Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening wg zasad C-Mass. Ćwiczy ktoś?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1
ali

ali

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Siema

 

Od 3 tygodni ćwicze według zasad z książki.

Bardzo podobają mi się te zasady, 2 serie na maxa a nie jak wcześniej 5 serii ale każda z rezerwą, naczytałem się niestety wcześniej Tsatsoulina i innych i trudno mi było zmienić pogląd ale trening do błędu mówi sam za siebie, popatrzcie na ludzi po DoggCrapp.

 

Robię trening Góra-Dół z tym że Góra 2 razy a Dół raz w tygodniu z czego nie mam ochoty się tłumaczyć, zaraz ktoś pewnie wjedzie że zaniedbuje nogi, tak góra jest priorytetem i tak zostanie, zwłaszcza że dół mam naturalnie lepszy.

 

Trening wygląda tak

Góra

1.Dipsy 2.Drążek 3.One Arm Press 4. Wiosłowanie na poręczach 

Dół

1.MC na jednej 2.Hack Przysiady 3.Hanging Leg Raises 4. Łydki 

 

Nie jestem aż takim zapaleńcem żeby robić wyłącznie kalisteniczne ćwiczenia, tam gdzie mi to bardziej pasuje używam obciążeń.

 

Ćwiczy ktoś jeszcze?

W razie co zdam relacje z efektów.

Pozdro


  • 0

#2
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

No to czekam na relacje.

Był tu jeden dziennik z C-MASS, ale tam gość robił pompki na palcach itp.. Ty masz poważniejsze ćwiczenia :-)


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#3
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Trening do zmęczenia pobudza mięśnie do rozwoju. Trening z zachowaniem rezerw i wykonywaniem wielu serii powoduje, że przyuczasz układ nerwowy do danej umiejętności. W książce masz dosyć przejrzyście wypisane różnice między treningiem na siłę i masę, Tsatsouline opisuje głównie trening zwiększający siłę maksymalną ( oczywiście w jego książkach znajdziesz też plany na wytrzymałość i masę mięśniową ). 

 

Wszystko zależy od Twojego celu, bo metodyka w każdym przypadku może być nieco inna.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#4
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

4 serie na ćwiczenie w tygodniu?!

Masy możesz się nie doczekać.


  • 0

...


#5
ali

ali

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

4 serie na ćwiczenie w tygodniu?!

Masy możesz się nie doczekać.

Czemu tak myślisz?

Po 3 tygodniach 0,5 cm w bicepsie, innych partii nie mierzyłem.

A inne znane plany które ludzie chwalą:

DoggCrapp (góra-dół, 1 seria rest pause, 2 serie na tydzień)

schemat DeLorme (oryginalny, a nie ten z książki Pavla)(fbw 1 seria na ćwiczenie)

Heavy Duty (split, 1 seria, 2-4 ćwiczenia na partie)


  • 0

#6
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

to co mówisz to są plany dla zaawansowanych kulturystów i to na siłę - dlatego stosunkowo mała objętość treningowa w tygodniu

tych planów to nawet nie da się sensownie przełożyć na kali

 

sprawdzanie obwodów to najbardziej zawodna metoda mierzenia progresu


  • 0

...


#7
Grzybu77

Grzybu77

    Never Give Up!

  • Bywalec
  • 428 postów
  • LokalizacjaPolska

To jak najlepiej sprawdzać progres? 


  • 0

Zapraszam na mój blogo-dziennik treningowy : 


#8
Fejven

Fejven

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 136 postów

Wykonując podstawowe ćwiczenia - podciągnięcia, dipsy (w zależności pod co ćwiczysz, albo liczba powtórzeń, albo jak najwięcej z dużym ciężarem). Spider crawl świetnie nada się do testu wytrzymałości ogólnej. Progres notujesz w zależności co chcesz osiągnąć. Chcesz zrobić planche? Progresem będzie wytrzymanie więcej czasu w danej pozycji hollow, albo przejście do jej trudniejszej wersji. 


  • 0

#9
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

chyba chodzi o progres w masie

 

waga i lustro - 1x w miesiącu styknie

jak się jest na "masie" czyli nadwyżce kalorycznej, to obwody są głównie robione przez tłuszcz i wodę


  • 0

...


#10
ali

ali

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Przesadzasz, waga jeszcze bardziej przekłamuje niż obwody bo przecież raz masz więcej wody, pokarmu w organizmie raz mniej a w lustrze ciężko dostrzec zmiany z dnia na dzień, będę się trzymał zdania że jednak obwody są najlepszą metodą, najlepiej uwzględniając poziom tłuszczu w danym miejscu przy pomocy kalipera.


  • 0

#11
Miszka

Miszka

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 49 postów

Chętnie poczytam o rezultatach, wrzuć jakieś relacje za jakiś czas.

 

Pierwszy raz słyszę o wiosłowaniu na poręczach i nie bardzo potrafię to sobie wyobrazić. Próbowałem znaleźć jakieś informacje o tym ćwiczeniu ale wyskakują mi tylko dipy.


  • 0

#12
ali

ali

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Nie wiem jak to nazwać po polsku, można też podciągnięcia australijskie, w każdym razi chodzi o:

 

Jakoś specjalnie nie lubię tego ćwiczenia, ale wiosłowania z ciężarami jeszcze bardziej nie lubię.

 

No postaram się zdać relacje, widzę że muszę zrobić pomiary i kupić ten kaliper.


  • 1

#13
ali

ali

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Ogólnie 1 cykl na tym treningu mija, jestem zadowolony, szkoda że nie robiłem pomiarów ani nawet się nie zważyłem dokładnie ale mniej więcej 1,5 kg na plus, przyjmując ze w miesiąc można naturalnie przybrać ok 1 kg masy mięśniowej myśle że nie jest źle.

 

2 cykl trochę zmienie pod siebie, ilość serii i powtórzeń zostawie tak jak radzi Wade ale trochę podepne się pod trening z książki Tsatsoulina "Cykl zmeczenia", zastosuje podobny schemat, planuje coś takiego

 

1. Dipsy

2. Pompki z obciążeniem

3. Podciąganie na drążku

4. Wiosłowanie

5. Uginanie na bicka

6. Unoszenie bokiem (Lateral Raises)

7. Przysiady

8. Unoszenie nóg w zwisie

 

Chce też zrobić jakieś pomiary żeby oddać lepszy obraz efektów


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych