomoc z doborem powtórzeń potrzebnych do realizacji celu.


  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Ćwiczenia, które podałeś to nie jest wielka szóstka :/

 

wytrzymałość i masa mięśniowa nie idą w bezpośredniej parze. Na wytrzymałość musisz dygać 15+ powtórzeń, zaś na masę mięśniową 6-9 (moim zdaniem).

 

Sądzę, że kalisteniką chcesz zapchać wolną dziurę w tygodniu treningowym, gdy nie masz dostępu do siłowni. Takie odebrałem wrażenie. A nie jest to zbyt dobry sposób, ponieważ nie osiągniesz zbyt wiele przy 1 treningu kalistenicznym. 

 

O budowie masy mięśniowej pisał Pablo1 artykuł. Poszperaj. Przecież nie będziemy robić "ctrl+c, ctrl+v" z niego, aby odpowiedzieć na pytanie :)

 

edit. A dodatkowo w przeciągu niespełna 3 miesięcy trzeci raz zmieniasz całkowicie koncepcję treningu. Nie uważasz, że jest to bezsensowne chodzenie po okręgu, zamiast dążyć do konkretnego celu?

 

http://kalistenikapo...nia/#entry95436

http://kalistenikapo...ora/#entry95894


  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
howtobefit

howtobefit

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

Faktycznie, ostatnio ciągle zmieniałem, ostatecznie zdecydowałem się wrócić na siłownię.

Trening kalisteniki ma mi w tym wypadku uzupełnić jeden dzień bez siłowni. Ogólnym celem jest przybranie masy, ale jako że zamierzam ćwiczyć sztuki walki, może warto zrobić jeden dzien tego właśnie treningu typowo pod wytrzymałość? :)

Odnośnie ćwiczeń z wielkiej szóstki - tak pisało na jednej stronie, może autor był niedoinformowany.


  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Fajnie, że z dystansem podszedłeś do mojej wypowiedzi. Ciekawiło mnie w jaki sposób odpiszesz :)

 

kalisteniką możesz świetnie wypracować wytrzymałość. Wystarczy łączyć ćwiczenia wielostawowe takie jak burpees z raczkowaniem np 10 burpess, minuta raczkowania leoparda, 10 burpees, 1 min raczkowania.... aż się "nie porzygasz". Crawling (raczkowanie) świetnie buduje wytrzymałość oraz uczy współpracy górnych i dolnych kończyn itd itp. Nie będę zachwalał raczkowania, bo już zostało to na forum zrobione 1000x :)

 

I uważaj co czytasz w necie, bo właśnie można się natknąć na nowe wersje "wielkiej szóstki" i inne bzdury. Nie twierdzę teraz, że nasze forum jest pozbawione błędów merytorycznych, ale po to jest forum. Aby wymieniać zdanie i opinie i dochodzić do wspólnych, słusznych wniosków. 


  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
howtobefit

howtobefit

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

Elegancko ;). Taki trening Crawling z burpees by wystarczył, wyćwiczy całe ciało, czy dołożyć do tego np. jeszcze drążek?

Odnośnie grzebania informacji po stronach: jak najbardziej. Poczytać warto, ale zawsze lepiej skonsultować.


Użytkownik Powadzi edytował ten post 04 maja 2015 - 19:01
upominam za podbijanie tematu

  • 0

#6
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Drążek nie jest ćwiczeniem na budowanie ogólnej wytrzymałości. Nie ma sensu go dawać do mini obwodu podanego wyżej


  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#7
howtobefit

howtobefit

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

W porządku, dzięki za info :). Serie robić faktycznie do dużego zmęczenia, zrobić na pierwszy raz jakiś test wytrzymałościowy, czy powinno się ustalić jakiś wstępny limit czasowy? No i ile czasu robić przerwy po zrobieniu burpees i crawlingu?


  • 0

#8
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Nie rób żadnych przerw, a ilość dobierz tak, abyś zrobił bez problemu minimum 8minut takiego treningu.


  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#9
howtobefit

howtobefit

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

Elegancko. A co z pomysłem przeplatania takiego treningu (burpees z crawlingiem, ABSem, workiem treningowym), a na inny dzień drążek, dipsy na poręczach, pistolet, ABS, może jeszcze pompki? Czyli klasyczne ćwiczenia na siłę i masę.


  • 0

#10
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Trenowanie jednego dnia pod siłę/masę mięśniową a drugiego pod wytrzymałość jest dobrym rozwiązaniem, choć niekoniecznie sprawdzi się u Ciebie - sprawdź na sobie i daj znać jak Ci idzie.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kalistenika, trening, porady

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych