Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ręce i stopy - czy są przygotowane?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
rece_i_stopy.jpg
 
W ramach Outsiders Nowa Kultura Fizyczna właśnie ruszyliśmy z całą serią materiałów (artykułów i filmów) traktujących o rękach i stopach.
 
Podobne tematy były już poruszane na tym forum ale myślę, że nie aż tak dokładnie i kompleksowo. W internecie jest oczywiście cała masa filmów i artykułów poświęcona temu tematowi, ale najczęściej te najlepsze są w języku angielskim, który sporej grupie osób utrudnia odbiór i pełne zrozumienie przedstawionej treści. Chcemy aby każdy miał dostęp do wysokiej jakości, profesjonalnej bazy wiedzy, w naszym rodzimym języku, z której będzie mógł korzystać i pracować nad swoim rozwojem fizycznym. Tworzymy nową jakość w zakresie szeroko rozumianej aktywności fizycznej w Polsce i chcemy się dzielić naszą wiedzą z wszystkimi niezależnie od dyscypliny czy formy aktywności jaką się zajmują. Wychodzimy z prostego założenia, że każdy z nas ma ciało podlegające tym samym prawą i zasadą. Niezależnie czy biegasz, pływasz, jeździsz na rowerze, podnosisz ciężary, machasz odważnikami kulowymi, uprawiasz gimnastykę, street workout, kalistenikę, walczysz i trenujesz krav maga, kung fu, capoeira itp. Niezależnie od tego czy robisz to rekreacyjnie czy zawodowo... Wszystkich nas zawsze łączy RUCH.
 
Zainteresowanych zapraszam na nasz blog gdzie regularnie będą pojawiać się nowe materiały:
 
"[...] wiemy, że niemożliwe jest zdobycie konkretnych umiejętności, brawurowo pomijając podstawy i etapy, które dają przepustkę do postępów. [...]"
 
Część 1 - Przygotowanie rąk
"[...] prezentujemy proste ćwiczenia, dzięki którym wzmocnicie i przywrócicie optymalną mobilność w obrębie swoich rąk. Krok po kroku, bo tutaj nie ma dróg na skróty. [...]"
 
"[...] Pisaliśmy już o tym, dlaczego ręce i stopy to wyjątkowe części ciała. Pokazaliśmy już jak i co praktykować, aby wzmocnić i uelastycznić nadgarstki, śródręcza i palce. Dziś zajmiemy się mało popularnym tematem, w zasadzie oczywistym a poniekąd być może kontrowersyjnym…W jaki sposób zgrubiony naskórek wpływa na naszą siłę, wydolność i sprawność? [...]"
 
Jeśli tylko temat Was zainteresuję to będę tu umieszczał informację o kolejnych odcinkach i materiałach. Będę również wdzięczy za komentarze, sugestie i oczywiście krytykę, pod warunkiem, że będzie konstruktywna. :)

Użytkownik BeF1990 edytował ten post 18 kwietnia 2015 - 21:03

  • 8

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Zapowiada się ciekawie, wrzucaj info o kolejnych materiałach - będę na nie zerkał. 


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Niezły materiał :) Czekam na więcej, + :)


  • 0

#4
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Robicie dobrą robotę, BeF1990 :)


  • 0

#5
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Ciesze się, że materiały Wam się spodobały.

 

Tymczasem zapraszam do kolejnego artykułu:
 
 
PS: Będę aktualizował regularnie pierwszego posta i tam dodawał linki do kolejnych artykułów. Myślę, że to ułatwi orientację i zapewni porządek w temacie.

  • 0

#6
Bel

Bel

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 65 postów
  • LokalizacjaLublin

Naprawdę świetne materiały.

Justy^o, spróbuj pokręcić dłońmi jak pokazano na filmiku przed staniem na rękach, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś. ;) Znacznie lepiej złapać balans, przynajmniej w moim przypadku.


  • 0

#7
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

O, zapomniałam o staniu na rękach! A właśnie jestem po treningu i mam już dość :( To jutro wszystko przećwiczę!

 

Jednak już teraz dokładnie wszystko przeczytałam i zrobiłam ćwiczenia dłoni. Dopiero teraz poczułam na własnej skórze, jakie to ważne! Śmieszne, że do tej pory nie skojarzyłam faktów: jakiś czas temu "uwolniłam" stopy i wiem, jakie to ma przełożenie na trening. Teraz zrozumiałam, że jeśli chcę opanować stanie na rękach i inne wygibasy, muszę pomyśleć o dłoniach. Dziękuję!

 

Z moich zgrubień na dłoniach jestem nawet trochę dumna ; ) Teraz widzę, że na lewej ręce odciski są wyraźnie słabsze! Niby wiem, że prawą rękę mam dominującą, ale świadomości nigdy za wiele.

 

Jeszcze raz napiszę - bardzo dobre artykuły, super sprawa.


  • 0

#8
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Podpinam do pigulki!

 

Świetna robota


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych