Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

TRENING W DOMU+SIŁOWNIA (plan do oceny)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
gortur

gortur

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów
  1. 19
  2. mężczyzna 
  3. 191cm, 75kg
  4. Przez ostatnie dwa lata granie w piłkę w IV ligowym klubie (trening 3razy w tygodniu+weekend mecz, sporadyczne wypady na silownię, ostani miesiąc 2tygodnie siłowni i dwa kalisteniki)
  5. brak
  6. Przeczytałem pigułkę wiedz
  7. Cel treningowy:sylwetka, +5kg w wadze ale nie kosztem zatłuszczenia organizmu
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi: 3x w tygodniu po max 1,5h.
  9. Stosowanie się do zdrowego jedzenia, nie licze kalorii ani makrosów

Zacznę od tego że przez ostatnie dwa tygodnie zrobiłem sobie sprawdzian w cyzm czuje się lepiej(siłownia czy kalistenika). Otóż wiem, ze dzieki kalistenice bede mógł dojśc do swojej wymarzonej sylwetki ale nie chce też rezygnować z siłowni dla tego mój plan bedzie opierał się na 2dniach treningowych kalistenicznych oraz jednym trenignu siłowym na siłowni. Kalistenikę bede trenowal w domu (mam do użycia hantle z których chce korzystać)

Poniedziałek:

-dipsy na krzesłach 10/12/14
-popki zwykłe 10/12/14
-pomki z nogami w górze/pompki szerokie 10/12/14
 
 
-uginanie ramion z suplimacją 10/12/14
 
Brzuch 1 ćwiczenie po 3serie
Plank 3xmax

Środa:
Przysiady 5x5
wyciskanie leżąc 5x5
Wiosłowanie 5x5
Ohp 5x5
Podciąganie podchwytem 3x5-8
sztanga bic 3x8
francuz 3x8
allahy 3x10-15

Piątek:
-podciąganie australisjkie 3x max
-podciąganie na drążku 3x max 
-wiosłowanie hantlą 10/12/14
 
-wyciskanie francuskie hatli 10/12/14
 
Brzuch 1 ćwiczenie po 3serie+core trening


11.Trening na siłownię zaczerpnięty z forum Warszawskiego koksa, trening kalisteniczny sklejony z kilku ćwiczen znalezionych w internecie i przetestowanych przeze mnie. 


Z góry przepraszam za błedy ortograficzne i dziękuje za POMOC!!! 


  • 0

#2
Łukson

Łukson

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 376 postów

Jeżeli trening masz zaczerpnięty z innego forum + trening kalisteniczny znaleziony i przetestowany przez Ciebie i nim ćwiczysz to nie wiem czego oczekujesz. Jak działa to ćwicz.


  • 0

#3
gortur

gortur

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

czekam na ocenę osób ktorzy też trenują na siłowni i łączą to z kalisteniką.


  • 0

#4
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

nie zyskasz aprobaty tym treningiem

 

uginania, allachy, francuz - do wywalenia, ćwiczenia bezwartościowe z punktu widzenia siły funkcjonalnej

 

było dużo tematów o łączeniu kali z ciężarami, są użytkownicy, którzy to robią i chwalą sobie

 

zresztą ciężary to nie jest zło a jak się używa w odpowiedni sposób to są same plusy

 

przykładowy i najprostszy trening może wyglądać tak

 

A - kali

B - ciężary (nie ważne czy sztanga czy hantle czy kettle)

 

1 tydz. ABA

2 tydz. BAB

 

i to powinny być tylko wielostawy

 

co do planu to czytaj pigułkę i skoryguj ten trening bo w planie masz misz-masz :P


  • 1

...


#5
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Sam stosuję łączę ciężary z kalisteniką i jest wiele sposobów na połączenie tych treningów.  Możesz to zrobić tak jak Struc to napisał. Również można to połączyć pod względem trenowanych partii. Dobieraj ćwiczenia kalisteniczne, w których głównie pracują mięśnie jakie jednocześnie wyrabiasz ciężarami na przykład połącz ćwiczenia na klatkę i tricepsy z pompkami, bicepsy i plecy z podciągnięciami etc. 

Następną metodą może być połączenie tych treningów za pośrednictwem wykonywanych ruchów. Wykonuj pompki z ruchami pchanymi jak np. wyciskanie, a podciągnięcia z ruchami ciągnącymi jak np. wiosłowanie.

Myślę, że już były tego typu artykuły na forum, poszperaj trochę. Z pewnością też pomoże pigułka wiedzy.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych