Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Przykładowe schematy budujące masę mięśniową


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
197 odpowiedzi w tym temacie

#121
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Mleczan to produkt uboczny procesów beztlenowych zachodzących w mięśniu. Według mojej obecnej wiedzy nie ma nic wspólnego z "wyniszczeniem" mięśnia, a ma bardzo dużo wspólnego z czasem w jakim masz wysokie hr i ciało nie nadąża z dostarczaniem tlenu do komórek mięśniowych. :)

Żeby nie było - jedno z drugim się oczywiście wiąże w pośredni sposób ponieważ do zaistnienia takiej sytuacji Twoje mięśnie muszą dość intensywnie pracować. Jednak nie ma żadnego przełożenia według mnie na to, że im większe zakwasy tym bardziej odbuduje się mięsień. W ogóle wychodzę z założenia, że ból (jakikolwiek) jest ostrzeżeniem, które ma postawić Cię w stan czujności, że coś jest nie tak, a nie czymś dobrym. Dlatego nie rozumiem ludzi, którzy się cieszą z zakwasów :) \


  • 0

#122
Peterov

Peterov

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Ćwiczę już prawie dwa miesiące, waga powoli idzie do przodu i to jest +1/1,5kg wzrostu masy. Jestem zadowolony, bo przez ostatnie dwa lata trzymałem cały czas 58kg. I wzrosty w obwodach też są, ale to napiszę innym razem.


  • 0

#123
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Gratuluję postępów w takim razie ;)


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#124
Misticin

Misticin

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Witam
 Jak z budowaniem łydek takim planem?

Klasycznych wspięć na palcach jednonóż z łatwością potrafię zrobić 15-20, Czy jest jakieś cięższe ćwiczenie od wymienionego które buduje łydki?


  • 0

#125
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Z budowaniem łydek dużo ludzi ma problem, generalnie możesz wykorzystać ćwiczenia z 2-go tomu "Skazanego na trening". Czyli jeśli zwykłe wspięcia jednonóż są łatwe to zadbaj o wyprostowaną nogę w kolanie, jeśli to nie wystarczy to postaw stopę na podwyższeniu i zadbaj o maksymalne rozciągnięcie. Oprócz tego warto zastanowić się nad skakanką i wznosami pięt ze sztangą (ewentualnie spacer farmera na palcach) - możesz też robić wspięcia jednonóż z obciążeniem. Poza tym gdy Arnold miał problemy z rozwojem tych partii to robił je na każdej sesji - w razie problemów spróbuj zwiększyć częstotliwość trenowania tej partii. To chyba tyle co mogę powiedzieć na ten moment, sam nie zajmuję się treningiem łydek nakierowanym na ich rozrost, więc ciężko mi coś więcej doradzić.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#126
Misticin

Misticin

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Dziękuję za szybką odpowiedź, z pewnością spróbuję ćwiczeń które podałeś jak i zwiększenia częstotliwości


  • 0

#127
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Zakwasy wcale nie są korzystnym zjawiskiem. To jest zebrany w komórkach mięśniowych mleczan z przemian beztlenowych, a nie objaw dobrego "zniszczenia mięśni". Im więcej mleczanu tym boleśniejsze zakwasy. Najlepiej trening wykonywać moim zdaniem tak, żeby zakwasów nie było i żeby nie przeszkadzały w kolejnym treningu :)


Mleczan nic nie ma wspólnego z mikrouszkodzeniami miesniowymi.
Mleczan jest zawsze produkowany, nawet kiedy śpisz.
Przy deficycie tlenu gromadzi się w tkance mięśniowej.

Kwas mlekiem = Wikipedia.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#128
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Mleczan nic nie ma wspólnego z mikrouszkodzeniami miesniowymi.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka

Przecież właśnie o tym napisałem :)
  • 0

#129
Eagle

Eagle

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 49 postów
Dzięki, że rozwialiście moje wątpliwości. Co ciekawe Robert Burneika mowił kiedyś że "zakwasy" muszą być i on ma je zawsze dzien po treningu (ale to już w ramach ciekawostki :P)
  • 0

Ćwicz a będzie Ci dane


#130
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Dzięki, że rozwialiście moje wątpliwości. Co ciekawe Robert Burneika mowił kiedyś że "zakwasy" muszą być i on ma je zawsze dzien po treningu (ale to już w ramach ciekawostki :P)


Powiedzial tak jak każdy wspólczesny typowy kulturysta na "masówce".
Wystarczy po treningu dobrze porociagać trenowane partie i hartować się pod prysznicem.
Na drugi dzień znikome zakwasy.
  • 0

#131
Peterov

Peterov

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Zrobiłem sobie mierzenie dziś i takie małe porównanie od 18 stycznia. 

 

18 Styczeń:

Biceps  28cm

Klatka -85

Pas - 73

Uda - 48 / 48cm

Łydki - 31 / 31,5cm

 

Waga od 57-58kg 

 

29 Luty:

Biceps - 29cm

Klatka - 89cm

Pas - 73,5cm

Uda - 48 cm / 48cm

Łydki - 31,5cm / 31,5cm

 

Waga od 59-60kg.

 

Troszkę z niedowierzaniem na to patrzę, ale miło jest :)


  • 0

#132
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Zatem u Ciebie również schemat się sprawdza, choć BF też delikatnie mógł wzrosnąć - uważaj żeby nie jeść za dużo węglowodanów. Gratuluję postępów, a jak kwestie związane z siłą? Uległy poprawie?


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#133
Peterov

Peterov

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

Zatem u Ciebie również schemat się sprawdza, choć BF też delikatnie mógł wzrosnąć - uważaj żeby nie jeść za dużo węglowodanów. Gratuluję postępów, a jak kwestie związane z siłą? Uległy poprawie?

Tak, sprawdza się schemat bardzo dobrze. Możliwe, że wzrósł, chociaż nie zauważyłem tego. Staram się jeść w miarę zdrowo i troszeczkę czerpię że ileś tam procent węgli, ileś białka i tłuszczu.

Kwestia siły, też jest większa moc, pozytywnie wszystko :)


  • 0

#134
Gregorius9

Gregorius9

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Mam pytanie. Od 3 tyg ćwiczę planem 5x5. Przez pierwsze 2 robiłem ćw 3x w tyg, tak żeby był ten 1 dzień przerwy. W ostatnim tyg robię codziennie i nie czuję się jakoś strasznie przemęczony mimo że gram jeszcze dosyć sporo w tenisa. Lepszym wyborem będzie ten plan 10x5 lub 5x10 ? I czytając różne fora, przeglądając YT różne są opinie na temat tego ile razy ćwiczyć w tygodniu. Póki co zależy mi żeby zyskać siłę i nabrać mięśni.


  • 0

#135
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Wszystko zależy od priorytetów, generalnie w celu poprawy sylwetki i nabraniu siły w kontekście drugorzędnej korzyści bardziej celowałbym w 10x5, więc od tego możesz zacząć. Treningi 3x w tygodniu są w porządku, a przy zwiększonym natężeniu istnieje spora szansa że będziesz musiał sobie robić więcej dni przeznaczonych na regenerację z powodu mikrourazów.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#136
Peterov

Peterov

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

A co sądzisz o robieniu przysiadów np. 50 powtórzeń x 5 serii?


  • 0

#137
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Nie ma sensu. Lepiej jest utrudnić sobie te przysiady zwiększając tym samym intensywność i trzymać się natężenia około 50 powtórzeń - 5x10 lub 10x5, o ile cały czas rozmawiamy o rozwijaniu sylwetki. W przypadku wytrzymałości bardziej postawiłbym na bieganie czy skakankę, robienie 300 przysiadów jest mniej funkcjonalne jak na mój gust pod tym względem.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#138
Peterov

Peterov

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów

A w jaki sposób mogę sobie to usprawnić?


  • 0

#139
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

To znaczy co konkretnie usprawnić? Chodzi Ci o sposób utrudnienia przysiadów żeby pasował pod 5x10 lub 10x5? Kwestia wydłużania fazy pozytywnej i negatywnej, stosowania wstawek izometryczno-dynamicznych, dodanie obciążenia. Możesz też pójść w stronę pistoletów. Generalnie jeśli wybrałbym ten pierwszy schemat to stosowałbym pierwsze trzy wymienione sposoby utrudniania. Jeśli wybrałbym natomiast 10x5 to poszedłbym w stronę pistoletów.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#140
Robi77

Robi77

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • LokalizacjaKudowa Zdrój
Witam. Jestem nowy na forum. Mam pytanie odnośnie drabin o których pisałeś w/w artykule. Czy wspomniane drabiny nadają się do progresji ze skazanego, czy jednak 10x5 lepiej się sprawdzi?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych