Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kilka pytań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#41
santee

santee

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 82 postów
  • LokalizacjaChełm

Wykonuję negatywy 3s. 3x w tygodniu, każde powtórzenie 8 sekundowe, nachwyt. A jeśli wykonuję np:. trzecie powtórzenie w serii i zamiast brody na drążku to mnie "zrywa" do dołu i brodę mam na wysokości drążka, a nie na wysokości nad drążkiem i z tej wysokości się opuszczam to można to jeszcze zaliczyć jako negatyw?


  • 0

#42
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Do rozpoczęcia wykonywania ruchu negatywnego przecież wskakujesz na drążek. Nie masz siły utrzymać się po wskoczeniu nad drążkiem brodą? 

 

Jeśli tak, to dodaj zatrzymania izometryczne w górnej fazie. 3s negatywów, a później 1-2 serie przytrzymania w górnej pozycji. Czas w tej pozycji to połowa maxa. Czyli jeśli utrzymasz się tak 30 sekund, to robisz 1-2 serie po 15sec. 

 

W negatywach najważniejsze jest, aby kontrolować ruch. Z drugiej jednak strony jeśli 3,4,5,6,7,8 powtórzenie zaczniesz pod drążkiem, to mięsień ma swoją pamięć ruchową i zapamięta, że tylko do tego momentu się podciągamy. Po prostu wyrobisz sobie zły nawyk. Też z 8 powtórzeń robisz tylko 2 poprawnie. To 20% jedynie :(


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#43
santee

santee

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 82 postów
  • LokalizacjaChełm

Chodzi o to, że robię negatywy prawidłowo 2 serię, a 3 seria wygląda tak, że 2 powtórzenia jeszcze dobrze, ale przy trzecim gdy podskakuje to nie ma już siły zacząć z pozycji "broda nad drążkiem", a broda jest gdzieś na górnej wysokości drążka.


  • 0

#44
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Zamontuj drazek nizej, abys nie musial wskakiwac. Wtedy nogi bedziesz zginal w kolanach przed soba

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#45
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Jak robisz 2 serie prawidłowo a na trzecią nie masz siły to nie rób trzeciej, pracuj najbardziej jak możesz nad tymi dwoma. Ja ostatnio w parku miałem taki trening, podciąganie podchwytem 2 podciągnięcia/ 4 podciągnięcia i tak 5 seri, po każdej seri muscle up i odmyk, i zauważyłem że w jednej chwili się śpieszyłem i te 4 podciągnięcia wyszły mi jakbym miał test na podciąganie, a w następnej serii robiłem tak dokładne tzn, podciąganie bardzo szybkie (przygotowuje do muscle upa), 5,8 sekund brądą nad drążkiem i 5,6 sekund powolne opuszczanie w pozyci hallow i nieźle męczy, stawiaj na jakość nie ilość, co do drążka znajdź coś wygodnego dla Ciebie podskocz i jedziesz, ja sam mam drążek 30 cm nad sobą a mierze 181, więc z puffy musze podskoczyć no ale trzeba ćwiczyć :) Powodzenia.


  • 0

#46
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

Artykuł świetny, zrobiłem już plan tym sposobem (zresztą już go widziałeś :) ) dałbym do reputacji ale nie umiem, może ktoś mnie poinstruuje?   PRZEPRASZAM NIE TEN TEMAT :)


Użytkownik jakubek2013 edytował ten post 20 lipca 2015 - 16:03

  • 0

#47
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Klikasz na zieloną strzałkę po prawej stronie w oknie wiadomości danego autora. 


  • 0

#48
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

Dzięki ale komentarz napisałem nie w tym temacie :) nie mam pojęcia jak to zrobiłem.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych