Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Bóle łokci.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1
KamilKonskie

KamilKonskie

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Od pewnego czasu doświadczam podczas treningu jak i po bólu stawów w łokciach. Najczęściej zdarza się to po treningach na drążku. Trenuję intensywnie, 3 razy w tygodniu kalistenika(Skazany na trening) oraz 2 razy w tygodniu boks. Zastanawiam się, jaki może być powód tego bólu? Trenowałem według wskazówek zapisanych w książce. Każdy krok przerabiałem powoli. 


  • 0

#2
Miszka

Miszka

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 49 postów

Przyczyny mogą być różne. Począwszy od najpoważniejszych - któraś z chorób stawów, przez niedobory minerałów po kontuzje i złe ustawianie stawów w trakcie ćwiczeń. Często odzywają się też zadawnione kontuzje.

 

Co do ćwiczeń ze skazanego. Wade zapewnia, że ćwicząc wg jego przepisu wzmocnimy stawy i na pewno nie doświadczymy żadnej kontuzji. Ale nie jest prawdą, że jeśli weżniemy do ręki żelastwo i będziemy nim machać to sobie zrobimy od razu krzywdę a kalistenika nas cudownie uzdrowi. I w jednym, i w drugim przypadku trzeba zwracać szczególną uwagę na technikę aby zachować zdrowe stawy. Ja sam przez pięć lat ćwicząc wyciskanie sztangi leżąc zachowałem zdrowe nadgarstki a po pół roku ćwiczenia pompek w staniu na rękach bardzo mocno je nadwyrężyłem.

 

Co pomaga? Przy niewielkich bólach tydzień przerwy, jakaś maść regenerująca stawy. Przy większych preparaty kolagenowe, a w skrajnych przypadkach tylko lekarz. Na początek proponowałbym skupić się na technice ćwiczeń, które powodują ból. Pokombinować z ułożeniem rąk i reszty ciała oraz mocno napinać mięśnie w trakcie ćwiczenia.


  • 2

#3
KamilKonskie

KamilKonskie

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Tak też zrobiłem . Do wtorku mam przerwę, przy czym smaruje różnymi maściami te miejsca. A jeżeli chodzi o technikę, to staram się zwracać na nią uwagę. Ale jak wiadomo czasami się chce, że tak powiem poszaleć i może to dla tego. Oby nie żadna kontuzja heh. Dzięki ;)


  • 0

#4
Wapstarzz

Wapstarzz

    Keep going !

  • Moderator
  • 196 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Zrób sobie odpoczynek.


  • 1

#5
tehSiMO

tehSiMO

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 156 postów
Przede wszystkim do regeneracji stawów potrzebna jest witamina C. Dla osób uprawiających sport zapotrzebowanie na tę witaminę jest kilkukrotnie wyższe niż dla osób niećwiczących.
  • 1
Zanim zapytasz wysil się i poszukaj w Google!
Train. Compete. Live

#6
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Chłopaki... Nikt nie zwrócił uwagi na to, że trenuje on boks..

Uważaj przy zadawaniu ciosów, domyślam się, że nie raz przestrzeliłeś łokieć, czy to na sparingu, worku lub walką z cieniem...Powoli naprężaj i łącz mięśnie ramienia z przedramieniem podczas regeneracji, by ścięgna trzymały staw.

A jeśli chodzi o regenerację, obłóż czymś ciepłym, ręcznik oblany wrzątkiem przez kilka sekund odczekaj a potem nałóż na łokcie, jeśli czytałeś skazanego to tam jest opisywanie jak leczyć rany, a najlepiej jest leczyć CIEPŁEM jeśli nie ma opuchlizn, gdy opuchlizna jest wtedy zimnem.


  • 1

#7
Wapstarzz

Wapstarzz

    Keep going !

  • Moderator
  • 196 postów
  • LokalizacjaBiałystok
Wit C i Tran pomaga
  • 1

#8
KamilKonskie

KamilKonskie

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Dzięki wielkie dla wszystkich :). Jeżeli chodzi o boks to właśnie ten problem nie zaczął się tam tylko na drążku. Ale być może jest to spowodowane niedoborem witaminy C. Hehe już 5 dzień bez treningu, powiem wam jest ciężko ! Jutro wracam, powiem wam więc czy po przerwie i "zabiegach" jest lepiej ;). Pozdrawiam ! 


  • 0

#9
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Ja tez miałem problem z jednym łokciem. Za ostro pojechałem z podciągnięciami wąskimi robiłem po 10 w serii na dzień dobry. Po przerwie teraz moge robić i nic nie boli ale robię mniej i nie bez rozgrzewki (podciągnięcia normalnym chwytem). Tak samo miałem zapalenie ścięgien w przedramieniu po pompkach diamentowych. Aktualnie ich nie robię. Generalnie sądzę że trzeba uważać z liczbą powtórzeń przy bardziej zaawansowanych ruchach, przechodzić do nich stopniowo i powoli, ja za ostro pojechałem w obu wypadkach stąd ból łokcia i przedramienia


  • 0

#10
Miszka

Miszka

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 49 postów

I jak po przerwie, Kamil?


  • 0

#11
KamilKonskie

KamilKonskie

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Chciałem odczekać do kolejnego treningu kalistenicznego. Zatem ból powraca, nie taki jak wcześniej ale jest. Tym razem sprawdzę czy nie chodzi tu o niedobór witaminy C. Jednak po rozmowie ze znajomym lekarzem stwierdziłem, że nie będę inwestował w Wit. C lewoskrętną itp, lecz po prostu wprowadzę do swojego odżywiania więcej produktów zawierających ową. 
Cóż jest on bardzo dla mnie niepokojący[ten ból] z racji iż trenuję boks... Zobaczymy co będzie dalej. Dziękuje za pomoc wszystkim ! 


  • 0

#12
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Czy ból nasila się może gdybyś chciał nacisnąć wyprostowanym ramieniem przeciw oporowi ? Np spróbuj zrobić coś w stylu żelaznego krzyża stojąc przy ścianie i naciskając na nią dłońmi bądź spróbuj np tuck planche.


  • 0

#13
arby

arby

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 89 postów

Ja tez miałem problem z jednym łokciem. Za ostro pojechałem z podciągnięciami wąskimi robiłem po 10 w serii na dzień dobry. Po przerwie teraz moge robić i nic nie boli ale robię mniej i nie bez rozgrzewki (podciągnięcia normalnym chwytem). Tak samo miałem zapalenie ścięgien w przedramieniu po pompkach diamentowych. Aktualnie ich nie robię. Generalnie sądzę że trzeba uważać z liczbą powtórzeń przy bardziej zaawansowanych ruchach, przechodzić do nich stopniowo i powoli, ja za ostro pojechałem w obu wypadkach stąd ból łokcia i przedramienia

 

Dokładnie tak jak piszesz. Jak już ból minie, to warto wrócić do ćwiczeń, ale robić na początek np. 2 w serii nawet, jeśli siła pozwala na 10. Kiedyś też mnie bolały łokcie przy pompkach wąskich i pompkach na jednej ręce przy ścianie. Wprowadzałem je stopniowo i dzisiaj jedno i drugie mogę robić bezpiecznie nawet bez rozgrzewki.


  • 0

#14
KamilKonskie

KamilKonskie

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Czy ból nasila się może gdybyś chciał nacisnąć wyprostowanym ramieniem przeciw oporowi ? Np spróbuj zrobić coś w stylu żelaznego krzyża stojąc przy ścianie i naciskając na nią dłońmi bądź spróbuj np tuck planche.

Nie nie, sprawdzałem to nie o to musi chodzić.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych