Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Stanie na rękach

stanie rękach wskazówki pomoc

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1
womens_health

womens_health

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów

Witam

 

Dopiero zaczynam przygodę z kalisteniką i już pierwsze problemy mam ze staniem na rękach. Poleci ktoś jakieś wskazówki jak uczyć się?

Filmiki dzięki którym komuś się udało stanąć? Wydaje mi się ciągle,że dupę nie mogę podnieść nie wiem za słabo odbijam się ?

yhhh


  • 1

#2
sokol

sokol

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 120 postów
  • LokalizacjaWrocław

Hej,

 

Ja korzystałem z tego

Mozliwe ze masz za slaby prostownik, aby przyciagnac bardziej dupe do gory i utrzymac ja w takiej pozcji, dlatego polecam na poczatku skupic sie na hollow body i dwoch poczatkowych cwieczeniach w filmiku.


  • 3

#3
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Polecam wszystkie tutoriale tego gościa oraz :
https://www.youtube.com/user/bboySaza

 

tego ; )


  • 1

#4
ErYk

ErYk

    ErYk

  • Użytkownik
  • 23 postów
  • LokalizacjaPolska

Mam problemy z pompkami na jednej ręce,dam rade ale nie utrzymuje równowagi.


  • 0

#5
grappler

grappler

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 47 postów

Na filmiku, który podesłał Sokol, możesz się spokojnie opierać. Kluczem jest pozycja hollow, najpierw opanuj ją dobrze na ziemi, potem się bierz za HS. Nie popełniaj tego błędu co większość i nie ucz się tych dziwnych bananów. Hollow i jeszcze raz hollow... Przygotuj się, że czeka Cię dużo pracy. Jeśli twoje fundamenty leżą, to bardzo ciężko będzie Ci się tak od razu nauczyć handstandu. Skoro masz problem z pompkami na jednej ręce, to nie bierz się jeszcze za naukę HS, tylko się zrazisz. Buduj siłę i dobre hollow, wtedy wszystko będzie łatwiejsze, nie tylko stanie na rękach ;-) 

 

 

Pozdro


  • 0

#6
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Po co pompka na jednej ręce do hs? :blink:


  • 1

#7
Ricko

Ricko

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 225 postów
  • LokalizacjaMarki
Polecam blog tego gościa i ten artykuł
http://gmb.io/handstand/
  • 0

#8
grappler

grappler

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 47 postów

Po co pompka na jednej ręce do hs? :blink:

Bo jak jest siła to łatwiej się wszystkiego nauczyć ;-) Nie powiedziałem, że trzeba umieć pompkę na jednej ręce do HS.


  • 0

#9
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

 Skoro masz problem z pompkami na jednej ręce, to nie bierz się jeszcze za naukę HS, tylko się zrazisz.

 

Nie powiedziałem, że trzeba umieć pompkę na jednej ręce do HS.

 

Można to było tak zrozumieć. Pompka na jednej ręce nie ma żadnego przełożenia na stanie na rękach ani żaden inny element gimnastyczny. Hollow body za to bardzo się przydaje. I stanie na rękach przodem do ściany  : )


  • 0

#10
grappler

grappler

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 47 postów

Można to było tak zrozumieć. Pompka na jednej ręce nie ma żadnego przełożenia na stanie na rękach ani żaden inny element gimnastyczny. Hollow body za to bardzo się przydaje. I stanie na rękach przodem do ściany  : )

Ale SIŁA ma ;-) I o to mi chodziło. Chociaż faktycznie, mogłem ująć to trochę inaczej :-D Tak czy inaczej, link podesłany przez panateusza jest świetny, polecam przeyczytać od deski do deski !


  • 0

#11
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

A co myślicie o takim zestawie do wykonywania w dni wolne od treningu:

-sylwetki 4x15 sek

-stanie na rękach brzuchem do ściany 1min

-stanie na rękach przy ścianie w pozycji L 1min

-stanie na nogach, wyciągnięcie rąk do góry,spięcie (hand stand w staniu na nogach) 1min

-baby crawl 10min

-bieganie

 

W pozostałe dni próby handstand


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: stanie, rękach, wskazówki, pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych