Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Koleżeńska rywalizacja = większa motywacja ; )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Gadałyśmy sobie z Bel i okazało się, że mamy zbliżone cele treningowe na najbliższy miesiąc. Postanowiłyśmy się nawzajem zmotywować do walki i razem zakładamy ten temat.
 

Nasze cele to:

- dipy (max powtórzeń)

- L sit (w podporze na poręczach, max)

- wolne stanie na rękach (w sekundach max)

 

Na razie jesteśmy chyba na podobnym poziome, czyli zerowym :)))

 

<<Mam nadzieję, Bel, że nie ściemniasz z tymi dipami! :D>>

 

Do 15 maja w tym temacie pojawią się filmy z naszymi osiągnięciami. Ja dziś spróbuję nagrać film z tym, jak sobie radzę obecnie.

 

Ciekawe, ile uda się osiągnąć w 6 tygodni!

 

Jeśli ktoś chciałby się dołączyć do naszych nieoficjalnych wyzwań - zapraszamy :D


  • 1

#2
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Powodzenia dziewczyny !!! będę obserwował poczynania :D


  • 0

#3
Bel

Bel

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 65 postów
  • LokalizacjaLublin

Jeżu chruściany, prędzej sobie łokcie zajadę, niż wycisnę z siebie więcej na poręczach...

 

Mój filmik już jest:

 

;)

 

3 najbardziej  zaniedbane przez mnie ćwiczenia... no, może poza ćwiczeniami na plecy, ale to ostatnio nadrabiam. :P

 

 

PS

Don't hate me za podkład, jakoś mi refren pasował. :D


  • 5

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Powodzenia dziewczyny, będę tu zaglądał ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Haha, będzie ciekawie :D Łapcie moje wypociny:

 


  • 5

#6
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Tytuł filmu mnie rozbroił, ale brawa za odwagę :)

 

W maju będziecie same się z tego śmiały, póki co życzę wytrwałości i progresu.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#7
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Brawo dziewczyny, powodzenia.

Justy^a synek pytał: mamo co Ty robisz ? :)


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#8
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Brawo dziewczyny, powodzenia.

Justy^a synek pytał: mamo co Ty robisz ? :)

 

Tak, dokładnie tak zapytał : )) Ale nie był specjalnie zdziwiony ; )

 

Mam domsy po dipach, ale będzie dobrze. Najgorzej chyba ze staniem na rękach. Bel, robisz sylwetki pod HSy?? :D


  • 1

#9
Bel

Bel

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 65 postów
  • LokalizacjaLublin
Też leczę DOMSy po dipach. :D
Po HS zresztą też...

Sylwetki?
Robię "pomnik", hollow po staniu i wyciągam się na podłodze między seriami. A które mam robić? :)
  • 0

#10
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

 A które mam robić? :)

 

Heh, a myślałam, że "You can do it better than me" :D

 

Normalnie hollow, hollow takie brzuchem do ziemi (na seminarium gimnastycznym podnosiliśmy się do stania na rękach - tzn dwie osoby podnosiły trzecią, która musiała utrzymać sylwetkę). Ja do tego robię schodzenie rękami w dół drabinek na podłogę i z powrotem i wchodzenie stopami po ścianie do stania na rękach brzuchem do ściany. Dobre na barki i na tricepsy : )

 

A co to jest "pomnik"??


  • 1

#11
Bel

Bel

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 65 postów
  • LokalizacjaLublin
Szpan na seminarium. :D
To ja się nie będę rozpisywać z ćwiczeniami. Dodam tylko Hindu PU, pike PU, wznosy nóg w staniu na głowie, schodzenie, ale po podłodze i wypychanie rękoma w staniu na głowie do stania na rękach. :P

Pomnik to takie rozciąganie od Ala. Staje się prosto, ręce oplata i się wyciąąąąga. Bardzo fajne po treningu i na rozgrzewkę. Plecy strzelają, a barki lepiej odpoczywają.
A z tym brzuchem do ściany to też robię. Zupełnie inaczej czuć nadgarstki.
I śmiesznie, jak się leci na grunt w druga stronę niż zazwyczaj przy chwili zmęczenia. :P


PS
Właśnie zrobiłam hollow w staniu na głowie. Chruście przenajsłodszy, idzie się w tym zabić z wysiłku czynionego by nie spaść. D:
  • 0

#12
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

No no, stanie na głowie też oczywiście robię :) O to chodzi, żeby w staniu na rękach tak się spiąć! Marzenie...

 

Szpan na seminarium :D :D No to tu masz szpan:

 

 

Hej a jak lecisz na grunt? Serio? Bo ja się okropnie jeszcze boję tak do końca wejść, żeby czołem i stopami dotykać ściany. Bo mam wizję roztrzaskanego kręgosłupa u podłogę. No ale do niedawna bałam się stanąć na rękach, bo miałam wizję złamanej szyi...


  • 1

#13
Bel

Bel

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 65 postów
  • LokalizacjaLublin
To jak wszyscy z tym strachem. Mi przeszło jak w swoim młodzieńczym narwaniu wyrąbałam się parę razy nienaumyślnie (na trawę, piasek, drewnianą podłogę) i okazało się, że moje ciało jest mądrzejsze niż mózg. Czytaj: jak lecę na plecy, wyginam się w coś na kształt mostka i wszystko amortyzują nogi.
A w staniu przodem do ściany ostatnio poprosiłam współlokatorkę, żeby mi nawracała stopy, jak będą lecieć nieposłusznie. Dzięki temu (i krukowi) lepiej wyczuwam balans na dłoniach. Zauważyłam też, że mega działają w balansie same palce. Jak wymęczyłam przedramiona zwisami, trudniej mi było złapać równowagę. Jak chowałam palce, pdwijając je pod dłoń, od razu leciałam. Taka ciekawostka z mojego treningu. ;)
Dla płynnego treningu i maksymalnego wysiłku, robię mostek na głowie, stanie na głowie, jakieś push upy i sprinty przed treningiem właściwym. Jak młode ciało czuje bieżącą prędko krew i rumieńce podekscytowania na polikach to zupełnie inaczej pracuje. :D

Widziaaałam filmik. :) Subskrybuję Cię na yt, więc jestem na bieżąco.
Hm, tylko na telefonie pokazuje mi, że film jest niedostępny. Ale pewnie na kompie już będzie ok, bo niektóre filmy serwis blokuje telefonom. :P

O, a jaką strategię obrałaś wobec treningu? Jeśli mogę spytać. :D
Ja robię 10x1 dip, drabiny negatywów i tabatą dipy ze zgięciem łokci koło 10stopni. L robię 30x 5sek., a HS 5x30s podparte o ścianę i Kruka tez tyle, 3x1min stanie na głowie, tabatą HS przodem do ściany, 5x5 dodatkowe ćwiczenia i 3fecta i rozciąganie na koniec 30 sekund, a serii tyle, na ile mam siły i czasu.
Nie mogłam się zdecydować na konkretny program. Parafrazę Armstronga odpuściłam, bo procentowo względem czasu nie zadowoliłyby mnie wyniki. No i kombinuję.
  • 1

#14
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Muszę ułożyć lepszy plan. Kurczę trochę mam mało czasu. Strategii jeszcze nie mam, będę w dzienniku pisać. Ja ogólnie jestem okropnie niesystematyczna! Napiszę tu po dzisiejszym treningu, na razie Synek mi skacze po plecach, bo chce iść na spacer. W Krakowie słońce! Smogu nie ma! :D


  • 0

#15
Bel

Bel

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 65 postów
  • LokalizacjaLublin

Stwierdzam, że plany są do kitu. Wypisałam sobie tych kilka strategii i przebieram zależnie od humoru i stanu DOMSów.
(Po sprintach ćwiczy się najlepiej). :D

Też mam dziennik, ale w zeszycie.

Synek to ma szczęście z taką mamusią. :)
Złego smoga nie ma, bo bojownicy ubili maczetami zapewne. :D

No to miłego dnia! Ja właśnie jadę do domu po zajęciach. Słoneczko aż prosi o wybieganie z piesełem po polach, lasach wiejskich... B)

 

 

A! No i filmik odtwarza się na kompie. Tylko na telefonach nie.

 

PS

 

Dobry tutek, koleżanka podesłała mi od koleżanki, co się wspina i ponoć wymiata w HS. :D

Ćwiczyłam z tym dziś i czuję MOC... i domsy też, ale jest MOC. :P


  • 0

#16
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny
Ojej, nie widziałam wcześniej... dzięki! : )
  • 0

#17
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny
Temat jest dalej aktualny, tylko uzgodniłyśmy z Bel, że potrzebujemy dodatkowego tygodnia. Czyli wrzucamy filmiki 22 maja. Może umówimy się na tą samą godzinę? ;)
  • 0

#18
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Bel chyba nie będzie :(

 

Żeby podtrzymać wątek i z nadzieją, że uda się go kontynuować, wrzucam filmik z dipami i krytykę przyjmę na klatę ; ) Co myślicie o tych przeprostach?

 

Tak ogólnie to trzy cele na miesiąc to jednak za dużo dla mnie. Szczerze mówiąc koncentrowałam się przez te kilka tygodni na dipach i podciąganiu. Ponieważ na razie nie będę robić żadnych pozycji odwróconych po tym zapaleniu zatok, teraz będę dążyć do 30 s poziomki.

 

Aha, no tak ogólnie to przed chorobą a po majówce było sześć dipów, ale dziś nie weszło.

 


  • 0

#19
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Porobilbym glebokie negatywy jeszcze, bo ciut za malo schodzisz w dol.
Zwroc uwage tez na szyje. Probujesz sobie pomoc glowa odchylajac ja do tylu przy ruchu w gore i pochylasz do przodu w ruchu w dol.
Odchylenie w tyl powoduje, ze caly korpus chce podazyc za glowa i momentalnie wypychasz klatke piersiowa do przodu unoszac ja.

Wg bodajze Overcoming Gravity ulozenie nog/stop za linia bioder jest trudniejsze niz trzymanie ich prostych prostopadle. Probowalas jakos inaczej je trzymac?

Co do przeprostow to na gimnastykach bylo wyjasniane na przykladzie gimnastyczki stojacej na rekach, ze u kobiet przeprosty sa czyms naturalnym. Nie przejmowalbym sie :)

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#20
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Dzięki : ) Słyszałam od kogoś, że za bardzo schodzę w dół i że to niebezpieczne dla stawów barkowych : ) I bądź tu mądry człowieku : )

Próbowałąm trzymać nogi z przodu, a także w rozkroku, ale taka pozycja jest dla mnie na razie najłatwiejsza. Muszę popracować nad kontrolą i sporo jeszcze poćwiczyć.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych