Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jak najwięcej ruchu

ruch forma sprawność

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
Fejven

Fejven

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 136 postów

W wielu tematach podkreślane jest, jak ważne jest częste poruszanie się. Ciekawi mnie, jak często, ile i co robicie, poza głównymi treningami? Szczególnie zimą, bo teraz wybór jest znacznie ograniczony. 

 

Ja przeważnie trzaskam sobie jakieś resety. Rolling, baby crawl, czy rocking, ale czuję, że to za mało. Będę musiał pomyśleć o bieganiu kilka razy w tyg. krótszych odcinków w spokojnym tempie (5-7km), bo 40 minut treningu na cały dzień siedzenia i leżenia to tragedia, ale zimno i śnieg mnie jakoś w tym roku odstraszają. Albo po prostu się rozleniwiłem :P W czasie szkoły jeszcze chodzę piechotą (jakiejś 1,5km w jedną stronę), ale to wiadomo, nie codziennie.

 

Od wiosny do jesieni jeszcze nie ma tak źle, bo piłka nożna itp. 

 

A wy w jakiej formie zażywacie ruchu?


  • 0

#2
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Ja z racji kierunku (wf), ruszam się od cholery ; p Basen 3h tygodniowo, gimnastyka to samo plus inne przedmioty w zależności od semestru jak siatka, kosz, noga, lekkoatletyka itp. Do tego dochodzą treningi w domu, jak kiedyś sobie liczyłem to u mnie prawie doba na tydzień to jest jakiś intensywny wysiłek. Ale właśnie odkąd zażywam właśnie takiej dużo ponadprzeciętnej dawki ruchu czuje się wprost znakomicie :D


  • 0

#3
Fejven

Fejven

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 136 postów

No to zazdroszczę ;p Ja w końcu muszę ruszyć dupę, bo jeśli nigdzie przez cały dzień nie wyjdę, to nie czuję się za dobrze. A ostatnio funduję sobie to powolne samobójstwo przez zwykłe lenistwo. Niedaleko mam park, a tam multum miejsca do skakania, biegania, i wolnej trawy do różnych fikołków w lato itp. Niestety szkoła też nie pomaga, przeważnie kończę o 15-16 i jak wracam do domu to już jest ciemno :/ Rano też ciemno, a to nie zachęca, ale czuję, że muszę się przełamać bo ciągle siedząc na dupie robię się drażliwy i opasły :P 


  • 0

#4
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Noo ja jak grudzień przesiedziałem bez ruchu z powodu kontuzjii, potem święta, żarcie, sylwester wiadomo też nie pomógł to od razu się czuje różnicę ; p Trzeba się spiąć w końcu.


  • 0

#5
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Oprócz treningów 6x w tygodniu po +/-godzinie to jakieś rozciąganie, 3 wfy w szkole w tygodniu i teraz halówka z kumplami przez zimę, a tak to orliki cały czas. Tyle, że ja bramkarz, to dużo się nie nabiegam :D Biegać nienawidzę i tego nie robię :P


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#6
tm_

tm_

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 146 postów

Graj jak Neuer, wyrobisz wtedy kilometrów niczym ludzie z pola.


  • 2

#7
makxxu

makxxu

    Potęga umysłu

  • Użytkownik
  • 86 postów

Z racji tego, że jestem tancerzem to u mnie ruch przez cały rok ;) Aktualnie się przygotowuję do drugiej połowy sezonu, od teraz już w A klasie, na ferie szykuje się w pierwszym tygodniu obóz szkoleniowy także treningi zrobię w pokoju hotelowym :D mój przegląd ruchu w trakcie dnia wygląda mniej więcej tak: szybki ruch czyt. bieg na autobus, kwestia wstawania :D , po szkole czasem też się zdarzy jak jade na sale, trening czyli duuużo ruchu, a później jak już jestem w domu wieczorem, trening siłowy - i się wyrabia dzienna dawka :D


  • 0

Wszystko jest w Twojej głowie.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ruch, forma, sprawność

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych