Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ocena planu treningowego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1
DiKey

DiKey

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

Wcześniejszy temat "Ocena planu treningowego" był w złym dziale, a więc pisze tutaj.

 

Witam.
 
Mam 15 lat, 58kg (+/-), 185 cm wzrostu, na 90% ektomorf  :D. Przez 2 ostatnie tygodnie (pn/sr/pt) robiłem ćwiczenia ogólnorozwojowe z ciężarami.
 
Poniedziałek (klatka & brzuch)
1. Pompki - 6/6/8/10/10/12/12 (7 serii)
2. Dips - 4/4/5/5/6/6 (6 serii)
3. Brzuszki - 30/30/30/40/40 (5 serii)
4. Jedna noga nisko nad ziemią, druga ugięta, zmiana itp. 5s/zmiana 15 sekund (4 serie)
Środa (biceps, triceps)
1. Podciągnięcia (podchwyt) ~ 3x powt. (4 serie)
2 Podciągnięcia z pomocą (podchwyt) ~ 5x powt. (4 serie)
3. Dips 4/4/5/5/6/6 (6 serii)
4. Pompki w podporze tyłem 7/7/8/8/9/10 (6 serii)
Piątek (plecy,nogi) 
1. Podciągnięcia (nachwyt) ~ 2x powt. 4 serie
2. Podciągnięcia z pomocą (nachwyt) ~ 4x powt. 4 serie
3. Przysiady 10/10/15/15/20 (5 serii)
4. "Siadanie jak na krześle" podpierając się plecami o ściane 30s (4 serie)
 
 
Jest dobry? coś zmieniać?

  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Nie czytasz forum.
Plan oparty na wiedzy "z podworka". Bez ladu i skladu.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
DiKey

DiKey

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

Wziąłem te ćwiczenia z filmiku Bar Brothers.

 

 

I teraz nie wiem kogo się posłuchać. Twoja opinia jest taka, natomiast na drugim forum poświęconym kalistenice Administrator odpisał:

Jak dla osoby początkującej, to jest ok!
Szczerze mówiąc, to trochę dużo serii w każdym ćwiczeniu. Wiem że młody organizm się szybko regeneruje, ale początkowy okres treningowy powinien być trochę lżejszy, tak by przygotować organizm do późniejszych, cięższych treningów.

Może wolał byś trening całego ciała na jednej sesji treningowej.
Miesiąc lub dwa takiego wstępnego treningu pomogą CI uniknąć ewentualnych kontuzji.

  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
A to zapytaj tamtego administratora czym rozni sie trening trecepsu od treningu klatki, czy pompki nie trenuja tricepsu, a dipsy klatki.

Zadaj tez pytanie dlaczego osobie poczatkujacej proponuje robic dipy, ktore sa bardzo ciezkie dla nierozciagnietych barkow.

Zapytaj sie rowniez dlaczego trening bicepsu czy plecow jest wazniejszy od odcinka ledzwiowego.

Nie zapomnij zadac pytanie tez po cholere robic brzuszki.

Pamietaj zagaic jaki ma sens w poczatkowej fazie, a nawet pozniej robienie 6 pompek w pierwszej serii, a pozniej 12 w siodmej serii.

A jak juz zadasz mu te wszystkie pytania, to i tak wroc na nasze forum i poczytaj, bo ludzie wciskaja bzdury ludziom byle tylko cos napisac.

Ps. I taka rada.
Administrator to tylko funkcja na forum. Nie swiadczy ona o wiedzy, czy umiejetmosciach. Wazna jest tresc postow i ich merytorycznosc.
  • 5

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
paveu

paveu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 34 postów

"skazany na trening" i wielka szóstka - to wszystko czego potrzebujesz.

możesz sobie odpuścić pompki na rękach przy ścianie na początek...ale to ciągle masz 5 ćwiczeń z 10 stopniami trudności, które bardzo kompleksowo będą Cię rozwijać.

Generalnie roboty na kilka lat dla początkującego, więc oszczędzasz czas spędzony na mailowanie z adminami :D


  • 1

#6
DiKey

DiKey

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

Czyli muszę sobie kupić książkę, czy znajdę w internetach?


  • 0

#7
paveu

paveu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 34 postów

tutaj ciężko mi coś pomóc, bo ja od razu poszedłem do empiku i kupiłem.

na forum możesz poszukać i pewnie w wersji budżetowej znajdziesz na chomiku w jakimś pdf'ie (ewentualnie jakieś torrenty)

Ja tak wyhaczyłem "Nagiego wojownika", bo to nieco inny charakter lektury... natomiast skazany spłaca się w każdym calu - masz tam masę obrazków, które łatwiej przeglądać w formie papierowej zamiast przerzucać kolejne strony pdf'a - zwłaszcza jak czas leci i musisz sobie przypomnieć jak wyglądało to ćwiczenie na poziomie 5 :D


  • 0

#8
DiKey

DiKey

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

No właśnie mi nie chodzi o nawet jakieś koszty, tylko nie mam nigdzie blisko Empiku.

 

To nie wiem jakie robić ćwiczenia, naprawdę... Najgorsze dla mnie to ułożenie planu treningowego... Trening jest <3.


  • 0

#9
Yarpen

Yarpen

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 81 postów

Czy Empik jest jednym miejscem gdzie można kupić książki ? Nie ,  możesz spokojnie kupić je na internecie , a będzie nawet taniej niż w sklepie . W dodatku jeśli jesteś osobą początkującą ,to warto dokładnie przeczytać " Pigułke Wiedzy " ,która znajduje się na tym forum . Zapoznaj sie z tym dokładnie ,a potem sie zastanów nad swoim treningiem . W dodatku 2 tygodnie treningu ciężarami ,a dwa tygodnie treningu kalistenicznego ,to zupełnie co innego.


  • 0

#10
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
DiKey pierwsze upomnienie.
Nie kasujemy postow ot tak. Piszac posta masz czas aby przemyslec co chcesz napisac.

Druga sprawa to dlaczego z uporem maniaka marudzisz na temat ulozenia planu skoro na forum planow jest kilkadziesiat podanych. Od obwodow dla poczatkujacych, po ciezkie sesje na mase lub sile.

Wystarczy poszukac. A jesli nie chce Ci sie poswiecic kilku godzin na zglebienie wiedzy, to idz do klubu fitness, zaplac stowke i jakis trener ulozy Ci plan.


Na forum jestes sam dla siebie trenerem, dietetykiem oraz zawodnikiem. Nie oczekuj, ze ktos za Ciebie spelni ktoras funkcje.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#11
DiKey

DiKey

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

@Powadzi

Z tamtego forum Ci odpisał:

Każdy będzie miał inne zdanie na temat treningu. Jeden trening jest dobry dla jednej osoby, drugi dla innej.
Szczerze mówiąc, to zasugerowałem CI teraz na forum jedynie przełożenie ćwiczeń na inne dni treningowe, by odpowiednie grupy mięśni mogły się lepiej regenerować.
Trening ogólnorozwojowy ma pobudzić całe ciało na jednym treningu. Przykład treningu który podałeś to bardziej split.

Nie chcę się bawić w jakieś przepychanki z innymi Adminami,
ale 
1. Tak, dipy i pompki pobudzają jednocześnie i klatę i trica, dlatego są ładnie zgrupowane w te same dni treningowe.
2. Po pierwsze sam nie proponowałem. A co złego w robieniu dipów? I tak przypuszczam że nie schodzi klatą poniżej poręczy. Podejrzewam że ledwo łokcie osiągną kąt 90 stopni, więc o jakie rozciąganie chodzi?
3. A kto powiedział że jest ważniejszy? A czy pompki nie ćwiczą lędźwi?
4. Brzuszki, dobra......jak zwał tak zwał. Spięcia brzucha wystarczają.
5. A co w tym złego? Wstępne serie traktowane są bardziej jak rozgrzewka do konkretnego ćwiczenia. Zresztą przecież napisał że trenował z obciążeniem. Nie może w trakcie treningu ujmować ciężaru?


  • 0

#12
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Nie bede komentowal. Cala wiedza jest na tu na forum na wyciagniecie reki.

Ja do treningu podchodze inaczej niz wiekszosc. Nie czytam kolorowych pism, lecz ksiazki naukowe lub chociaz popularnonaukowe odnosnie treningow, ksztaltowania sily, fizjologii itp.

I ja rowniez nie bede sie przepychal i udawadnial swoich racji, poniewaz rozwiazanie jest jedno. Przeczytac samodzielnie kilka ksiazek i wyciagnac wlasne wnioski.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#13
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

A czy pompki nie ćwiczą lędźwi?

 

no to słuchaj dalej panów adminów :)

 

czytaj chłopie podwieszone tematy i kup książkę "skazany" na początek


  • 0

...


#14
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

A mnie ciekawi jakie jest inne forum kalisteninczne bo poszukałem i nie znalazłem : D


  • 0

#15
DiKey

DiKey

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

workout-polska.pl, jeśli można napisać linka.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych