Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Rozciąganie po treningu

rozciąganie po treningu

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
Pletwal

Pletwal

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów

Witam wszystkich

 

W niedługim czasie chciałbym rozpocząć trening z masą ciała. Traktuję siebie jako początkującego więc na początek będę wykonywał trening obwodowy przewidziany dla nowych osób w tego typu aktywności. O ile samą rozgrzewkę i sam trening mam opracowany (na podstawie tematów o treningu obwodowym dla początkujących) to z rozciąganiem po treningu mam mały problem. Nie do końca wiem co dokładnie i jakie ćwiczenia powinienem wykonywać.

 

Przeczytałem Rozciąganie odprężone Tsatsouline'a, informacje tam zawarte są bardzo pomocne ale jakoś nie wydaje mi się żeby metoda PNF nadawała się jako krótka sesja rozciągania po treningu, co innego gdyby się robiło sesję rozciągania w dzień nietreningowy trwającą przez dłuższy czas. Wówczas zalecenia z wspomnianej książki chyba byłyby najlepsze. Ale wracając do rozciągania po treningu, po przeczytaniu artykułu Justy^y o rozciąganiu doszedłem do wniosku że dla początkującego po treningu najlepsze byłoby rozciąganiu statyczne.

 

Będę zatem wdzięczny za pomoc w ułożeniu rozciągania po treningu. Szukałem rozwiązania w Internecie, natrafiłem m.in. na ten filmik:

 

 

http://www.nerdfitne...how-to-stretch/

 

Spodobał mi się bo jest tam wszystko dokładnie opisane i pokazane. Nie wiem tylko czy czegoś w nim nie brakuje i czy będzie on dobry po treningu obwodowym dla początkującego. Dlatego chciałbym poprosić osoby obeznane o ocenę i ewentualne wskazówki jak to całe rozciąganie po treningu rozplanować.

 

Spodobały mi się również resety, myślę, że wplotę je w rozgrzewkę, ponadto będę je wykonywał w wolnych chwilach jak będę miał ochotę w ciągu dnia oraz będę je robił po treningu tzn. bezpośrednio po treningu rozciąganie, a potem ok. 5 min na baby crawl, rocking, rolling, cross crwal, head nods i oddychanie brzuszne.

 

Dzięki z góry za pomoc, generalnie wszystko mam już w głowie ułożone oprócz tego rozciągania.


  • 0

#2
ali

ali

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Wade nie radzi się wogule rozciągać z tego co czytałem w SNT 2 ewentualnie "trifecta"

Ja mogę polecić od siebie, jeżeli nie masz wstretu do angielskiego ten artykuł

http://www.t-nation....etching_part_ii


  • 2

#3
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Cześć! : ) Masz rację, statyczne rozciąganie po treningu to najlepsza opcja. Facet na filmie, który wrzuciłeś, ma trochę słabą technikę,ale ćwiczenia są ok. Zobacz ten na dole - może trochę przegadany, ale wszystkie ćwiczenia dobrze pokazane i wytłumaczone. Warto się nauczyć.

 

Można wybrać sobie jakąś jedną rutynkę rozciągającą i zawsze ją powtarzać po ćwiczeniach. Zwłaszcza, że po obwodach często trzeba rozciągnąć wszystko : ) Jak zaczniesz dzielić na push/pull/legs tip, to większy sens będzie miało rozciąganie konkretnych grup mięśni.

 


  • 2

#4
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

tutaj masz też bardzo fajną rutynę gimnastyczną od faceta, z takim doświaczeniem

 


  • 1

...


#5
Pletwal

Pletwal

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów

Dziękuję wszystkim za pomoc  :)

 

Struc widziałem ten filmik w Twoim temacie. Zacznę jednak głównie od tego co wrzuciła Justy^a, akurat to że jest to przegadane to ok, wolę na początek nie kombinować za wiele tylko wziąć się za coś, co jest dokładnie wytłumaczone i pokazane.


  • 0

#6
Pletwal

Pletwal

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów

Justy^a miałbym jeszcze małą prośbę, mianowicie chciałbym się dowiedzieć co konkretnie rozciąga dane ćwiczenie z filmiku.

 

0fWrYj1.jpg

 

1 - mięśnie ramion i klatki piersiowej (?)

2 - barki

3 - mięśnie boczne korpusu (?)

4 - dwugłowe ud

5 - zginacze bioder

6 - czworogłowe ud

7 - mięśnie pleców w tym prostowniki grzbietu

8 - ?

9 - plecy

10 - brzuch

 

Zwłaszcza jestem ciekaw pierwszych trzech bo pani instruktor opisała je jedynie jako rozciągające górną część.


  • 0

#7
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Justy^a miałbym jeszcze małą prośbę, mianowicie chciałbym się dowiedzieć co konkretnie rozciąga dane ćwiczenie z filmiku.

 

1 - mięśnie ramion i dołu pleców, klatki też trochę, mm kulszowo - goleniowe (tył ud), pośladkowe górny akton

2 - barki, klatka piersiowa, kulszowo - goleniowe, górne cz mm pośladkowych

3 - mięśnie boczne korpusu (?) - najszerszy grzbietu, międzyżebrowe, skośne brzucha.

4 - dwugłowe ud oraz półścięgnisty i półbłoniasty - ogólnie tył ud, czyki mm kulszowo - goleniowe

5 - zginacze bioder

6 - czworogłowe ud - tak, zwłaszcza prosty uda, ale ogólnie taśmy mięśniowe z przodu ciała. Również prosty i skośne brzucha, klatka piersiowa i barki (przód)

7 - mięśnie pleców w tym prostowniki grzbietu, trochę pośladki też

8 - plecy (gł prostownik grzbietu), trochę pośladki, To bardzo przyjemne ćwiczenie dla kręgosłupa - można zataczać nogami kółka, to masuje dolną część pleców i okolice kości krzyżowej. Dobre na koniec treningu albo po mostkach

9 - cała taśma skośna - naprężacz powięzi szerokiej (bok uda), pośladkowe, dolna cz pleców, klatka piersiowa, jak odwrócisz głowę w str ręki za plecami, to również mm szyi.

10 - brzuch

 

Zwłaszcza jestem ciekaw pierwszych trzech bo pani instruktor opisała je jedynie jako rozciągające górną część.

 

Opisała je tak, bo tu rzeczywiście ciężko oddzielić poszczególne mięśnie :)

Napisałam w cytacie, sorry, że mało przejrzyście.


Użytkownik Justy^a edytował ten post 02 lutego 2015 - 14:22

  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych