Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

synteza Skazanego Na Trening + Nagiego Wojownika + 5x5? (początkujący)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Chciałem zapytać, czy w moim przypadku, który opisałem tutaj , mogę połączyć trening wg Zaprawy Skazańca z Nagim Wojownikiem? Od 2 miesięcy chciałem się przygotować merytorycznie, zanim przystąpię do treningów, toteż ze Skazanym na trening zapoznałem się kilkukrotnie, a niedawno przestudiowałem Nagiego Wojownika. Czytałem również o planie 5x5, który sprawdza się ponoć naprawdę nieźle. Myślałem, by połączyć Zaprawę skazańca (od pierwszych kroków) z planem 5x5 i tylko techniką napięcia mięśniowego opisaną w Nagim Wojowniku. Czy takie rozwiązanie ma sens? 

 

W ogóle mam pewien mętlik w głowie, który odnosi sie do pogrubionego wyżej wyrazu "tylko". Program Skazanego przewiduje wspinanie się po drabinie trudności danego ćwiczenia, natomiast Nagi Wojownik zachęca do próbowania swoich sił w pistoletach i pompkach na jednej ręce już od razu. Jak postępować?


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Jeśli dopiero zaczynasz treningi to proponuje zacząć od obwodów składających się z ćwiczeń ze "Skazanego na trening". Po tego rodzaju okresie przygotowującym Twoje ciało do wysiłku możesz przejść na schematy nieco bardziej ukierunkowane na Twój cel. Przeważnie ten okres wstępny wynosi 2-4 miesiące ale zawsze dopasuj go do siebie. 

 

Zarówno "Nagi wojownik" jak i "Skazany na trening" prezentują metody mające pozwolić Ci opanować najtrudniejsze odmiany danych ćwiczeń. Która z nich jest skuteczniejsza? Zależy jak dla kogo, książka Tsatsouline'a prezentuje schemat nakierowany wyłącznie na rozwój siły a książka Wade'a powinna zwiększyć bardziej Twoją wytrzymałość niż siłę. Osobiście preferuję metodykę Pavla, opiera się on na stymulacji układu nerwowego i wpływu hipertrofii funkcjonalnej na treningi. Równie dobrze możesz wykorzystywać ćwiczenia ze "Skazanego na trening" i wykonywać je w systemie "Smarowania gwintów" zachowując przy tym wszystkie techniki opisane w książce. Jednak tak jak napisałem na początku sugerowałbym najpierw odpowiednie wzmocnienie stawów i tkanek łącznych. Tak na marginesie napisz co jest Twoim celem bo tak to możemy debatować bez końca o schematach ;)


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Zastanawiałem się nad treningiem obwodowym, jednakże mam wątpliwości, czy w moim przypadku (codzienna fizyczna praca) jest niezbędny? Czy poprzez taką pracę (trwającą pół roku) stawy i tkanki łączne nie zostały choć trochę wzmocnione?

 

 

 

napisz co jest Twoim celem bo tak to możemy debatować bez końca o schematach

 

Jasna sprawa. :)

 

Moim pierwszorzędnym celem jest znaczący wzrost siły - w chwili obecnej nie jestem w stanie wykonać nawet jednego powtórzenia pompki na jednej ręce/pistoletu/podciągnięcia na jednej ręce. Tak naprawdę jestem słabym fizycznie człowiekiem. Chcę to zmienić. Drugim celem jest delikatne wrzucenie "mięcha" na kości. Myślę, że każdemu choć trochę na tym zależy. 

 

Mój wzrost i waga: 177 / 76 kg.

Przebyte urazy: Raczej brak. W klasie maturalnej miałem uszkodzenie prawego błędnika. Oprócz tego mam lekką wadę rozwojową polegającą na lekkim obróceniu prawej łopatki (z tego co pamiętam). Prosty test - stoję prosto, pochylam się do przodu tak, że ciało przyjmuje kąt 90 stopni. Wyciągam przed siebie lewą rękę i podnoszę ją na wysokość głowy (równolegle do podłogi). Następnie podnoszę prawą rękę - mogę ją podnieść jedynie o 45 stopni. :( Prawa ręka w dodatku jest nieco słabsza od lewej...Chciałbym również wyrównać tę dysproporcję.


  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Od zawsze wychodze z zalozenia, ze podstaw nigdy za wiele. Czemu chcesz za wszelka cene dazyc szybko do celu?

Pol roku pracy fizycznej to jest nic. Znam osoby, ktore pracuja tak cale zycie, a i tak sa slabe i podatne na byle kontuzje.

Sciegna i stawy trzeba przygotowac do konkretnej pracy i zakresu ruchu. Watpie abys w pracy wykonywal ruch jak przy podciaganiu na drazku lub ulozeniu ramion jak przy glebokich dipach.

Powoli do przodu malymi kroczkami.

Mam w domu idealny dowod na to, ze powoli do przodu przynosi najlepsze efekty. Mam na mysli corke. Przez 11m zrobila taki progres, jakiego nigdy nikt dorosly nie doswiadczy.

Fbw to najlepszy start.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Przekonaliście mnie. W takim razie muszę poczytać o treningu obwodowym. Czy mogę poza nim wykonywać coś jeszcze? 


  • 0

#6
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Poza obwodami to warto zapoznać się z resetami. Zainteresuj się tym tematem w punkcie 18 pigułki wiedzy.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#7
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Skazany na trening buduje siłę, ale w trudniejszych krokach.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#8
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Możesz chodzić se na spacery, basen itp.

Dopiero zaczynasz, więc nie przeginaj.


  • 0

66668745.png





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych