Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Liczba powtórzeń - moja zmora

powtórzenia trening kalistenika

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
howtobefit

howtobefit

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

Witam. Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu problemu. Ćwiczę boks (ostatnio nieregularnie, planuję jednak jak najszybciej powrót), do tego wspomagam się treningami kalisteniki (ćwiczenia proste, podstawowe: mostek zapaśniczy, drążek, pompki/pompki na poręczach, wszelkiego rodzaju przysiady). Chciałbym spytać o poradę, jak ukierunkować trening.

Ostatnio wybrałem trening na siłę, według poleceń jednego z forumowiczów. Wykonuję zaledwie trzy powtórzenia na każdą partię (FBW) w 8-12 seriach na każdą z nich. Czas na przerwę to 30 sekund. Co myślicie o takim rozwiązaniu i czy jest ono dobre na rozwój mięśni i siły?

Chciałbym jeszcze sprostować bardzo ważną dla mnie rzecz: czy rozwój siły nie oznacza automatycznie rozwoju masy mięśniowej? Przecież wzmacniają się ścięgna, stawy, powstają nowe naczynia krwionośne, poszerzają się komórki mięśniowe. Jak to jest? Osobiście bardzo śmieszy mnie szufladkowanie treningu wyłącznie na przyrost siły i masy. Jedno przecież idzie w parze z drugim. Prosiłbym o wypowiedź kogoś doświadczonego.

Nie robię podziału na cykle lato/zima, masa/rzeźba :). W moim uznaniu boks wystarczy jako dobry trening aerobowy, spalający potencjalne tkanki tłuszczowe. Jak zatem to wszystko pogodzić? Jeśli chodzi o dietę, jest zbilansowana, natomiast kompleks witamin i minerałów jest niemal w pełni dopracowany. 


  • 0

#2
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Jak chcesz rozwijać mięśnie to rób po 5 powtórzeń. Jeśli siłę, to powtórzenia mogą zostać, ale ćwiczenia utrudnij, tak, żeby Ci te 3 powtórzenia sprawiały problem, a przerwę wydłuż do 3-5min. 

 

Siła nie musi iść w parze z masą.


  • 1

66668745.png


#3
howtobefit

howtobefit

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

W porządku, dzięki. Jak rozkładać serie? I jak porozkładać sekundowo fazę negatywną/postoju/pozytywną? Dodam, że w mojej aktualnej formie 5 powtórzeń na poręczach czy drążku zmęczy mnie dopiero po 7-10 seriach.


  • 0

#4
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

Jak robisz 5 rep to ogranicz do 5 serii max i utrudnij pompki na poręczach (jest wiele różnych sposobów, łącznie z dołożeniem kilogramów) tak abyś wykonał 5 rep z trudem.

Co do tempa to są różne zalecenia, nawet jest dokładny temat o tym na forum, ale nie zawracałbym sobie nim głowy - rób równym, średnim tempem wszystkie fazy tak żebyś czół pracę mieśnia.

 


  • 1

...


#5
howtobefit

howtobefit

    Member

  • Użytkownik
  • 11 postów

W porządku. A jeżeli 5 podciągnięć robię lajtem, to robić je po prostu wolniej? Czy zwiększyć do 6-7?


  • 0

#6
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisałem przecież, że trzeba utrudnić ćwiczenie, np. poszerzyć chwyt, podnieść nogi, skombinować podciągnięcie z innym ćwiczeniem w tzw. układ i taki układ liczyć jako jedno powtórzenie - sposobów jest dużo.


  • 1

...






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: powtórzenia, trening, kalistenika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych